Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 18 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: UFF poslato 03 Oktobar, 2014, 14:29
a kupujes bicikle sa nepostojecim parama dok dugujes i bogu i drzavi? :D
Æuti vidi¹ da me Kostiæ voli...:o ;D

UFF

a kako to plata moze da bude brutalana?

jel se misli na bruto a ne na neto platu?

Joker

Vidis Uff-e, rec "brutalan" je u toj recenici upotrebljen zargonski, davajuci sliku plate od 800 evra kao nesto veliko i vecini nedostizno. U nasem recniku koristi za nesto sto je dobro ali cesto nije ispravno sto u ovom slucaju nije tako.. A sama rec znaci grubo, zivotinjski, surovo...
Nadam se da sam ti objasnio... [cheers]
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

UFF

Citat: Joker poslato 03 Oktobar, 2014, 18:37
A sama rec znaci grubo, zivotinjski, surovo...
Nadam se da sam ti objasnio... [cheers]

nisi jebi ga jer plata ne moze biti ni gruba ni zivotinjska ni surova
ali hvala na pokusaju  [cheers]

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Plazma Keks


eclipse4

Citat: Slaninar poslato 03 Oktobar, 2014, 15:00
Dovoljno je da se svako bori za sebe i da su ljudi solidarni. Kad su ¹trajkovali prosvetari, mnogi su pljuvali: kao, ¹ta se bune, imaju raspuste, ni¹ta ne rade... a profesor s fakultetom ima ispod 50 hiljada platu.

Sad slu¹am ¹ta prièaju za ¹trajk policije - gu¾va za vaðenje liène karte - pa gde to ima, pa ako im se ne sviða plata i beneficiran radni sta¾ ima ko hoæe da radi...

Sutra doðu na red lekari. Radnici kod privatnika su odavno sjebani i obespravljeni, a i oni da se bune bilo bi onih bez posla koji bi rekli: ¹to ne æute, bar imaju posao....



slaninar ti se bavis politikom :)

okarakterisi mi demokratiju=sloboda govora......

a onda mi okarakterisi sta je govor mrznje i poziv na javni linc ili nasilje.....

gde se ovde uklapa demokratija kao sloboda govora,ko je to koji odredjuje sta je govor mrznje a sta nije,sta je poziv na javni linc a sta nije,zasto se govor mrznje nije recimo i nemoze biti okarakterisan kao recimo licno misljenje pojedinca....gde je tu da kazem prosto po srpskom "ja sam mu rekao da skoci u dunav a on ako je lud nek ide i nek skoci"

kako politicari imaju pravo na javni poziv bojkotovanja necega,vredjanja drugih politicara a obicnim ljudima se to prepisuje kao poziv na linc ili govor mrznje,huliganstvo.

ja jos uvek ovaj deo demokratije ne mogu da savladam.....imate slobodu na pravo kretanja ali placate kaznu ako prodjete van pesackog,znaci li onda da su prava na slobodno kretanje ipak ogranicena?

freepartyman

 Demokratija je sistem gde dve budale nadglasaju genija...
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mkt


juga

#26149
Demokratija( vladavina naroda ), samo mi recite ko i gde slu¹a narodi i gde to narod vlada!

Али, демократија руши себе тиме што претерује — у демократији. Њен основни принцип јесте једнако право свих да врше службе и да узимају учешћа у доношењу државних решења. На први поглед, то је одлично стање, али оно постаје катастрофално тиме што народ нема довољног образовања да изабере најбоље вође и најмудрији правац (588). »Што се тиче народа, он ништа не види, него само понавља оно што му вођи кажу«»

Plazma Keks

Citat: mkt poslato 04 Oktobar, 2014, 06:14
Citat: Plazma Keks poslato 04 Oktobar, 2014, 00:56


;D ;D
cek bre
jel ov henri rolins sa divcemi il sta
da ;D
jbt, nisam mogao da verujem sta sam video ;D

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 04 Oktobar, 2014, 01:41
slaninar ti se bavis politikom :)

Samo kad se ba¹ jako iznerviram. Trudim se ¹to manje.  :)   Ne vredi.


Citat: eclipse4 poslato 04 Oktobar, 2014, 01:41
okarakterisi mi demokratiju=sloboda govora......

Sistem u kom se po¹tuju jednaka prava na sve, bez diskriminacije.
Sistem u kom je garantovana sloboda govora.
Sistem koji tra¾i samosvesne i odgovorne pojedince, sa petljom, da bi funkcionisao kako treba, inaèe se pretvara u farsu, u najgoru diktaturu.

Orvel je lepo pisao u 1984 (ko nije proèitao, OBAVEZNO). U toj knjizi ne postoji jedna diktatorska porodica, pa da narod ima koga da smeni, nego upravo vladajuæa smenjiva klasa, kao kod nas na izborima. Samo su svi isti i svi se dr¾e. Kad smeni¹ jednog lo¹eg, doðe isti takav. Govor je tako deformisan eufemizmima, da ne mo¾e¹ reæi pravu istinu ponuðenim reèima. Pogledaj kod nas po novima: cigan mala je "nehigijensko naselje" (je l' tebi ovo odi¹e rasizmom?!?), otpu¹tanje ljudi je "restruktuiranje" i  tako dalje...

Ljude zaglupljuju sistematski i onda im daju da oni kao biraju. Pa æe 10 debila da preglasa pametnog. Ljudi kojima se lako manipuli¹e da izeberu ono ¹to vlast hoæe da izaberu i da posle mogu reæi: "sami ste birali."  Ljudi koji nisu solidarni, gledaju usko, kratko ispred sebe, a pamte kao zlatne ribice.


Citat: eclipse4 poslato 04 Oktobar, 2014, 01:41
a onda mi okarakterisi sta je govor mrznje i poziv na javni linc ili nasilje.....

http://hr.wikipedia.org/wiki/Govor_mr%C5%BEnje

Citat: eclipse4 poslato 04 Oktobar, 2014, 01:41
gde se ovde uklapa demokratija kao sloboda govora,

Sloboda nije apsolutna - ne sme¹ ugro¾avati druge. To je kao kad bi dozvolili da ubija¹ ljude jer to je tvoja sloboda.

Citat: eclipse4 poslato 04 Oktobar, 2014, 01:41
ko je to koji odredjuje sta je govor mrznje a sta nije,sta je poziv na javni linc a sta nije,

Odreðuju pravnici, ljudi ¹kolovani, obuèeni i postavljeni na mesto za to. Da li bi voleo da ti dijagnozu za prelom uspostavlja lekar, ili kom¹ija profesor matematike?
Kod nas, na ¾alost, odreðuju poltroni postavljeni po meri poslu¹nosti, a ne èojstva & juna¹tva, a po diktatu nekog "iznad". Al' mi æutimo i ne bunimo se.

Citat: eclipse4 poslato 04 Oktobar, 2014, 01:41
zasto se govor mrznje nije recimo i nemoze biti okarakterisan kao recimo licno misljenje pojedinca....gde je tu da kazem prosto po srpskom "ja sam mu rekao da skoci u dunav a on ako je lud nek ide i nek skoci"

Sve se mo¾e svesti na apsurd, relativizovati. Ali ako ka¾e¹ "cigane/mad¾are/srbe/albance.... treba pobiti", to je klasièan govor mr¾nje i prolazi na sudu kao 1/1... osim ako si neko bitan, onda mo¾e da se protumaèi kao ipak da nisi tako mislio, ili da zastari...
Sa druge strane, ova reèenica koju si dao kao primer ne bi trebalo tako da bude okarakterisana, ali ako je upuæena nekom iz vlasti, najebe¹ k'o ¾uti, garant.


Nije nama toliko kriv sistem, koliko smo mi kao ljudi, narod postali takvi. Poæi samo od sebe, kom¹ija i prijatelja. ©ta pusti¹, ¹ta ne pusti¹. Te¹ko je.

Citat: eclipse4 poslato 04 Oktobar, 2014, 01:41
kako politicari imaju pravo na javni poziv bojkotovanja necega,vredjanja drugih politicara a obicnim ljudima se to prepisuje kao poziv na linc ili govor mrznje,huliganstvo.

Objasnio sam iznad. Kod nas ne postoji prava vladavina prava, pravna dr¾ava, niti je zakon isti za sve. Tako je i u USA. ©to reèe Voodoo Popaj: "ima¹ pravo na advokata, a ako si bogat mo¾e¹ i da se brani¹".

Citat: eclipse4 poslato 04 Oktobar, 2014, 01:41
ja jos uvek ovaj deo demokratije ne mogu da savladam.....imate slobodu na pravo kretanja ali placate kaznu ako prodjete van pesackog,znaci li onda da su prava na slobodno kretanje ipak ogranicena?

Sloboda je ogranièena tuðim slobodama. Ako prelazi ko gde hoæe, ugro¾ena je bezbednost i sloboda vozaèa. Pravila se postave tako da budu dru¹tveno prihvatljiva i najbolja za dru¹tvo u celini... tako bi bar trebalo. Kod nas je uzeto ono najgore i iz demokratije, i iz kapitalizma. Ru¾ni franken¹tajn koji ubija ceo narod polako.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Taraba

Citat: Plazma Keks poslato 04 Oktobar, 2014, 08:34
Citat: mkt poslato 04 Oktobar, 2014, 06:14
Citat: Plazma Keks poslato 04 Oktobar, 2014, 00:56


;D ;D
cek bre
jel ov henri rolins sa divcemi il sta
da ;D
jbt, nisam mogao da verujem sta sam video ;D

I pevaè pepersa sa hipster djozlama.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

Ne bih nikada pomislio da Rolins ima 1.60m
Друштво за заштиту од животиња

pajche

Kao sto svi imaju u odnosu na Divca :)

Radanovic


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ikomline


Joker

Radovanovic, jel imas tu sliku u vecem formatu?
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Radanovic