Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 35 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


UFF

sto ja?
ja nemam komsije, a i te sto imam vec misle da sam ozbiljan psihopata
i dobro je sto misle tako :D

Lazic

Inaèe si neozbiljan psihopata... :o [rofl]

Lazic


Testiranje motora od 1500ks za Bugati ©iron, èime se dr¾e na okupu svi kompjuteri? Molim lepo... :o  ;D ;D ;D




Hurricane


jevta


freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

El Jefe

Краде Кришна
краде Нама
краде краде
Друштво за заштиту од животиња

El Jefe


Предлог USAID-a (Америчке агенције за међународни развој) за покретање приватног посла
Друштво за заштиту од животиња

milomir22

Neka neko obavesti pametne amere da konje imamo jos samo po hipodromima i zoo vrtovima. Majke im ga glupe, pretovljene i debilne.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Biker-Boy

Ako krene ovce da potkiva, imao bi posla na pretek....
I feel the need..... the need for speed !!!

dzimika

mislim da gresite, prvo sto jako malo zanatlija ima svih mogucih profila da je to strasno, svi gledaju gde moze brzo i lako da se zaradi, mehanika, elektrika, moleraj
Nadjite mi gde ima kovacka radionica u BG?

Da li znate da u BG ima radnja koja pravi grejace po uzorku za rerne, grejalice, kalorifere? Mislim da je mozda i jedina, bar ja ne znam za druge, izgleda i dan danas ja mislim isto kao i pre 40godina a mozda i vise
Kozarske radnje, bile 3 u balkanskoj, sada je ostala samo jedna dole na cosku a i on mozda zatvorio ili se preselio ili renovirao lokal, nisam siguran jer nisam skoro prosao, ali zadnji put je bilo zatvoreno
Cipele po meri nekada skoro svaki obucar mogao da napravi, sada jedva i obucara da sredi cipele jedva nadjes

Svi se odusevljavaju kad gledaju kako se nesto pravi od necega a nekada je bilo brdo zanatlija koji su tako nesto radili, danas je to kao da trazis iglu u plastu sena

milomir22

Nestaju upravo jer nema posla, sve je preuzela masovna proizvodnja i industrija, nista se vise ne radi po meri, vec se stancuje na veliko u vise velicina. Razlog-znatno manja krajnja cena za kupca, a to je ljudima ipak najbitnije. Ostao je jos po neki biser koji cuva tradiciju i duh starog grada, ali sve ih je manje.

Potkivaci pre nisu potkivali samo konje, vec i krave sa kojima je bilo vise posla. Krave su sluzile za transport i obradu zemlje, uz mleko i meso, tako da su mnogo koristile potkovice. Danas imaju suprotan problem, u uslovima modernog mlekarstva, potrebni su oni sto ce da delju papke i skidaju visak, a ne da potkivaju. Ovo je odavno nepotreban zanat (potkivac) i tu nema sta dalje da se diskutuje.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot

jebiga, sad je sve predvidjeno samo da prezivi garantni rok, a popravka je skuplja od kupovine novog komada djubreta...

Gavrolini

Citat: dzimika poslato 23 Maj, 2019, 23:41
mislim da gresite, prvo sto jako malo zanatlija ima svih mogucih profila da je to strasno, svi gledaju gde moze brzo i lako da se zaradi, mehanika, elektrika, moleraj
Nadjite mi gde ima kovacka radionica u BG?

Da li znate da u BG ima radnja koja pravi grejace po uzorku za rerne, grejalice, kalorifere? Mislim da je mozda i jedina, bar ja ne znam za druge, izgleda i dan danas ja mislim isto kao i pre 40godina a mozda i vise
Kozarske radnje, bile 3 u balkanskoj, sada je ostala samo jedna dole na cosku a i on mozda zatvorio ili se preselio ili renovirao lokal, nisam siguran jer nisam skoro prosao, ali zadnji put je bilo zatvoreno
Cipele po meri nekada skoro svaki obucar mogao da napravi, sada jedva i obucara da sredi cipele jedva nadjes

Svi se odusevljavaju kad gledaju kako se nesto pravi od necega a nekada je bilo brdo zanatlija koji su tako nesto radili, danas je to kao da trazis iglu u plastu sena

A treba da gledaju kako polako da zarade? Stari zanati i izumiru jer od njih ne moze da se zivi. 

Lazic


®or¾

Citat: dzimika poslato 23 Maj, 2019, 23:41
mislim da gresite, prvo sto jako malo zanatlija ima svih mogucih profila da je to strasno, svi gledaju gde moze brzo i lako da se zaradi, mehanika, elektrika, moleraj
Nadjite mi gde ima kovacka radionica u BG?

Da li znate da u BG ima radnja koja pravi grejace po uzorku za rerne, grejalice, kalorifere? Mislim da je mozda i jedina, bar ja ne znam za druge, izgleda i dan danas ja mislim isto kao i pre 40godina a mozda i vise
Kozarske radnje, bile 3 u balkanskoj, sada je ostala samo jedna dole na cosku a i on mozda zatvorio ili se preselio ili renovirao lokal, nisam siguran jer nisam skoro prosao, ali zadnji put je bilo zatvoreno
Cipele po meri nekada skoro svaki obucar mogao da napravi, sada jedva i obucara da sredi cipele jedva nadjes

Svi se odusevljavaju kad gledaju kako se nesto pravi od necega a nekada je bilo brdo zanatlija koji su tako nesto radili, danas je to kao da trazis iglu u plastu sena

Moj drug iz zabavi¹ta,je zbog toga ¹to je zavr¹io stari zanat,saraèki u NS malte ne sebe i porodicu doveo do prosjaèkog ¹tapa.Inaèe bila bogata familija.Prvo se preselio u Sombor da radi saraèki posao u nekoj ergeli,a onda  se iselio negde u tri lepe gde radi za one u haljinama i ¾ivi ko car.U Srbiji mu je cvetao posao devedesetih,pravio je razne futrole za oru¾je i od toga ¾iveo.Sada pravi sedla i ostalu opremu za zabraðene Arape,toliko o prepoznavanju starih zanata i tradicije. [samoubistvo]