Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Hohštapler

Samo se ti te¹i da su na¹a deca bolja, 20 godina ide sve gore i gore, zatupljivanje na svim nivoima.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

®or¾

Pa zato ¹to su im ovo ¹tampali,brat Si Ði Ping i Kinezi ,a ©itoje radio prevod na Engleski [rofl]

idanijel

Jel moguæe

Poslato sa COR-L29 pomoæu Tapatoka

milomir22

Citat: bogdan poslato 24 April, 2020, 10:20
Ameri , sto li su im deca takva kakva su  [neampojma]




A jebi ga, i ti cepidlacis, jedna manje-vise!!! ;D :D ;D
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic


dzimika

Citat: idanijel poslato 24 April, 2020, 15:04
Jel moguæe

Poslato sa COR-L29 pomoæu Tapatoka

Da da. moguce, kod nas drzava jebe sa akcizom pa rastura, da nabavna cena goriva 10din kod nas bi prodajna cena bila 100 i neki dinar

trenutno 51.3din po KG je cena bez akcize (1kg ED je 1,2l pa racunajte koliko je litar) ovo je veleprodajna cena kod NIS-a, u Bugarskoj bez akciza 270eur za 1000lit cena na veliko pre neki dan bila, danas je sigurno i manja, nisam proveravao iskreno

Lazic


dzimika

Ako sam ja juce razumeo dobro Perlx cena barela je 10$
A sto se tice nas, pa pogledaj koliko je kola na ulicama, napravili su vece guzve nego u normalno vreme jer si ljudima onemogucio kretanja polovinu vremena i onda sve ono sto bi obavili u toj polovini moraju u ovoj prvoj pritom nemas vikend nego moras sve u toku nedelje da obavis koja je i ovako kraca zbog praznika prosli vikend

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 25 April, 2020, 03:59
Jer, Srbija...

Nema se odakle plaæati - ni ovako jadne plate lekara, prosvetara...

To ima smisla u ovakvoj zemlji, èak i da poku¹ava¹ da je izvuèe¹ iz govana.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 25 April, 2020, 08:38
Citat: Laziæ poslato 25 April, 2020, 03:59
Jer, Srbija...

Nema se odakle plaæati - ni ovako jadne plate lekara, prosvetara...

To ima smisla u ovakvoj zemlji, èak i da poku¹ava¹ da je izvuèe¹ iz govana.

Ali ima za novogodi¹nju rasvetu tokom cele godine, name¹tene tendere za trgove, puteve, subvencije stranih kompanija itd. itd.
Zadu¾ivanje dr¾ave je nenormalno i opet im je malo.
Podseæa me kao da kupuje¹ firmiranu garderobu da bi kad umre¹ bio lep, a u stvari sve vreme umire¹ od gladi.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 25 April, 2020, 09:18
Citat: Slaninar poslato 25 April, 2020, 08:38
Citat: Laziæ poslato 25 April, 2020, 03:59
Jer, Srbija...

Nema se odakle plaæati - ni ovako jadne plate lekara, prosvetara...

To ima smisla u ovakvoj zemlji, èak i da poku¹ava¹ da je izvuèe¹ iz govana.

Ali ima za novogodi¹nju rasvetu tokom cele godine, name¹tene tendere za trgove, puteve, subvencije stranih kompanija itd. itd.
Zadu¾ivanje dr¾ave je nenormalno i opet im je malo.
Podseæa me kao da kupuje¹ firmiranu garderobu da bi kad umre¹ bio lep, a u stvari sve vreme umire¹ od gladi.


Bahato se tro¹i, ali to ne znaèi da nismo te¹ka sirotinja.

To ¹to se daje za jelke i ¹to kradu je kap u moru spram potrebnih investicija - potrebnih samo da se odr¾i ono ¹to su zli komunisti izgradili, da ne spominjem hvatanje koraka sa razvijenim svetom. Jer se sve krcka i krèmi. Zemlja truli i umire.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

To je i poenta mog komentara.
Postoje prioriteti.
Mi valjda prvo pogledamo u novèanik ili razmislimo pre nego ¹to se zadu¾imo. Priu¹ti¹ sebi ono ¹to mo¾e¹.
Kada raspola¾e¹ tuðom sudbinom, ¾ivotom i buduæno¹æu, kao politièari, onda tro¹i¹ ¹akom i kapom, trpa¹ u d¾epove i uni¹tava¹ ¾ivote.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Sve se sla¾em - komentar je vezan za akcize - to je neophodno sa ovako sjebanom privredom, dr¾avom uop¹te. Gorivo, alkohol, duvan - tu moraju biti visoke akcize, jer se nema jo¹ mnogo mesta sa kojih se bud¾et mo¾e napuniti.
To mi je, samo po sebi, sasvim ispravna politika. To kako tro¹e pare - posebna prièa, tu nemam lepih reèi. Kako i ka¾e slika sa prethodne strane:

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

To sto je gorivo akcozna roba ne znaci da treba da bude velika akciza, sad konkretno je duplo veca akciza nego proizvodjacka cena a da ne pricam kolika je nabavna
Ako cemo iskreno pre bih povecao sad trenutno akcizu na alkohol i duvan za 200% a smanjio na gorivu jer ljudi nemaju izbora kako da dodju na posao osim kolima jer gorivo nije luksuz sada pa se vozikas jer ti je dosadno dok alkohol i cigare jesu ali to sam ja

Slaninar

Citat: dzimika poslato 25 April, 2020, 11:04
To sto je gorivo akcozna roba ne znaci da treba da bude velika akciza, sad konkretno je duplo veca akciza nego proizvodjacka cena a da ne pricam kolika je nabavna
Ako cemo iskreno pre bih povecao sad trenutno akcizu na alkohol i duvan za 200% a smanjio na gorivu jer ljudi nemaju izbora kako da dodju na posao osim kolima jer gorivo nije luksuz sada pa se vozikas jer ti je dosadno dok alkohol i cigare jesu ali to sam ja
Vrhunski ekonomisti - nas obojica. :)

Treba videti proraèune, ali pretpostavljam da kod goriva visina akcize minimalno utièe na potro¹nju (tj. potro¹nja se minimalno umanji, a ukupan prihod od akcize je puno veæi), a relativno lako i jeftino je kontrolisati crnu ekonomiju u tom sektoru (pa se ne javlja porast izbegavanja plaæanja koji negira uticaj mere, kao ¹to je sluèaj kod mnogih poreza kada se “pretera”).

Da ne bude zabune: ovi ¹upci nisu sposobni ni za èuvanje ovaca. Da nisam kulturan i nenasilan èovek, pala bi mi na pamet i javna streljanja, surovi revan¹izam i sl. :)

Ali akciza na gorivo, takva kakva je, je dobra mera (da ne ka¾em nu¾no zlo). To je bar moje viðenje. Naravno da bi meni lièno, usko gledajuæi, bilo do jaja da je 20 dinara litar i da mi dr¾ava (tj. sugraðani) plaæa nove gume.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

Citat: Slaninar poslato 25 April, 2020, 12:26
bla bla bla bla ... Da nisam kulturan i nenasilan èovek, pala bi mi na pamet i javna streljanja, surovi revan¹izam i sl. :) ... bla bla bla

mislis ko ova seljacina :

https://prnt.sc/s5oau3
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 25 April, 2020, 12:48
Citat: Slaninar poslato 25 April, 2020, 12:26
bla bla bla bla ... Da nisam kulturan i nenasilan èovek, pala bi mi na pamet i javna streljanja, surovi revan¹izam i sl. :) ... bla bla bla

mislis ko ova seljacina :

https://prnt.sc/s5oau3

Nisi glup za bukvalistu, dakle troluje¹.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Citat: Slaninar poslato 25 April, 2020, 12:57
Citat: DebeliZmaj poslato 25 April, 2020, 12:48
Citat: Slaninar poslato 25 April, 2020, 12:26
bla bla bla bla ... Da nisam kulturan i nenasilan èovek, pala bi mi na pamet i javna streljanja, surovi revan¹izam i sl. :) ... bla bla bla

mislis ko ova seljacina :

https://prnt.sc/s5oau3

Nisi glup za bukvalistu, dakle troluje¹.  :)
O bre Relja, zna¹ da saksije odozdo imaju rupu... ;D