Glavni meni

Informaticari,kompjuteristi ili kako vec, Pomoc

Započeo Mad Max, 20 Mart, 2011, 00:06

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

grber

®ena imala skoro sve iPhoneove od trojke. Toliko dosadan i ogranièen sistem da je to neverovatno... èak i prièe kako nikad ne baguje mogu da prodaju samo nekom ko ga nije koristio.

mareskin

Citat: Koko poslato 01 Novembar, 2020, 11:18
Citat: Glava Dole poslato 01 Novembar, 2020, 05:22
I iz mog! Kao sto su ti vec rekli: ili 7 ili 10.
Osmica je jedan od najvecih promasaja... ko normalan danas namenski to uopste instalira? Ja sam bukvalno bio u iskusenju da se sa desetke vratim na sedmicu mali milion puta ali na osmicu ne bih pomislio ni u najavi.

Ali ako si vec zapeo da sebi zakomplikujes zivot i mazohista si... skini komp sa mreze, klikni na manualna podesavanja i pogasi  apsolutno sve... defendere, saljem informacije radi ovoga onoga... abdejt itd... znaci sve na off(sto je mac sa dve ostrice)... lupi email i pass, ali ponavljam OFFLINE(cupaj kabl ako numes softverski)... dalje ce ti se samo kasti... kad konacno podignes govno od sistema(koje nema jbnu opciju remind me later) imaces problem da se ne pali bez logovanja tek tako.

U "run-u" kucas "netplwiz"
Iskljuci(skini chech indikator) sa "Users must enter a user name and password to use this computer"
User i pass koji ce ici automatski, oni koje uneses...

I trebalo bi da je to to bar sto se paljenja tice, a sto se aktivacije tice... jbg, snadji se... nista ja ne znam... nisam odavde :D

Inace osmica nema klasican start meni, komp se gasi desnim pa levim klikom itd... mali milion bagova... najveci promasaj, nisam cuo da je iko instalira namenski. A sto se hardverskih perfomansi tice rame uz rame je sa desetkom.... cak stavise desetka je mozda i optimizovanija.
Tako da... instaliraj ti desetku i radice ti 101 posto ako si vec resio ;)

Jedno vrijeme je po Netu bila prica kad je izasao da Win 8 nije dobar i da je pun bagova, ali da je sa Win 8.1 sve regulisano i da radi dobro. U principu ja sam sa Win 7 prezadovoljan i nemam nikakvih primjedba, a svario sam ga do koske, tako da bilo koji problem rijesim. Medjutim rekoh da malo poguram "kola naprijed". Pokusam na staroj MB Asus i Dual core AMD 64 nesto cisto iz znatizelje vidjeti hoce li taj Win 8.1 radiri, prem da mislim da nece kako treba zbog starog hardvera. Od Win 10 se najezim kad vidim samu postavku interfejza . Trebam dobiti  u dogledno vrijeme MB Asus FM2 sa Quad CPU i DDR3 ramom pa cu tu instalisati Win 10 i polako se uciti snalaziti u njemu,
Sve u svemu do daljnjeg mi ostaje: Nahrani pse i ne diraj nista!
Hvala svima na dobronamjernim savjetima.   [thumb_up]

Win 8.1 jeste re¹io mnogo problema i jeste bolje re¹enje od èiste 8-ice, ali je i dalje sranje sistem.
Ostani na Win 7 ili idi na Win 10 sa svim nadogradnjama, najnovijim drajverima i debloat operacijom. Onda ruèno optimizuje¹ gomilu pode¹avanja i mo¾e da radi korektno na ne¹to slabijoj ma¹ini.
S tim da je moj savet da se ostane na Win 7.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Ako se ne igra¹ - Linux Mint je sasvim OK.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Koko

 @Slaninar
Ako se odnosi na moj post za OS Win 8.1, nego da se igram.  :D Zato mi i odgovara  Win 7 na konfiguraciji koju trenutno koristim.  [thumb_up]
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

DebeliZmaj

postoji velika sansa da ce ti win10 raditi brze i stabilnije na istoj opremi ...
igrice odvno traze win10 ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 04 Novembar, 2020, 13:08
postoji velika sansa da ce ti win10 raditi brze i stabilnije na istoj opremi ...
igrice odvno traze win10 ...

Od 8.1 verovatno, a od 7 ba¹ te¹ko.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Koko

Citat: DebeliZmaj poslato 04 Novembar, 2020, 13:08
postoji velika sansa da ce ti win10 raditi brze i stabilnije na istoj opremi ...
igrice odvno traze win10 ...

Ima veze, ali na kofiguracijama sa quad CPU, DDR3 ramom , a sa dual CPU i DDR2 ramom tesko.  :(
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

DebeliZmaj

ispod ddr4 je sve uglavnom na nivou elektronskog otpada
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 10 Novembar, 2020, 14:23
ispod ddr4 je sve uglavnom na nivou elektronskog otpada

Hahah. :)

Meni jo¹ uvek sasvim OK fercera i5 sa DDR3.
Bukvalno ne vidim razlog, tj. opravdanje, da ga menjam za neki noviji, br¾i.
Èak i obrada videa ide OK.

Igranje?
Solidna je grafièka, tako da èak ni tu ne ¹tuca (na HD monitoru, ne verujem da bi gurao ne¹to na preko 1980 x 1080).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

i5 ?! vidi od negde 2017te bi trebalo da idu sa DDR4 ...
usput DDR4 je jeftinija po DDR3 ...

svakako ako ti cini posao pozdravljam ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

pa jedan od osnovnih kriterijuma novog ram modula osim da bude brzi je i da bude i jeftiniji
ali to ne znaci da je jeftinije niti za vecinu isplativije menjati i plocu i procesor tj celu konfiguraciju

DebeliZmaj

pa ono cestis sebe novom opremom na recimo 3 godine ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 11 Novembar, 2020, 01:53
pa ono cestis sebe novom opremom na recimo 3 godine ...


Mene jeza uhvati kad pomislim da moram ponovo sve da instaliram i konfiguri¹em. Bar 7 dana ne mogu normalno da radim posle zamene opreme. Plus staru ma¹inu prebacim u virtualnu, pa je prema potrebi podignem da vidim ¹ta sam jo¹ zaboravio.
Zato pravim ma¹ine koje traju dosta du¾e.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

jos jedna prednost win10... :) sama po seb je virt masina u neku ruku ;) ... vrlo je hardware independent :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: UFF poslato 11 Novembar, 2020, 01:36
pa jedan od osnovnih kriterijuma novog ram modula osim da bude brzi je i da bude i jeftiniji
ali to ne znaci da je jeftinije niti za vecinu isplativije menjati i plocu i procesor tj celu konfiguraciju

Upravo to.

Ovo jo¹ uvek radi.

Deluje mi da je razvoj osetno usporio u odnosu na prethodne decenije. Do sad su 5+ godina stari raèunari uglavnom bili debelo prevaziðeni, prespori.
Ovo je prvi put otkad pamtim da raèunar koji sad ima punih 7 godina, tera praktièno sve sasvim OK, a u momentu kupovine je bio neka srednja klasa (i5, 8 GB RAM).

Glupo mi menjati ga dok ne crkne, ili se ne poka¾e da ¹tuca u neèemu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gvozden

A cime se bavite kad vam trebaju tako jaki racunari? Mislim, aj grafika ili video montaza... mada tu bi se dalo polemisati
Ok, nemas nov komp, uzmes stariju verziju programa i izuvas u tom. Ako vas program ogranicava, tj spor racunar, onda svaka cast, ace level..
Igrice ne racunam u ozbiljno koriscenje racunara, tu mora da se prati moda, koliko znam ljudi da radi na racunarima, ma ni 40% ne iskoriste. Blage veze nemaju da podese i to sto imaju da radi kako treba.

DebeliZmaj

vidi kapiram da DTP mozes tako ... malo ozbljnije aplikacije imas nekad proble sto nece da moze tako :)
svakako ako ti neki elektronski otpad iz 2015te radi posao :) .. uzivaj :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gvozden

Pazi, ne radi se o otpadu.Kapiram ja da je to tako. Da imas nov komp, tek sastavljen, ali sa komponentama starim ( ali nekoristene-nove)  recimo 5god. to ce da radi! A racunari koji su stariji od 3g su za otpis, tako bi bar trebala da se racuna amortizacija racunarske opreme koliko znam. Kod matorih odose elektroliti, ventilatori, jednostavno ode u q elektronika...ali rade racunari i stariji od 5 bez problema.
Sta si od programa imao pre 5 godina da je toliko promenilo neki  posao.  Zajebi protokole, sisteme, netframe i slicna sranja. Kodiranje? Cnc upravljanje? Muzika.. Pa Diskaveri je do skoro imao sve muzicke podloge radjene na Reasonu od pre x godina. A te ozbiljnije aplikacije, pa to ti je ono, koristi raniju verziju.
Pricam ti o realnoj snazi nekog racunara kroz softwer. Bez da renderujes Maya projekte ili neke hotele i sl.
Eno nas drug renderuje sa treadriperom i farmom od 17 kompova. Pa radio je to i sa Intelima bez neke vece muke. ALi ajd da ne gusim.
Sad ce popusti, pa cemo se napakovati nove opreme. Da vidim kako igras taj Warzone :D

-za DTP ti treba ozbiljan komp. Ali ako pravis graficku stanicu. A za fotokopirnice mogu ti od 500-600e da zavirnu u svet dtp-a