Glavni meni

Popravka vizira

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Imate problem sa ostecenim vizirom? Previse je izgreban? Ili je mozda far izgreban?

Nije problem, sve se da srediti.

Prva stvar koju treba uraditi jeste skinuti osteceni deo motora i RAVNOMERNO ga ismirglati finom vodenom smirglom, granulacija 1600.
Nakon sto ste ovo uradili, nanosi se polir pasta i polira se pamucnom krpom. Ovaj postupak ponavljati 10ak puta, kako bi reparacija bila ucinkovitija.

Nakon toga osteceno staklo je skoro pa kao novo  ;)

paja021

 

  Ajd' ,molim te, napisi nesto vise(iz iskustva,ako si radio vec to)Koju si polir pastu koristio?Kog proizvodjaca?Ako ih je bilo vise,koja se najbolje pokazala?Da li je dovoljno samo u jednoj granulaciji ili u nekoliko koraka razlicitih granulacija?

Havarisan

bolje je iz dve granulacije, ja sam probao sa g6 pa onda g10 farecla.

Gašpar

Ja sam polirao vizir na nekoj staroj kacigi, sa nekom polir pastom koju sam vec imao kuci, i solidno je ispalo.

krsta63

Sta vidis kada nocu naidje neko sa upaljenim svetlima?

Havarisan

Puno je bolje masinskim putem nego rucno.

to crank

#6
Citat: Havarisan poslato 23 Oktobar, 2010, 14:18
Puno je bolje masinskim putem nego rucno.

Nekom specijalnom ma¹inom ili stavi¹ ne¹to na brusilicu?

dzimika

moja preporuka je da ne polirate vizir na kacigi jer moze doci do pojave dioptrije sto moze dalje uticati na vid, ako je vizir izgreban malo bolje je trpeti a ako je dosta dubokih ogrebotina poliranje mu nece pomoci vec samo zamena.
naravno ne treba da napominjem da unutrasnji deo vizira ne treba ni pipati previse zbog nekog masnog zastitnog sloja koji se nanosi jos u fabrici.
ako vec mora da se ispolira jer nemate novca za novi vizir onda to uradite kako treba, a najbolje je masinski, a ako se smirgla sa 1000, 1500 ili 2000 vodenom smirglom onda se potruditi da mesto smirglanja bude stalno pod vodom iz vise razloga, smirgla ostaje cista i ne skuplja se na njoj sitna prasina koja se skida, cisti se povrsina koja se smirgla i tako dozvoljava smirgli vecu efikasnost i hladi povrsinu koja se smirgla sto sprecava da dodje do nekog deformiteta vizira.
sto se tice farova to je olaksavajuca stvar sto i ako se stvori dioptrija nije tolko bitno jer necete gledati kroz njega ali se moraju dobro obraditi sa smirglama, prvo 1000 pa 1500 pa na kraju kad ste izvukli sve najmanje i srednje ogrebotine sa 2000, jer svakako one duboke ne bi mogli bez smirgle 200 da izvucete.

zuba

Nisam još pokušao na viziru ali na satovima i telefonskim displejima, za manje ogrebotine, najjeftinije, najpristupačnije i najpraktičnije rešenje je pasta za zube!
Važno je samo da nije u pitanju pasta za zube sa listićima i granulicama ili grumuljicama kojekakvim!

Utrljajte pastu pamučnom krpom na suvo, proces poliranja traje malo duže ali bolje nego da kupujete paste, šmirgle i ostalu opremu zbog par linijica...

DebeliZmaj

ja sam bio ubedjen da se viziri kad se skantaju bace i kupe novi ...
ocigledno su me slagali !
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell