Glavni meni

Informaticari,kompjuteristi ili kako vec, Pomoc

Započeo Mad Max, 20 Mart, 2011, 00:06

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat

Ima za dva monitora. Alli nije bas jeftino.

despic

Znam, sad ima..al nije bas ni sigurno iskreno. Jel si video kako se kaci, ne bi se ja zajebavao sa onim.
klasican divljak

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

klasican divljak

Ivicat


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

hahahahhahh, nemoj da ti kazem sta je predikat :)
klasican divljak

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

?! ... ponude danas dolaze preko LinkedIN-a ...


video inace nema veze sa zivotom ... uzasavam se socijalizacije sa ljudima na poslu
nismo ortaci, zeme, pajtosi ... tu sam zbog posla a ne da se druzim sa nekim ...
firme gde se forsira ta nasilna socijalizacija mi nisu zanimljve odmah u startu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 20 Novembar, 2020, 12:03
?! ... ponude danas dolaze preko LinkedIN-a ...


video inace nema veze sa zivotom ... uzasavam se socijalizacije sa ljudima na poslu
nismo ortaci, zeme, pajtosi ... tu sam zbog posla a ne da se druzim sa nekim ...
firme gde se forsira ta nasilna socijalizacija mi nisu zanimljve odmah u startu ...


Ja sam imao obièaj da zovem na fudbal, odbojku, ©trand, organizujem ro¹tilj i kotliæ - otvorenog tipa, da doðe ko kada i sa kim hoæe. S nekim se uklopi¹, s nekim manje, s nekim nikako. Ali te usiljene, kad nalepe etiketu "timbilding" - od toga mi se povraæa. OK - bolje je i to, ako ljudi ne znaju (za) bolje, nego da se uop¹te ne trude, bar po mom mi¹ljeniju, ali bolje je kad je spontanije.

U kontekstu ove prièe - upravo mi to smrdi na to "prisilno", da ne ka¾em nasilno. Nisu ljudi isti. Neko ne voli da se dru¾i, a super radi posao. "Namæor". Svima su puna usta proseravanja o inkluziji i ravnopravnosti - pa po¹tuj onda i to da nekog boli kurac za sve ljude u firmi, jebiga. Ni u fudbalskom timu ne mo¾e¹ imati 11 veznih igraèa - treba imati i ludog golmana, i zajebanog drvoseèu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivicat

Unistio poslovnu priliku za 5 minuta?!? Ja to uspem cim progovorim :D

despic

Pa upravo najvise tim bildinga ima u tim glupavim it firmama. A sve bolid do bolida
klasican divljak

DebeliZmaj

ne bih znao odavno ne radim u IT firmama ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Nije tebi bilo ni upuceno, ali posto se vec javljas...u it sektoru si, tako da...dalje znas i sam :)
klasican divljak

mareskin

Citat: despic poslato 20 Novembar, 2020, 13:24
Pa upravo najvise tim bildinga ima u tim glupavim it firmama. A sve bolid do bolida

Ba¹ nisam za te tim bilding fazone. Nije svako svakome dru¹tvo. Pa, i kad se vozimo imamo neke ekipice sa kojima nam je opu¹tenije.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

vidis ja sam radio u pet ili sest kolektiva....uglavnom bez vecih problema sa kolegama ali sa par ljudi iz menadzmenta da....nije da me kolege nisu drukale za gluposti  ali ja sam to prihvatao kao njihov nacin za borbu za polozaj....sa menadzentom sam imao problem od momenta kad sam pomislio da me na placaju dovoljno ili da nemam dovoljno vremena za odmor....onda sam postavljao uslov...
niad nisam radio slabo jer sam lose placen, uve sam radio najbolje sto umem i za to sam trazio odgovarajucu platu i odgovarajuce uslove....
zmaj na orumu dokazuje da je asocijalan....ima potrebu da podbada, omalovazi, na bilo koji nacin da sebe postavi iznad nekog....sto je njegov nacin....ne nuzno ispravan ali je njegov....nije ni uff mnogo bolji ali to radi na drugaciji nacin....ja imam najbolje, najvece, najsuplje, najlepse i sve drugo je kurac, a svi van beograda su seljani.....njegov nacin.....najgori je gastarbajterski nacin....zapalis preko pa solis pamet onima koji nisu, kako su glupi i kao je srbija kurac drzava a nemacka i austrija do jaja....ne znam oji ce kurac na srpskom forumu, kad ima stotinu na nemacom jeziku gde mogu da palamude koliko hoce.
opet ima ljudi oji su jako prijatni i uzivo i preko tastaure....cak su i previse fini.....recimo mareskin....za njega ti ne treba teambilding ali u celoj prici mozda se neo na druzenju ugleda na njega....inace tim bolje funkcionise kad ima ista intresovanja i razmeni svoje poglede na posao.....

postoje samojebi kojima ne odgovara niakva vrsta druzenja osim po njihovim oslovima....to su oni koji se naljute kad gube pa nose loptu kuci....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Taj sto oce da se postavi iznad nekog, moze samo da se postavi iznad mekog 🤗
klasican divljak

DebeliZmaj

ovde sam procito bas od rejvolutiona ... trazim vece pare i ako mi ne daju principijalno odem ... davno bese tipa
3-4 godine, tako i radim, radim u fulu, cim osetim da fali na moju platu  u odnosu na obaveze nadjem drugi posao, potpisem
ugovor, dam otkaz i trazim vece pare... mene ceka drugi posao, polslodavcu tece vreme otkaznog roka ...

nema neke familijarizacije i druzenja na poslu, tim bildinzi i ostale gluposti, radim svoj posao ali samo svoj ne tudji ...

kolega bolestan - nije moj problem
kolega na odmoru - opet nije moj problem
kolega otisao - to tek nije moj problem

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

i treba cim osetis da vredis vise nego sto te placaju......ne zato sto zelis da naplatis vise nego sto vredis.....primeti razliku.

nekada mi je jedan matori ockar reao stvar koju pamtim i dan danas, i sjajan je reper za ljudse odnose.
"covek te uvek zajebe za kusur"....posto sam bio mlad i nisam razumeo poentu recenice stiglo je pojasnjenje....
"kusur, to je razlika izmedju vrednosti coveka i tvoje procene njegove vrednosti....a neki put mozes i sam sebe da zajebes"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11