Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vuk88

Citat: redshadow poslato 02 Avgust, 2014, 18:04
treba da se napomene da 2ct kliza na beloj liniji kao besan, ne jebe ni temperaturu ni uslove ako je uzmes pazi se bele a inace vrhunski drzi, bolje od bt16 duplo po meni
Jesi menjao ti tvoje?Ma i sa ovima kliza ubija,zebru zaobilazm u sirokom luku.

UFF

i bt16 i 2ct su odlicne gume ne pretrujte

TEEfqd

jel si probao onu bt16 uffe? meni je besno klizala na asvaltu zadnja, prednja je bila vrhunska. 2ct nova dot 2014 ubija koliko je dobra i na naglo dodavanje gasa nece da kliza ali kad stanes na belu kao na led da si stao, pricam o subjektivnom osecaju. sad, sto smo mi banana drzava pa imamo masnu farbu za pesacki jbg ali ja sam prezadovoljan sa 2ct. na bt16 sam probao sve varijante pritiska samo da mi ne kliza guma i nisam uspeo, sta god da radis na izlasku iz krivine dupe seta, strah sam navukao zbog bridzstona. od kad sam kupio mishelin ja vise ne hrcem a chicken strip je manji od 1cm na 2.9 zadnja i to sam je samo po gradu vozio.

UFF

Citat: redshadow poslato 03 Avgust, 2014, 05:42
trah sam navukao zbog bridzstona. od kad sam kupio mishelin ja vise ne hrcem

[rofl]

ma meni je svaka guma dobra, i ja volim kad kliza, to te drzi na oprezu i cini boljim vozacem
samo mislim da je kenjanje kad neko za bilo koju dvokomponentnu troslojnu (ili kao bt16 petoslojnu gumu) bilo kog vrhunskog prozivodjaca guma nazove smecem ili sranjem od gume
pa sta su onda gume ostalih slabijih proizvodjaca? i sta su onda bile gume do pre koji godinu kad su se sve pravile od iste smese?

Plazma Keks

dokle god je guma mekana, odlicna je ;D

TEEfqd

Citat: UFF poslato 03 Avgust, 2014, 13:22
Citat: redshadow poslato 03 Avgust, 2014, 05:42
trah sam navukao zbog bridzstona. od kad sam kupio mishelin ja vise ne hrcem

[rofl]

ma meni je svaka guma dobra, i ja volim kad kliza, to te drzi na oprezu i cini boljim vozacem
samo mislim da je kenjanje kad neko za bilo koju dvokomponentnu troslojnu (ili kao bt16 petoslojnu gumu) bilo kog vrhunskog prozivodjaca guma nazove smecem ili sranjem od gume
pa sta su onda gume ostalih slabijih proizvodjaca? i sta su onda bile gume do pre koji godinu kad su se sve pravile od iste smese?

uffe pojma nemam. jedino sto mogu da stavim u odbranu bridzstona je to da je dosla sa motorom i da je bila dot 2008.
vrlo je verovatno da je bila bajata

Vuk88

Uzeo sam pirelli supercorsu..zadnja mi je fabricka dimenzija 180/55,a ova mi je 180/60,jel to ok?

Conti-Moto

Citat: Vuk88 poslato 10 Avgust, 2014, 03:21
Uzeo sam pirelli supercorsu..zadnja mi je fabricka dimenzija 180/55,a ova mi je 180/60,jel to ok?
Mozes da vozis bez ikakvih problema ...  ;D
Novo !!!
Conti ROAD !!

Vuk88

Citat: Conti-Moto poslato 10 Avgust, 2014, 11:25
Citat: Vuk88 poslato 10 Avgust, 2014, 03:21
Uzeo sam pirelli supercorsu..zadnja mi je fabricka dimenzija 180/55,a ova mi je 180/60,jel to ok?
Mozes da vozis bez ikakvih problema ...  ;D
Ok...hvala na odg.

Vuk88


Hohštapler

Mo¾e to jo¹ da se tera....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Vuk88

Moze,al po dvoristu :D...

jocale

Obori malo motor :D za krivine su pravljeni :D mala sala :)
Samo polako i pun gas

Hohštapler

Da, ovaj ko da je iz mog kraja a ne iz Aranðelovca ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Vuk88

Citat: jocale poslato 10 Avgust, 2014, 20:37
Obori malo motor :D za krivine su pravljeni :D mala sala :)
Ahahahahahahahaha,idi bre u kurac:-)..slatko se ismeja.

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 10 Avgust, 2014, 20:44
Da, ovaj ko da je iz mog kraja a ne iz Aranðelovca ;)
Nema ni ovde krivina,samo pravac:-)

nuadal85

Izgleda da fore "kupi sport touring gumu, duze ce ti trajati" ne pale na zx10r, jer je meni trajala 2500km. Zato nemojte vise savetovati pogresno ljude, ja sam se opekao :)

goranvojska

Citat: nuadal85 poslato 24 Avgust, 2014, 14:41
Izgleda da fore "kupi sport touring gumu, duze ce ti trajati" ne pale na zx10r, jer je meni trajala 2500km. Zato nemojte vise savetovati pogresno ljude, ja sam se opekao :)
ja kad izguram 5000 na banditu ......ih srecan sam.inace trosi gume ko sa turpijom da ih delje.

nuadal85

Promeni marku guma. Ja sa Dunlopom 6500 i nisam dosao do zica. Sad cu da probam Metzeler M5

goranvojska

Citat: nuadal85 poslato 24 Avgust, 2014, 19:51
Promeni marku guma. Ja sa Dunlopom 6500 i nisam dosao do zica. Sad cu da probam Metzeler M5
ma brate previse snage ima i na svako malo jace dodavanje gasa ostaje trag zamnom.i sta...pa ko da autom svaki put kad krenes potpises se.i normalno je da traju toliko kratko.e sad ja malo ostrije to teram i jbg.

UFF

kako previse snage kad nema ni 100 konja?

mislim da je ptoblem tezina i to kumulativna (metalni motor+vozac+suvozac)