Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 16 gostiju pregledaju ovu temu.


mkt


mkt


Slaninar

Citat: Milos96 poslato 13 Februar, 2016, 21:59
Citat: Slaninar poslato 13 Februar, 2016, 19:15
Citat: jevta poslato 13 Februar, 2016, 15:36
Glupost ,a i Slaninar lupa ko maksim po diviziji.

©ta sam netaèno rekao?

Rekao sam da je ta izjava taèna (da obraèunava vi¹e od utro¹enog) ako ureðaj meri (samo) struju.

Pa bas je to pogresno... ne moze struja da bude veca ako je napon manji... po tvojoj logici znaci ako bi stavio na motor akumulator od 6V a on radi na 12 sve bi pocrkalo od tolike struje? [clapp]



Nismo se razumeli. Ne znam kako rade ti meraèi. Rekao sam da je kraða smanjenjem napona moguæa, UKOLIKO je meraè ba¾daren tako da meri samo struju koja prolazi kroz njega (a da za napon pretpostavlja da je propisanih 230 volti).

Dakle, ako mi treba jedan KW/h da ugrejem vodu u bojleru, a oni obore napon za 10%, meni æe grejaè vuæi vi¹e struje na tom ni¾em naponu da bi zagrejao istu kolièinu vode. Tako da æu ja utro¹iti oko 1 KW/h, ali æe meraè izmeriti vi¹e struje, nego ¹to bih vukao da je napon vi¹i. Jesmo se sad razumeli? Isti princip na kom radi dalekovod - vi¹i napon = manja struja za istu snagu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

Pandur i dalje nije kriv.
Nisi u pravu potro¹nja zavisi od prikljuèenog otpora potro¹aèa ,a ne napona .
Otpor uzrokuje struju koja je velika u zavisnosti od napona.A merilo energije meri energiju koja je produkt struje*napona*cosfi

Slaninar

Citat: jevta poslato 14 Februar, 2016, 08:53
Pandur i dalje nije kriv.
Nisi u pravu potro¹nja zavisi od prikljuèenog otpora potro¹aèa ,a ne napona .
Otpor uzrokuje struju koja je velika u zavisnosti od napona.A merilo energije meri energiju koja je produkt struje*napona*cosfi

Opet ne prièamo istim jezikom. Ne znam da li neæe¹, ili ne mo¾e¹ da shvati¹. Prièam AKO bi meraè merio samo protok struje, da bi se jedino tada mogla "izmeriti" potro¹nja vi¹a od realne, ukoliko bi se oborio napon u odnosu na preporuèeni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

OKi


Hohštapler

Citat: juga poslato 14 Februar, 2016, 02:33

Ali spali¹ i kom¹ijama , jer da bi to uspelo mora¹ vod od nule da prikljuèi¹ na drugu fazu da bi dobio medjufazni napon 380V, jedino da prèka¹ po njegovom satu tj delu el. ormana, a onda ti treba ozbiljan elektrièar koji jo¹ to hoæe da uradi . pritom je to krivièno delo izazivanje op¹te opasnosti, uni¹tavanje privatne imovine...

Ne mo¾e¹ da spali¹ kom¹ijama ni¹ta, ali mo¾e¹ toplani... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

El Jefe

http://s2.postimg.org/azpe6ahqh/image.jpg
Цене у скупштинском ресторану
Друштво за заштиту од животиња

Biker-Boy

ma treba im baciti jedan tomahawk - besplatno....
I feel the need..... the need for speed !!!

Hohštapler

...¾elim im dugu starost i te¹ku bolest.  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 14 Februar, 2016, 11:48
...¾elim im dugu starost i te¹ku bolest.  [cheers]

Sve, sve ali ¹ta je problem sa tim jelovnikom?!

Svaka firma mo¾e, niko ne brani, da napravi restoran i prodaje hranu po ceni tek ne¹to vi¹oj od nabavne. Taj restoran ne ¹teti bud¾et, ne tro¹i pare, posluje na pozitivnoj nuli. Toliko ko¹ta i kod kuæe to sebi da skuva¹.

Sad, ¹to su privatnici robovlasnici pa ih boli kurac da to naprave za svoje radnike, to je druga prièa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Serpente

pa ko vam je kriv sto necete da jedete kupovna gotova jela :P
Be the change you want to see in the world!

jevta

Citat: Slaninar poslato 14 Februar, 2016, 09:04
Citat: jevta poslato 14 Februar, 2016, 08:53
Pandur i dalje nije kriv.
Nisi u pravu potro¹nja zavisi od prikljuèenog otpora potro¹aèa ,a ne napona .
Otpor uzrokuje struju koja je velika u zavisnosti od napona.A merilo energije meri energiju koja je produkt struje*napona*cosfi


Opet ne prièamo istim jezikom. Ne znam da li neæe¹, ili ne mo¾e¹ da shvati¹. Prièam AKO bi meraè merio samo protok struje, da bi se jedino tada mogla "izmeriti" potro¹nja vi¹a od realne, ukoliko bi se oborio napon u odnosu na preporuèeni.

Ti stalno prièa¹ kako je noko kriv ¹to ti nema¹ pojma.Ako bi e pa to ne radi tako i ja ti prièam da ti nema¹ pojma al ti i dalje tvrdi¹ da je neko drugi kriv.Pandur si klasièni.Ti si kriv zbog svog neznanja ,a ne merila elekrtiène energije.

OKi

Citat: Slaninar poslato 14 Februar, 2016, 12:15
Sve, sve ali ¹ta je problem sa tim jelovnikom?!
PERA KONTRA©  . Kolega ti æe¹ uvek naæi opravdanja za kojekakva govna. >> u stlu ima uvek i gore << . Par postova pre opravda i jebeni NATO (èitano izmeðu redova).  [nono]

Slaninar

Citat: jevta poslato 14 Februar, 2016, 12:30
Ti stalno prièa¹ kako je noko kriv ¹to ti nema¹ pojma.Ako bi e pa to ne radi tako

Ni ne tvrdim da radi. Komentarisao sam za sliku i rekao u kom sluèaju bi to na slici bilo taèno. ©to jeste taèno.  :)

Citat: jevta poslato 14 Februar, 2016, 12:30
i ja ti prièam da ti nema¹ pojma al ti i dalje tvrdi¹ da je neko drugi kriv.Pandur si klasièni.Ti si kriv zbog svog neznanja ,a ne merila elekrtiène energije.

Od silne ¾elje da ispadne¹ pametan, ni ne èita¹ ¹ta pi¹em. Ako si ti sretan, i ja sam.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: OKi poslato 14 Februar, 2016, 13:06
Citat: Slaninar poslato 14 Februar, 2016, 12:15
Sve, sve ali ¹ta je problem sa tim jelovnikom?!
PERA KONTRA©  . Kolega ti æe¹ uvek naæi opravdanja za kojekakva govna. >> u stlu ima uvek i gore << . Par postova pre opravda i jebeni NATO (èitano izmeðu redova).  [nono]

Facepalm...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bogdan

jevta@
Za nas neupucene,   Ako bojler radi jedan sat , potrosi 3 kilovata i sa naponom u mrezi od 220 v zagreje vodu na 60 stepeni ,hoce li i sa 190 v potrositi 3 kw i  dostici tih 60 stepeni za isto vreme?

OKi


Bori¹a

da je baba musko zvali bi je dusko :D