Glavni meni

Balanserka - ruèna ma¹ina na balansiranje toèkova

Započeo sasafilipovic, 20 Mart, 2011, 22:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

KIZA69

Citat: sasafilipovic poslato 20 Mart, 2011, 22:29
Pro¹le godine sam sva¹ta pravio za motor. Evo je jedna korisna spravica, u "uradi sam" varijanti.
Ma¹ina za balansiranje toèkova. U louisu.de to
http://www.louis.de/_30c8b83d51ca40e913f577f5992c5e002d/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=370&wgr=468&list_total=27&anzeige=0&artnr_gr=10003471
i ko¹ta trièavih 50€.
Za uradi sam varijantu su potrebni 4 le¾aja, 4 inbusa, cev oko 1m i malo deblji lim. Naravno, aparat za varenje.

Namerno nisam spajao nosaèe, zato ¹to nemam osovinu kao u louisovom kompletu, veæ koristim postojeæu osovinu od prednjeg ili zadnjeg toèka pa onda moram da poveæavam ili smaljujem razmak izmeðu nosaèa.
Potrebni su i samoleplljivi tegovi za balansiranje, to sam kupio kod lokalnog vulkanizera, ko¹ta neke sitne pare.
Ureðaj je krajnje jednostavan za upotrebu. Stavite toèak sa osovinom na dr¾aè, pustite ga ako poène da se okreæe znaèi da nije izbalansiran. kada stane, najte¾e strana toèka je dole. Obele¾ite mesto na toèku naspram te taèke i zalepite teg od 5g. Okrenete malo toèak (za 90 stepeni) i pustite ga, ako ponovo poène da se okreæe ponovite proceduru. kada se vi¹e ne bude okretao znaèi da je izbalansiran.
Izgleda krajnje primitivno zar ne. Ali super radi.

Static Motorcycle Wheel Balancer from No-Mar
e jbga brate...kad sam video naslov pomislih da je neka extra pussy koja sedi kao suvozac i balansira [balavi] [balavi],pa brze-bolje otvorih...kad ono.. :'( :'(....???
assumption is the mother of all fuck up...!