Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

idanijel

Da su feministkinje prave, pisalo bi Psiholoskinja na vratima.


eclipse4

jek ima ko  da se malo bolje razume u struju i kaze nam da li je ovo tacno?



Slaninar

Ako je meraè ba¾daren da meri protok struje, onda je taèno - biæe prikazana veæa potro¹nja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bori¹a

ovaj sa slike nezna

jevta

Citat: eclipse4 poslato 13 Februar, 2016, 04:18
jek ima ko  da se malo bolje razume u struju i kaze nam da li je ovo tacno?



Glupost ,a i Slaninar lupa ko maksim po diviziji.
Obraèunski ureðaj meri utro¹enu energiju tako da ako je napon manji i energija je manja ili je ista u du¾em intervalu kod termièkih ureðaja.Kod motornih samo imate lo¹ije iskori¹æenje ali isto plaæate utro¹enu energiju.

I propisani napon nije 220 V ali to u nekoj drugoj prièi.Da dobijate propisani napon svi bi kukali ¹to vam crkavaju ureðaji.

joka

 jevto, nauèno verovatno dokazana ta teorija, ali u ovoj flori i fauni gde ¾ivim, elektrièna infrastruktura je izgraðena 50- tih godina, ne raèunajuæi razvoj potro¹aèa el. energije. Do pre nekoliko godina, dok nije postavljen trafo u kom¹iluku, imali smo, kad je najveæe optereæenje elektro mre¾e, recimo nedelja podne samo oko 130 V, tako nismo mogli ruèati ko sav normalan svet, veæ jeli supu ili za doruèak, ili za veèeru, jer nije mogla da uzvri voda. Od kad smo dobili trafo, a da pomenem napon je od 220- 230 V, koristimo isto toliko elektro ureðaja, i istim intenzitetom, plaæamo sad za treæinu manje raèune za struju, nego kad smo imali mali - nezadovojavajuæi napon. Poznanik elektrièar, ¹to popisuje stanje strujomera ka¾e da pri manjem naponu strujomer radi pod optereæenjem, i ne meri taèno potro¹ene kilovate. Ne razumem se u struju, osim ¹to znam da trese i patosira, ali ovo je stvarnost.   [neampojma]    [cheers]

Slaninar

Citat: jevta poslato 13 Februar, 2016, 15:36
Glupost ,a i Slaninar lupa ko maksim po diviziji.

©ta sam netaèno rekao?

Rekao sam da je ta izjava taèna (da obraèunava vi¹e od utro¹enog) ako ureðaj meri (samo) struju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

mislim da bih se zacudio da nas ne kradu!!?! to bi bilo nesto!
jin-jang

jevta

Srbija sve Tesla do Nikole i nazad,a niko veze sa realno¹æu i tehnikom.
A Slaninar klasièno dokazani srpski pandur sve je lo¹e i vi su krivi dok ja ne potvrdim drugaèije makar bilo i naopako.

UFF

 [rofl]  :wtf:

argumentuj onda jbt poduci ih/nas
ni ja pojma nemam, a hocu da znam ako me kradu :D
jos bolje napisi mi na pp kako ja njih da pokradem a da me ne provale  [rofl]

Glava Dole

I=U/R, osnovni omov zakon... dakle R je otpor potrosaca(koji je nevezan za napon) a U napon, iz formule se vidi da je direktno srazmeran struji, dakle manji napon- manja struja.
Formula za snagu - P=U*I, dakle I(struja) je direktno srazmerna P(snazi, mi to placamo, to je snaga(W) samo sto placamo utrosenu energiju kwh(kilovata na cas).
Dakle, manji napon = manja struja. Manja struja = manja snaga.

Najosnovnije osnove elektrotehnike iz prve srednje :D

E sad je druga prica to sto eto sto neko gore rece nije mogla da mu provri voda pa onda moras 20min da grejes duplo manjom strujom umesto recimo 5min jacom strujom i tu se vec potrosi dosta vise... ali da se trosi vise struje na manjem naponu je TEORETSKI NEMOGUCE.

Glava Dole

Citat: Slaninar poslato 13 Februar, 2016, 19:15
Citat: jevta poslato 13 Februar, 2016, 15:36
Glupost ,a i Slaninar lupa ko maksim po diviziji.

©ta sam netaèno rekao?

Rekao sam da je ta izjava taèna (da obraèunava vi¹e od utro¹enog) ako ureðaj meri (samo) struju.

Pa bas je to pogresno... ne moze struja da bude veca ako je napon manji... po tvojoj logici znaci ako bi stavio na motor akumulator od 6V a on radi na 12 sve bi pocrkalo od tolike struje? [clapp]


jevta

Citat: UFF poslato 13 Februar, 2016, 21:34
[rofl]  :wtf:

argumentuj onda jbt poduci ih/nas
ni ja pojma nemam, a hocu da znam ako me kradu :D
jos bolje napisi mi na pp kako ja njih da pokradem a da me ne provale  [rofl]

Mogu da vas poduèim ali da znate da je to sraèunati rizik.Mo¾e¹ kako hoæe¹ ali ne i dokle hoæe¹.Samo je pitanje vremena kad æe te nahvatati i da li ti se penali do tog vremena isplate.
A to da te ne nahvataju ja jo¹ nisam èuo za sistem koji nemo¾e da se provali.Merenje pre merila i posle i onda je samo pitanje vremena kad æu da naðem ¹ta je smuvano.Uglavnom kad potvrdim merenjem sami priznaju lak¹e i njima i meni.Mada ja davno nisam po terenima sad ima i novih ureðaja koji olak¹avaju poslove pronala¾enja kraða.

Hohštapler

...ako je u zgradi, kraða struje zajednièke potro¹nje,  nakon sata (znaèi ne krade¹ od elektro distributera nego od kom¹ija ) ne potpada ni pod èiju ingerenciju. ;)
Provereno.
U jednoj od zgrada koju odr¾avam lik krade struju, priznao je, pred stanarima na sastanku,  ali po¹to nismo uspeli da nadjemo mesto prikljuèenja (verovatno negde u podrumu po¹to je stan u prizemlju) i zvao sam i komunalce, i distribuciju i obiènu policiju i sve inspekcije koje su mi pale na pamet, i svi ka¾u: " po¹to nije kraða veæ neovlascena upotreba nije njihova ingerencija" i sad ispada na kraju da stanari moraju sami da anga¾uju firmu (experta) koja æe utvrdi mesto prikljucenja i tada mo¾emo da prijavimo inspekciji. Pitam ja inspektora "pa koji je onda va¹ posao, ¹to se zovete inspektor kad æe te doæi kad ja platim da nadju mesto prikljuèenja?" na ¹ta on odgovori "nije posao inspektora da utvrdi mesto veæ da podnese prijavu"... a nema ¹anse da se nadje mesto prikljuèka,  sa 5 majstora elektrièara sam proveo dane tra¾eæi po podrumu i nisu uspeli da nadju - lik koji krade je elektrièar i pri tome mu je stan iznad podstanice toplane i imao je svo vreme sveta da smisli kuda da provuèe kabl - pumpe su na posebnom vodu, na zajednièkom su brojilu ali ih ne mo¾e¹ ugasiti kad ugasi¹ osiguraè zajednièke potro¹nje (svetlo u hodniku)...
genijalno!  ;)
a zna da niko neæe hteti da daje pare za anga¾ovanje struènog lica jer je to par stotina evra a raèun je po stanu uveæan za 100nak dinara.. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta

Iskljuèi¹ vitalne potro¹aèe i pusti¹ 380V umesto 220V spali¹ mu sve ¹to je prikljuèeno pa nek se onda on ¾ali.
Raðeno veæ [djavo]
Ima i nekih drugih sistema ali su pomalo nelegalni.Ovo je skroz legalno i legitimno.

idanijel


juga

Citat: Milos96 poslato 13 Februar, 2016, 21:44
I=U/R, osnovni omov zakon... dakle R je otpor potrosaca(koji je nevezan za napon) a U napon, iz formule se vidi da je direktno srazmeran struji, dakle manji napon- manja struja.
Formula za snagu - P=U*I, dakle I(struja) je direktno srazmerna P(snazi, mi to placamo, to je snaga(W) samo sto placamo utrosenu energiju kwh(kilovata na cas).
Dakle, manji napon = manja struja. Manja struja = manja snaga.

Najosnovnije osnove elektrotehnike iz prve srednje :D

E sad je druga prica to sto eto sto neko gore rece nije mogla da mu provri voda pa onda moras 20min da grejes duplo manjom strujom umesto recimo 5min jacom strujom i tu se vec potrosi dosta vise... ali da se trosi vise struje na manjem naponu je TEORETSKI NEMOGUCE.
Upravo si sve taèno napisao ali si se zajebucnuo u obja¹njenju P= U x I , tj ( da bi se bolje razumelo)  1000W =  100V x 10A, ili 1000W = 10V x 100A, tj da bi rezultat ostao, u ovom sluèaju snaga, ako pada napon raste struja i obrnuto. Po tvome kada ja kod kuæe izmerim 240V znaèi da rade na svoju ¹tetu   [rofl]

juga

Citat: jevta poslato 13 Februar, 2016, 23:16
Iskljuèi¹ vitalne potro¹aèe i pusti¹ 380V umesto 220V spali¹ mu sve ¹to je prikljuèeno pa nek se onda on ¾ali.
Raðeno veæ [djavo]
Ima i nekih drugih sistema ali su pomalo nelegalni.Ovo je skroz legalno i legitimno.
Ali spali¹ i kom¹ijama , jer da bi to uspelo mora¹ vod od nule da prikljuèi¹ na drugu fazu da bi dobio medjufazni napon 380V, jedino da prèka¹ po njegovom satu tj delu el. ormana, a onda ti treba ozbiljan elektrièar koji jo¹ to hoæe da uradi . pritom je to krivièno delo izazivanje op¹te opasnosti, uni¹tavanje privatne imovine...