Glavni meni

U Brno na kobasice...

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 20:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

...i na MotoGP trku naravno  ;D
Kako mi se ove godine sve nesto komplikovalo, ispadne iz neke kombinacije da idemo nas cetvorica u Brno. Kolima doduse. Sta da se radi, ovakva prilika se ne propusta. Znam da cete reci da ovo nije pravi putopis, ali informacije iz njega mogu nekome da posluze.



Prva greska koju smo mi napravili je ta da smo krenuli u petak uvece. Petak je ustvari po meni najbitniji dan na stazi. Dan kada je moguce prosetati kroz box, razgledati masine i ako imate srece, videti nekog od vozaca. No mi to nismo znali.
Posto smo iz Vrsca krenuli, isli smo preko Rumunije, Madjarske i Slovacke(obavezno kupujte vignete za svaku od drzava). Od moje kuce do staze ima okruglo 702 km koje smo mi presli u toku noci. Na stazi smo bili oko 10 sati ujutru. Dospeli smo na ogroman parking koji je bio popunjen motorima raznih tablica. Dobra stvar ove trke je sto je relativno blizu vecini evropskih drzava.

Domacini naravno koriste svaku priliku da vas finansijski oderu, pa tako za parking na tek pokosenoj livadi placamo 6 eura. Dolazimo do punkta za kupovinu karata i pravimo drugu gresku na ovom nasem proputovanju. Kao i kod nas, 20 evropskih resava svaku nesuglasicu, no mi to nismo znali. Kupujemo karte po 65 eura, inace najjeftinije, s kojima mozete videti dve trecine staze. Postoji jos jedna "livadska" karta i ona je 85e, s tim sto omogucava prilaz sredini staze. Karte od preko 100 evra su bile namenjene onima koji zele na tribine.
Koristeci se srpskim metodama, mi smo naravno usli i u VIP deo, ali o tom, potom  ;D ;D

U trenutku kada smo usli na stazu, u toku je bio trening klase MotoGP i taj osecaj je stvarno nemoguce opisati recima.


Ceo dan je ispunjen desavanjima na stazi, a mi smo stigli i do satora u kome je Aprilija pravila koktel  ;D
Sme¹taj smo re¹ili veoma lako, rezervisali smo hostel ranije putem interneta po ceni od 300kè za jednu osobu (1eur~24kè). Kasnije smo saznali da smo u puno boljem sme¹taju mogli dobiti noæenje s doruèkom za 50 eura ali je veæ bilo kasno. Inace, Brno je grad sexa, kao i cela Ceska, pa je tako svaka druga kuca javna kuca, a zanimacije se krecu od 35 evra, pa na dalje. Nismo isprobavali  ;)

Uvece je u gradu organizovana Playboy zurka, na koju smo zakasnili jer nismo mogli pronaci centar, ali smo stigli taman na vreme za slikanje.


Cesi su inace ludi, doneli su par kubika sitnog peska, lezaljke, suncobrane, sank i pivo i napravili plazu u sred pesacke zone.

U nedelju smo otisli na stazu vec oko 9 sati, i zatekli smo ovo:



©to se tièe same staze, na svakoj krivini obezbeðen je video bim s kog je moguæe pratiti celu trku. Sva mesta su sasvim korektna i moguæe je pratiti barem jednu krivinu i jedan pravac, a na nekim mestima i vi¹e.
U klasi 125 je pobedio Terol, u Moto2 Elias, dok je u Moto GP trci pobedio Lorenzo. Ovo je inace "ona" trka na kojoj je Andrea Dovizioso izbegao gazenje za par milimetara i nije bilo uopste naivno.
Posle svega, na stazi je vozen i ceski sampionat, na kome na zalost nismo mogli da ostanemo, jer smo zurili da se vratimo pre nego sto nam istekne vigneta.

Evo u nastavku jos par slicica:



A Capirossi je pao bas ispred nas:



I za kraj jedan snimak, pa da pisemo sledece godine putopis s neke druge trke  ;)

Brno MotoGP 2010 Serbia

cone

lepo opisano, meni je to jedna od zelja, da odem na neku motoGP trku.. steta sto niste stigli u petak, propustili ste veliku sansu :) bio sam pre da vidim rossijevu yamahu kad je bila izlozena u plattneru, motor je presavrsen :) mogu da zamislim kako bi bilo da pogledas sve te motore :)

Gašpar


Lazic

Po toj stazi sam se setao zime 1991. godine... Vec 20 godina je proslo, ne verujem... Kakva su tada cesi bili sirotinja, osecao sam se kao truli bogatas(a ovde sam manje vise bio sirotinja)...
Moram otici ponovo, uskoro... Hvala na podsecanju...  ;)

cone


K_A_W_A

Bilo smo na istom delu staze na trkama :) bas se lepo sve videlo :)

Gašpar

Citat: K_A_W_A poslato 25 Oktobar, 2010, 21:34
Bilo smo na istom delu staze na trkama :) bas se lepo sve videlo :)

Slazem se... Uopste nemam utisak da su oni sa skupljim kartama bolje prosli  ;)