Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: UFF poslato 12 Avgust, 2013, 18:43
svi koji voze miselis e kunu u njih ali takodje i kazu da ima jednu manu
drzi ko luda ali kad pusti pustila je kompletno i bez najave
zar onda nije bolje da ti proklizava po malo i upozorava te da si preterao kao sto u tvom slucaju radi bt016 ?

Po ovom pitanju sam bio prezadovoljan sa Continental Road Attack 2. Pozovu te telefonom da ti jave da æe da puste. A i dosta dobro dr¾e, brzo se zagrevaju. Jedino ¹to su tanke (kontam da bi prebrzo ispustile kad se probu¹e, ne znam je li bih stigao usporiti) i kratko traju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SSZGO

pitanje o gumama za kola


uradio sam centriranje jer auto je vukao u stranu
auto je propisno centriran ali se ispostavilo da je problem u gumama tj nisu pravilno zaobljene, kada se vrte vidi se da malo rade gore dole

auto vuce u levo, kada se zamene mesta prednjim gumama auto vuce u desno.


pitanje 1:
da li treba da pokusam da zamenim mesto gumama napred - nazad i da li to moze da resi problem ili guem moraju da se menjaju


pitanje 2:
kada se radi zamena guma da li se menjaju sve cetiri u kompletu ili mogu i dve po dve?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

Citat: SSZGO poslato 31 Avgust, 2013, 15:41
pitanje 2:
kada se radi zamena guma da li se menjaju sve cetiri u kompletu ili mogu i dve po dve?

Ja bih te gume zamenio, ako nisu ba¹ nove.

Bitno je da na istoj "osovini" bude isti par guma. Znaèi mogu komotno dve po dve.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

zameni sve sa felnama napred/nazad

juga


Kanarinac

Jel to 4x4 ili zadnja vuca? Ako je 4x4 onda je samo bitno da su dimenzije iste. Ako ima sare na gumama, probaj da zamenis prendje sa zadnjim. Ako ve neces nove da uzimas. Jesi siguran da felna nije kriva?

SSZGO

kupio sam 4 polovne gume bridgestone iz 2011
275/40 R20 skinute su sa x6

180 jura sve cetiri sa montazom i balansiranjem
problemi reseni. mada primetio sam da su bucnije od starih, mozda jer je nizi profil  tj 40 umesto 50

vise ne trese i ne vuce u stranu


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

TEEfqd

da bacim ja jedno pitanje o gumi. sad vozim na ovom plasticnom djubretu bt16 i to dot 2008. daleko od toga da sam
neki trkac i da znam da vozim al stvarno mi motor plese u krivini kad vrlo malo otvorim gas. tako da cu ovo djubre da menjam
preko zime. koje gume koje mogu da izdrze 8000km ne treba vise da drze?

TEEfqd

kolko dunlop gp racer moze da izdrzi u kojoj smesi?

Kanarinac

Brate ja bih ti iskreno preporuci michelin 2ct. Meni se pokazala kao vrh guma, a drzace ti 8000 sigurno

UFF

posalji meni to djubre od bt16 preko zime kad je budes skinuo ;)

TEEfqd

Citat: Kanarinac poslato 04 Septembar, 2013, 09:22
Brate ja bih ti iskreno preporuci michelin 2ct. Meni se pokazala kao vrh guma, a drzace ti 8000 sigurno
drugar je vozi, znam da je vrhunska, ulazi u uzi izbor.
Citat: UFF poslato 04 Septembar, 2013, 11:31
posalji meni to djubre od bt16 preko zime kad je budes skinuo ;)
dogovoreno uff, napravicemo bridgestone-efes kompenzaciju :D a ti i ovako volis da driftujes.
prednja je izdrzala svo moje neznanje i pustanje gasa u krivini..al zadnja je surova na dodavanju
gasa koliko driftuje.

UFF


nuadal85

I sta je suma sumarum? Svaki ciga svoga konja hvali?

Meni je 10ka pojela qualifier 2 za nepunih 4 hiljada, ni jednom vozena do ivice, em ne znam (imam 10ku od maja) em ne smem (zbog iznenadnog vlaznog puta na koji mogu da naidjem i traktora neosvetljenih).

Znaci vozena ostro uvek ali samo 2/3 gume se koristilo, mozda 3/4.. Sad je vec sredina pocela da bude ravna.

Milenkovic mi je zadnju pumpao na 2.9, pre toga su bile na 2.5..

Trebam da menjam gume pa me zanima nesto  trajnije, koliko moze Dunlop GP da izdrzi ako uzmem sa tvrdjom smesom?

regoda

E drugari, planiram da kupim nove gume za iduæu sezonu, i imam neke gume u planu pa ako mi mo¾ete pomoæi sa odlukom :)
Prva opcija su mi Michelin Pilot Road 3, pa Michelin Pilot Power 2CT, i Metzeler Sportec M5.
Veæina moje vo¾nje je u fazonu sport turing, bez odlazaka na stazu
hvala :)

Slaninar

Sportec M5 Interact
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Conti-Moto

Citat: regoda poslato 30 Decembar, 2013, 17:34
E drugari, planiram da kupim nove gume za iduæu sezonu, i imam neke gume u planu pa ako mi mo¾ete pomoæi sa odlukom :)
Prva opcija su mi Michelin Pilot Road 3, pa Michelin Pilot Power 2CT, i Metzeler Sportec M5.
Veæina moje vo¾nje je u fazonu sport turing, bez odlazaka na stazu
hvala :)

Conti Motion set 120/180 - 21.490 din !! redovna cena 28.990




Conti Road Attack set 120/180 - 24.900 din !! redovna cena 34.250




Conti Road Attack 2 set 120/180 - 27.690 din !!  redovna cena 37.040



Svi modeli spadaju u Sport-Touring segment, sa svakim setom ces preci sigurnih 10-15.000 km (minimum).
Novo !!!
Conti ROAD !!

ljupche92

Svaka cast za popusteee  [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [thumb_up]
[klanjam_se]
[cheers] [cheers] [cheers]

castor

Imao Michelin PR2 i pre¹ao na PR3. Prezadovoljan i sa jednom i sa drugom gumom, ali æu se ipak èini mi se vratiti na PR2...
It's the ride that matters, not the bike…

Che