Glavni meni

Pocetak sezone - obilazak staza i bogaza

Započeo aca-pn, 24 Mart, 2011, 20:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aca-pn

Jedva sam docekao da otopli i okopni sneg kako bih mogao da obidjem "moje" staze i puteve, da vidim u kakvom su stanju posle duge zime, a vala i sebe da obradujem sumskom voznjicom, uzeleh se bas !

Polazak kao i uglavnom, sa Grze. Biram jedan od najstrmijih puteva, problem mi pravi opalo lisce na kom prokliza tocak, pa kad naidje na stenu zagrebe i dize mi prednji tocak. Dva puta sam se izvukao, treci put nisam i padam. Na zalost pao sam na najstrmijem delu puta, pa nije bilo sanse da nastavim uzbrdo, zato se vracam nazad i odlucujem da potrazim laganiji put, da ne trazim djavola bas u prvoj voznji.





Kratak odmor kod jezera:



idem dalje





bude i poneki potok i lokva vode na putu







naravno, u planini je skoro nemoguce ne naleteti na izvor, kladenac, cesmu ili bunar. Imamo ogromnu srecu da nam je priroda bogata i izdasna.





na zalost, nas narod je mnogo cudan (da ne kazem stoka), tako da ostavljaju za sobom djubre kao da ce tu doci djubretari i pokupiti ga. Odmah pored slikanog cveta je ovaj prizor :( I to nije jedini, gde god se vidi piljevina od secenja drva, okolo su prazne flase, konzerve, kante od ulja itd.



sa jedne strane cvet, u sredini djubre, a sa druge strane ovakav pogled



idem odatle na neko lepse mesto i konacno ga nalazim, pravo mesto da se covek opruzi na mekanoj travi i uziva u pogledu :)





Toliko od mene za ovaj put, ovo je bila kratka prepodnevna voznjica oko koje se leti ne bi trudio sa slikama, ali apstinencija cini cuda ;)

sasafilipovic

Grza i Èestobrodica su raj za bajkere!

jimmy


JankoR

Sreæan poèetak sezone Aco , lijepe slike , samo ¹teta ¹to si bio sam. Barem ja kad  sam sam u vo¾nji ne mogu nikako da se opustim i do kraja odvrnem gas . Mi ovamo ima jo¹ da se naèekamo da se otopi snijeg :(. Podgorica je na 40 mnv ali d¾aba kad je sve goli kamen a tereni za vo¾nju poèinju od nekih 700-800 pa do 2000 i preko  a gore na planinama jo¹ ima snijega. poz

rboban

Enduro je kao i ronjenje, uvek se ide u minum dVoje...... :)
Ride It Like You Stole It