Glavni meni

Balanserka - ruèna ma¹ina na balansiranje toèkova

Započeo sasafilipovic, 20 Mart, 2011, 22:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

Pro¹le godine sam sva¹ta pravio za motor. Evo je jedna korisna spravica, u "uradi sam" varijanti.
Ma¹ina za balansiranje toèkova. U louisu.de to
http://www.louis.de/_30c8b83d51ca40e913f577f5992c5e002d/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=370&wgr=468&list_total=27&anzeige=0&artnr_gr=10003471
i ko¹ta trièavih 50€.
Za uradi sam varijantu su potrebni 4 le¾aja, 4 inbusa, cev oko 1m i malo deblji lim. Naravno, aparat za varenje.

Namerno nisam spajao nosaèe, zato ¹to nemam osovinu kao u louisovom kompletu, veæ koristim postojeæu osovinu od prednjeg ili zadnjeg toèka pa onda moram da poveæavam ili smaljujem razmak izmeðu nosaèa.
Potrebni su i samoleplljivi tegovi za balansiranje, to sam kupio kod lokalnog vulkanizera, ko¹ta neke sitne pare.
Ureðaj je krajnje jednostavan za upotrebu. Stavite toèak sa osovinom na dr¾aè, pustite ga ako poène da se okreæe znaèi da nije izbalansiran. kada stane, najte¾e strana toèka je dole. Obele¾ite mesto na toèku naspram te taèke i zalepite teg od 5g. Okrenete malo toèak (za 90 stepeni) i pustite ga, ako ponovo poène da se okreæe ponovite proceduru. kada se vi¹e ne bude okretao znaèi da je izbalansiran.
Izgleda krajnje primitivno zar ne. Ali super radi.

Static Motorcycle Wheel Balancer from No-Mar


[attachment deleted by admin]

isterivac

Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

RRa¹ko

ja sam razmisljao da napravim ovako nesto u mojoj garazi.. isto uradi sam, kosta samo 1000kinti  [rofl] [rofl] [rofl]

jos jedna prednost, posle obavljenog posla mozes na jedan nosac da sednes a na drugi dignes noge.. sve u jednom!  :D

isterivac

Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

SSZGO

ja ne vidim lagere na stolici nigde, a da li ce da radi bez njih je veliko pitanje...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Cale

Citat: SSZGO poslato 01 April, 2011, 11:09
ja ne vidim lagere na stolici nigde, a da li ce da radi bez njih je veliko pitanje...
Tacno.Jos je preciznije kad je osovina na lezajevima.Ali za originalnost  [clapp]

ACO610


gojko

Ja ovom metodom balansiram tockove veæ 5 godina i nema nikakvih problema.. Lageri su vam veæ u toèkovima ;)

Lazic


zmiya

felna ima dve strane,kako odredjuje¹ sa koje strane lepi¹ teg?
ili lepi¹ po sredini?

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Nije bitno sa koje strane. Gazna povr¹ina je toliko mala da se toèak balansira po sredini, nebitno levo ili desno od falca po sredini.

zmiya

kod mene na felni ima sa jedne strane 10,sa druge 15 grama i nisu blizu tegovi..

Cale

Citat: zmiya poslato 13 April, 2011, 19:21
kod mene na felni ima sa jedne strane 10,sa druge 15 grama i nisu blizu tegovi..
Uuuuu...tu nesto ne valja. ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Cale poslato 14 April, 2011, 21:29
Citat: zmiya poslato 13 April, 2011, 19:21
kod mene na felni ima sa jedne strane 10,sa druge 15 grama i nisu blizu tegovi..
Uuuuu...tu nesto ne valja. ;D
to je honda....trpi sve
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

pa onda ne valja talijanska ma¹ina za balansiranje,tako je pokazala..ne znaju ti talijani ni¹ta da naprave da valja..

sasafilipovic

Neæe talijanska ma¹ina da balansira japanske toèkove, fabrièka gre¹ka...

zmiya

sledeæi put nosim na hoffmana,nemac je nemac..

sasafilipovic

Citat: RRa¹ko poslato 01 April, 2011, 05:07
ja sam razmisljao da napravim ovako nesto u mojoj garazi.. isto uradi sam, kosta samo 1000kinti  [rofl] [rofl] [rofl]

jos jedna prednost, posle obavljenog posla mozes na jedan nosac da sednes a na drugi dignes noge.. sve u jednom!  :D

Koju osovinu koristi¹? Ne¹to slièno kao u louis-u?

srbac

A moze i bez skidanja tocka, samo se skine kandza ( lanac) ili malo razmaknu plocice . To bi bilo kao neko balansiranje, cisto radi reda !!!  [yahoo]