Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Biker-Boy

Sto se mene tice, treba obesiti majmuna koji je naredio tim pilotima da polete i poginu nizasta,
i onako smo bili efektivni jedino sa zemlje, to jest nase raketne jedinice PVO su oborile ono malo oviona sto smo potvrdjeno oborili,
tako da je poletanje nasih raspalih aviona bio totalni promasaj nasih "stratega",kojima ocigledno nije preterano bitan zivot nasih pilota,
jer sa tim cinom nasi piloti nisu spasili ni jedan jedini zivot, a izgubili su su svoje zivote, izem ti logiku...
lepo kazu braca ameri "live to fight another day" , znaci zivi danas da bi se borio sutra, kada ce mozda i biti nekog efekta, a ne da ljudi izginu bez veze nizasta, bolje da imamo zive junake nego mrtve junake.
I feel the need..... the need for speed !!!

zVuk

majmun (vrhovni zapovednik) umro u haskom tribunalu...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

mrle


sremac

Posle bitke svi generali. Deco to je bio rat, u ratu ginu ljudi. Sramotno je ¹to na taj naèin prièate o takvim junacima. Nije bilo uludo, jel vi znate da gde ameri zakoraèe tu nema trave ni u najavi jo¹ dugo, verujem da je svaka junaèka smrt ostavila makar psiholo¹ki uticaj na neprijatelja, u smislu kad su spremni pokvarenim avionom da krenu na nas nadmoænije, ¹ta su tek spremni da urade na kopnu, gde znaju svako brdo.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Biker-Boy

Reci to porodicama tih pilota.

p.s. ja ne pricam o pilotima, vec o tome zasto je uopste doslo do toga da ljudi izginu nizasta.
I feel the need..... the need for speed !!!

Taraba

Koji rat je ikada imao smisao?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Citat: sremac poslato 14 Mart, 2019, 17:34
Posle bitke svi generali. Deco to je bio rat, u ratu ginu ljudi. Sramotno je ¹to na taj naèin prièate o takvim junacima. Nije bilo uludo, jel vi znate da gde ameri zakoraèe tu nema trave ni u najavi jo¹ dugo, verujem da je svaka junaèka smrt ostavila makar psiholo¹ki uticaj na neprijatelja, u smislu kad su spremni pokvarenim avionom da krenu na nas nadmoænije, ¹ta su tek spremni da urade na kopnu, gde znaju svako brdo.
I onda kad su morali da krenu kopnom, onaj izdajnik skine gaæe... Lepo meni æale prièao da su ga vrbovali jo¹ '82-ge kad je prvi put oti¹ao u Nju Jork...

sremac

Citat: Biker-Boy poslato 14 Mart, 2019, 17:46
Reci to porodicama tih pilota.

p.s. ja ne pricam o pilotima, vec o tome zasto je uopste doslo do toga da ljudi izginu nizasta.

Pa nije leteo kao pilot JATa, veæ pilot borbenog aviona, profesionalni vojnik.

Za¹to je do¹lo to je veæ politika. Po meni ne mo¾e¹ birati da li æe¹  doæi u sukob, a strana koja ga ¾eli, izazvaæe ga po svaku cenu.

@Laki
kroz istoriju svaki je gori no predhodni, ja od njega pamtim, ne¹to ne vidim da smo imali boljeg, no samo lo¹ijeg.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Lazic

Onda sam mislio da niko ne mo¾e da bude gori od njega... Danas isto tako... Bar niko ne baca bombe za sada...

Boban_m

Citat: Biker-Boy poslato 14 Mart, 2019, 17:46
Reci to porodicama tih pilota.

p.s. ja ne pricam o pilotima, vec o tome zasto je uopste doslo do toga da ljudi izginu nizasta.
Idi ti pa im reci da je glupo poginuo.

Od pocetka sam se mrstio na ovu polemiku, nisam mislio da odgovaram ali ne mogu da precutim. Srpska kob i mit, konstanta srpskog bica od vajkada je bila je borba za pravdu i slobodu bez obzira koliko je protivnik nadmocniji i kakav ce biti ishod. Patriotizam, cast i ponos. Zakletva i rod svoj. Smisao zivota casnog oficira koji je ceo zivot ucio i radio da odbrani zemlju kad agresor udari. Uzmi mu to i uzeo si mu zivot. Niko nije poslao Pavlovica da poleti u roj protivncih aviona, sam je odabrao da to bude on a ne mladi pilot. Nije otisao da se ubije, za to je imao pistolj. Otisao je da pokusa koliko se moze, mozda uspije da lansira raketu, da ga navuce na top ili da se bar zakuca u njega. Da vam kazem nesto, za takvog suparnika neprijatelj moze da ima samo postovanje. To je nauka veca od matematike i fizike, radara i dometa.

Mozda je srpsko RV trebalo da obuce suknje aprila 99. Pa da kasnije sa topovima i tenkovima pretope i MIGove koji nisu bili sruseni u borbi. Ali nije, i na to treba da budete ponosni. Ja sam licno zaprepasten da ovo mora da se objasnjava.

Biker-Boy

Citat: Boban_m poslato 14 Mart, 2019, 19:47
Smisao zivota casnog oficira koji je ceo zivot ucio i radio da odbrani zemlju kad agresor udari. Uzmi mu to i uzeo si mu zivot.
Pa stvar i jeste u tome da su ljudi izginuli a nisu odbranili zemlju, ni blizu, i znaci ceo zivot ucis i radis da bi te neki majmun poslao u krs avionu protiv 100x jaceg neprijatelja da te izmasakriraju kao streljacki vod, pa to je jos veca tragedija protracenog i izgubljenog ljudskog zivota.

Nase vazduhoplovstvo je bilo apsolutno NIKAKVA opasnost za Nato fasiste, ni u jednom momentu nismo mogli nista da postignemo sa nasim avionima, efektivnost im je bila jedna velika NULA, i ko misli drugacije taj je u zescoj zabludi, jedinu sansu smo imali sa zemlje da ih tu i tamo roknemo sa raketama sto smo i uspeli.
U tom ratu smo bili 100x brojno slabiji od neprijatelja i SVAKI vojnik treba da nam bude dragocen, a ne da ih bacamo u vatru kao da ih imamo jos 10 miliona u rezervi.

I ukapirajte da ja uopste ne dovodim u pitanje cast i junastvo tih pilota, njihova dela govore za sebe,
ALI, da li je ta nepotrebna pogibija mogla da se izbegne, mogla je.
I feel the need..... the need for speed !!!

Boban_m

Zao mi je sto ne razumijes ali oni drugi izbor nisu imali. Niko ih nije natjerao niti je mogao.

Biker-Boy

Daj da mi okrenemo na veselje, ipak je ovo tema za slike :D

I feel the need..... the need for speed !!!

Ivicat

Bobane, brate, sestro :D, imas pice. Ma kakvo pice, imas klopu ako ikada dodjes u Kg.


®or¾


UFF

Citat: sremac poslato 14 Mart, 2019, 17:34
Posle bitke svi generali. Deco to je bio rat, u ratu ginu ljudi. Sramotno je ¹to na taj naèin prièate o takvim junacima. Nije bilo uludo, jel vi znate da gde ameri zakoraèe tu nema trave ni u najavi jo¹ dugo, verujem da je svaka junaèka smrt ostavila makar psiholo¹ki uticaj na neprijatelja, u smislu kad su spremni pokvarenim avionom da krenu na nas nadmoænije, ¹ta su tek spremni da urade na kopnu, gde znaju svako brdo.


na kopnu su spremni da prime metak od amera koji puca preko tableta sakriven iza brda jbg

boban objasnio, case closed, back to zanimljive slike

Che

Citat: Boban_m poslato 14 Mart, 2019, 20:39
Zao mi je sto ne razumijes ali oni drugi izbor nisu imali. Niko ih nije natjerao niti je mogao.

Oni nisu imali izbor, to je tacno.
Izbor je imao onaj ko ih je u rat poveo, i dozvolio da se bore sa onim kantama protiv celog nato-a.
Pametan covek bira koje ce bitke da bije, sto se nikako ne moze reci za tadasnjeg predsednika.

Boban_m

Nisam siguran da se rat mogao izbjeci. Imali smo izbora otprilike kao 1914.