Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 48 gostiju pregledaju ovu temu.

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Che

1914-1918 smo izgubili 25% snatnovnistva drzave.
Ali su na kraju rat dobili, pa zrtva nije bila uzaludna.

Znas kako kazu, pametan uci na tudjim greskama, glup na svojm,
a nas tadasnji vodja izgleda nikako.

Svakako da ratom 1999 nismo dobili nista.
Samo izgubili, u svakom pogledu.
Onda svaka zrtva postaje besmislena i uzaludna.

Boban_m

Citat: Che poslato 14 Mart, 2019, 22:41
Onda svaka zrtva postaje besmislena i uzaludna.
Tu se ne bih slozio Che. Znas da je vrlo ozbiljno bila razmatrana kopnena NATO ofanizva. Moral i hrabrost nase vojske je vrlo vjerovatno bio veoma vazan ako ne i odlucujuci faktor u odluci.

mrle

Skinute gaæe odmah. Neka vas jebu. Ja bih radije poginuo kao ti piloti, pa neka ostane moja ¾rtva.

Nego svako samo za svoju bulju brine, a pokoljenja ko jebe.

Gadite mi se neki.

mrle

Jebala vas racionilzacija i relativizacija neèeg o èemu ni ne treba da se diskutuje. To je u srcu.

milomir22

Pradeda mi je bio ucesnik 1. Svetskog, deda 2. a otac je mobilisan u ratu '91. Imali smo srece da ih nije hteo metak, nikog od trojice. Nisu bili kukavice, ali nisu bili ni budale, dok je otac konkretno rizikovao glavu, sin tadasnjeg predsednika, goveda koje je zavrsilo kako je i zasluzilo, je mlatio pare svercujuci gorivo i cigarete, smrcuci kokain sa sisa beogradskih kurvi. Pod parolom za kralja i otadzbinu, valjda kralja iz engleske, a ne onog sto je trebalo da bude prvi u borbenim redovima za primer narodu.

Poenta price je: svi koji su mogli i koji su imali nekog uticaja su izvukli svoje i guzice svoje dece, a prost narod, mahom seljaci su bili topovsko meso. Verujem da bismo danas bili ozbiljnija nacija da nas po kojekakvim vukojebinama nije trebio ko je stigao.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

Da dodam i ovo, ponosim se istorijom svog naroda, otporu koji smo pruzili gotovo svim okupatorima, pocev od Turaka, Austro-Ugara, Nemaca, ali smo mozda i u tome preterali, slaba vajda kad nas za dva veka nece biti nigde sem u istoriji. Da smo bili malo pragmaticniji, mozda bismo i uspeli da opstanemo kao narod, ali jbg sad, da baba ima muda, bila bi deda.

Apropo pilota, jbg to im je posao, da su izginuli bez nekih sansi i s neispravnim avionima, i to je tacno, da je stoka ulozila nesto u tehniku, umesto sto je iznosila pare na Kipar, mozda i ne bi zrtve bile uzaludne, a borba bila znatno neizvesnija.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Citat: milomir22 poslato 14 Mart, 2019, 23:50
da je stoka ulozila nesto u tehniku, umesto sto je iznosila pare na Kipar, mozda i ne bi zrtve bile uzaludne, a borba bila znatno neizvesnija.
Najveæa tragedija je ¹to su to bile male pre...

Boban_m


Lazic

Srbi, zlatne ribice i ajkule... Do kraja '97-me kod Amera ovk bila na spisku teroristièkih organizacija, onog momenta kad su ih skinuli sa spiska znao sam da æe da nas bombarduju uskoro... Dok su bili na spisku sa Al Kaidom i ostalima govnar je imao odre¹ene ruke, sve da ih pobije... Krajem '95-te, malo posle Dejtona èuo Holbruka na na¹oj TV kako ka¾e, ako ne re¹imo problem na Kosovu, oni æe... Tad sam bio u fazonu, koji problem wtf?!? Proleæa '98-me dok se jo¹ nije zakuvalo skroz, 104% Srba je reklo historijsko NE za nato trupe na Kosovu... Od tada zami¹ljam kako bi ih za èas ©iptari dizali u vazduh kao i svi Arapi... Ali avaj, pare odlazile na Kipar, avioni propadali, vojska propadala, policija branila njega od nas, sve struènjak do struènjaka... Sve ostalo je logièan sled dogaðaja....

eclipse4

Citat: sremac poslato 14 Mart, 2019, 17:34
Posle bitke svi generali.
potpuno tacno.
Citat: sremac poslato 14 Mart, 2019, 17:34
Deco to je bio rat, u ratu ginu ljudi.
dal je moguce ???

Citat: sremac poslato 14 Mart, 2019, 17:34
Sramotno je ¹to na taj naèin prièate o takvim junacima.
o kakvim junacima mi pricamo? o nekom ko je podigao avion i istog momenta ga ubili neprijatelji bez da je i raketu ispalio? pa po meni je veci junak bilo ko od njega koji je spavao u rovu u blatu do kolena danima i nocima i branio liniju fronta a najveca steta koju je pocinio su ispaljeni metci.
cak mi je veci junak i onaj sto je kuvao za tu vojsku da imaju cime da se hrane......jos veci junaci su njihovi roditelji i porodice koji su jedva cekali da se zivi vrate.
pa i sam on bi mi bio veci junak da je bar 1 njihov avion uspeo da navuce na nas PVO i da su ga nasi zahvaljujuci njemu skinuli...ovako....efekat.....cista nula.
de su spomenici tenkistima,izvidjacima,pvo,pesadiji i da ne nabrajam......sto oni nemaju svako svoj licni spomenik?manje su zaduzili nasu zemlju?nisu uspeli da olupaju avionom?
bnalizujemo stvari i cinimo od neheroja heroje a od pravih heroja pravimo ratne zlocince ili im kostu trunu negde po poljima a ima ih i koji jedu iz kontnjera.

sto bi jedan moj prijatelj rekao,koji je prosao svaki rat u ovoj zemlji "da sam znao da ce drzava ovako da mi se oduzi za sve sto sam ucinio za nju,majke mi moje tamo bih se ubio u tenku prvog dana"

Citat: sremac poslato 14 Mart, 2019, 17:34
Nije bilo uludo, jel vi znate da gde ameri zakoraèe tu nema trave ni u najavi jo¹ dugo,

pa evo kod nas nisu zakoracili i ima trave....doduse malo radioaktivne....malko zito malko suncokret sve to nasa deca jedu....ono zdravo mora da izvozis ono sto ne prolazi norme ostaje ti uzemlji da se dete hrani time......dobro je da nisu zakoracali,mnogo mi je lakse sto su nas gadjali osiromasenim uranijumom,i sto je procenat raka porastao za preko svake granice normalnosti.....tesko mi je bilo mnogo dok ovo nisam procitao,sad mi nekako 200kg pade sa srca.....jos kad vidim kako klinton tapse po ledjima pickoustu nakazu a blera docekuje lebom i solju,kako nam pederizam ulazi u skole......nekako mi je mnogo lako..... "?"

Citat: sremac poslato 14 Mart, 2019, 17:34
verujem da je svaka junaèka smrt ostavila makar psiholo¹ki uticaj na neprijatelja, u smislu kad su spremni pokvarenim avionom da krenu na nas nadmoænije, ¹ta su tek spremni da urade na kopnu, gde znaju svako brdo.

pa kad bi tamo,kod njih u generalstabovima bila deca od 3-5 godina razumeo bih kapacitet ovakog razmisljanja.

:)


Citat: Laziæ poslato 14 Mart, 2019, 18:22
Onda sam mislio da niko ne mo¾e da bude gori od njega... Danas isto tako... Bar niko ne baca bombe za sada...

trebas se zapitati zasto ne bacaju bombe....zato sto su se konacno uselili kod nas i sad nam uzimaju sve sto imamo.upravo bas zato.....bas napisah kako se docekuje covek koji je bio medju glavnim "kapislama" za nase bombardovanje i odgovoran za smrt nasih ljudi.
zadnji koji drzavu nije dao je otisao (boli me kurac dal se milosevic prezivao...sto se mene ticer mogao se prezivati i petrovic)


mrle


dzimika

Tek sad si to shvatio? Ja jos kad je priznao da je glasao za sns

eclipse4

#41673
Jebi ga,natero me tadic inace ne bih nikad.ja ne krijem svoje greske.

eclipse4

Jebi ga,natero me tadic inace ne bih nikad.ja ne,krijem svoje greske.
Citat: mrle poslato 16 Mart, 2019, 01:28
Ti si bre budala!
Sto? Sto putin nije kralj vasione i sto za mene nije heroj neko ko nista nije uradio za vreme rata,neko kome rat trajao 15 minuta pritom ucinivsi vise stete nego koristi?
"Otiso neispravinim avionom na nato avione" (i on je zato heroj)
"Otiso da proba da se zakuca u nekog" (pa to rat iz 42. Kada se neprijateljski avion trazio gledanjem kroz prozor a neprijateljski avioni sem sto nemaju radare,nemaju ni podrsku sa zemlje,krsevi)

Sta kazes za zaklanog oca na kosovu,na kucnom pragu sa vilama u ruke i za zaklano 4-ovoro dece i majku?
Izasao je vilama,na siptare....gde mu je spomenik?nema ga,nije olupao i avion dok je branio porodicu.

dzimika

Opusti se malo, slozicemo se da se ne slazemo

Misljenje je kao dupe, svako ga ima i svakom tudje smrdi

Kanarinac

Jbg, nisam stigao odmah da odgovorim, ali ovo pisanje samo potvrdjuje moj odgovor od pre neki dan.
Jel si ti svestan da pljujes po nekome ko je dao zivot za ovu zemlju? I pokusavas da banalizujes neciju smrt poredici je sa nekom drugom smrcu?!
Mrle u sam centar si pogodio, nema sta da se doda dalje

eclipse4

Citat: dzimika poslato 16 Mart, 2019, 10:05
Opusti se malo, slozicemo se da se ne slazemo

Misljenje je kao dupe, svako ga ima i svakom tudje smrdi

Ma opusten sam ja,samo ne gledamo iz istog ugla ucinak i herojstvo.
Nek su mu siroki putevi nebeski,sta drugo da kazem.

eclipse4

Citat: Kanarinac poslato 16 Mart, 2019, 10:28
Jbg, nisam stigao odmah da odgovorim, ali ovo pisanje samo potvrdjuje moj odgovor od pre neki dan.
Jel si ti svestan da pljujes po nekome ko je dao zivot za ovu zemlju? I pokusavas da banalizujes neciju smrt poredici je sa nekom drugom smrcu?!
Mrle u sam centar si pogodio, nema sta da se doda dalje

Ne pljujem ja po nikom,to sto je zivot dao ne znaci da je nesto i postigao time,kao sto i nije,samo stetu vecu napravio,gledajuci sa realne strane.
Nedao bog da su nam za vreme bombardovanja svi heroji bili ovakvi,pregazili bi nas za 15 minuta.

A to sto mrle napisao ostavilo utisak na mene ko prdez u sumi.

mareskin

Citat: Laziæ poslato 15 Mart, 2019, 19:51
Srbi, zlatne ribice i ajkule... Do kraja '97-me kod Amera ovk bila na spisku teroristièkih organizacija, onog momenta kad su ih skinuli sa spiska znao sam da æe da nas bombarduju uskoro... Dok su bili na spisku sa Al Kaidom i ostalima govnar je imao odre¹ene ruke, sve da ih pobije... Krajem '95-te, malo posle Dejtona èuo Holbruka na na¹oj TV kako ka¾e, ako ne re¹imo problem na Kosovu, oni æe... Tad sam bio u fazonu, koji problem wtf?!? Proleæa '98-me dok se jo¹ nije zakuvalo skroz, 104% Srba je reklo historijsko NE za nato trupe na Kosovu... Od tada zami¹ljam kako bi ih za èas ©iptari dizali u vazduh kao i svi Arapi... Ali avaj, pare odlazile na Kipar, avioni propadali, vojska propadala, policija branila njega od nas, sve struènjak do struènjaka... Sve ostalo je logièan sled dogaðaja....

Drug je bio u vojsci na Kosovu 97-e i tada sam iz prve ruke èuo kako su imali organizovane provokacije vojske od strane Albanaca. O tome se ovde u medijima nije prièalo ni pisalo.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu