Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TEEfqd

pretrazio sam temu, nisam nasao odgovor na pitanje, koji je rok trajanja guma? bt16 me interesuje

Slaninar

#281
Citat: redshadow poslato 02 Mart, 2013, 04:32
pretrazio sam temu, nisam nasao odgovor na pitanje, koji je rok trajanja guma? bt16 me interesuje

U skladi¹tu, u dobrim uslovima, mogu da stoje godinama. Raèunaj barem 3-5. Sad, koliko na to paze na¹i distributeri. Meni se sa gumama za bicikl de¹avalo da brzo popucaju raspadnu se (skupe & renomirane) jer oèigledno nisu dr¾ane u odgovarajuæim uslovima. Jedino ¹to mi je zastupnik o svom tro¹ku zamenio gume.

Kad se montiraju i poène vo¾nja (zagrevanje-hlaðenje-zagrevanje-hlaðenje...), onda poèinju da stare. Izlaganje suncu, atmosferi i sl. Tada, pored habanja, postaju i sve plastiènije, manje "lepljive". Posle 10 godina su bukvalno plastika i nisu ni za ¹ta, posle pet godina su mo¾da OK za hrapav asfalt, a na na¹em glatkom asfaltu mogu pa¾ljivo da se teraju - barem kad je suv.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

MISTER X

Ovako æe izgledati nove Sava moto gume
http://www.savatech.eu/?Itemid=631
A biti æe dostupne veæ sredinom ove godine. Bit æe zanimljivo gdje æe im cijena biti u odnosu na gume sa tradicijom.

3006

Potrebna pomoæ, tj. obja¹njenje:
jurim prednju, 100/80/17, na¹ao neku nekori¹tenu, Mi¹elin, DOT HBM7 379T.
Veze nemam ¹ta znaèi ova oznaka...

Slaninar

Citat: 3006 poslato 07 Maj, 2013, 12:59
Potrebna pomoæ, tj. obja¹njenje:
jurim prednju, 100/80/17, na¹ao neku nekori¹tenu, Mi¹elin, DOT HBM7 379T.
Veze nemam ¹ta znaèi ova oznaka...

Ako nema 4cifrenu oznaku godine & nedelje (ovde je ne vidim, ako je sve prepisano), ondak...

Partibrejkers-1000 godina
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

3006

Brejkersi - mo¾e!
Guma je iz 1999, tako da...
Fala, ne treba.

Slaninar

Citat: 3006 poslato 10 Maj, 2013, 13:18
Brejkersi - mo¾e!
Guma je iz 1999, tako da...
Fala, ne treba.

Najverovatnije 37 nedelja 99 (ili 89). :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

Citat: Slaninar poslato 02 Mart, 2013, 09:05
Citat: redshadow poslato 02 Mart, 2013, 04:32
pretrazio sam temu, nisam nasao odgovor na pitanje, koji je rok trajanja guma? bt16 me interesuje

U skladi¹tu, u dobrim uslovima, mogu da stoje godinama. Raèunaj barem 3-5. Sad, koliko na to paze na¹i distributeri. Meni se sa gumama za bicikl de¹avalo da brzo popucaju raspadnu se (skupe & renomirane) jer oèigledno nisu dr¾ane u odgovarajuæim uslovima. Jedino ¹to mi je zastupnik o svom tro¹ku zamenio gume.

Kad se montiraju i poène vo¾nja (zagrevanje-hlaðenje-zagrevanje-hlaðenje...), onda poèinju da stare. Izlaganje suncu, atmosferi i sl. Tada, pored habanja, postaju i sve plastiènije, manje "lepljive". Posle 10 godina su bukvalno plastika i nisu ni za ¹ta, posle pet godina su mo¾da OK za hrapav asfalt, a na na¹em glatkom asfaltu mogu pa¾ljivo da se teraju - barem kad je suv.

hvala! dot 2008, zato meni kliza guma cim malo ostrije pocnem da vozim

MISTER X

Tema je zamrla?
Svakome tko misli mijenjati gume u skorije vrijeme preporuèam kombinaciju prednje Dunlop SportSmart i zadnje GP Racer u E smjesi. Odu¹evljen! A neæe se niti izlizati ba¹ na brzinu.

Damnmoto

Mozda od drugara uzmem zvakacu gumu ali me plasi da napred ostavim standardnu koja nema ni priblizno gripa...
Verovatno necu da montiram dok me uparim

Damnmoto


Kanarinac

Ajde da pitam i ovde. Danas sam provalio da mi je guma naopako montirana. Da li je moguce da zbog toga dosta kliza ili nije?

rboban

Ne bi trebalo..... prednja ili zadnja?
Ride It Like You Stole It

Kanarinac

Zadnja. i meni cudno, bt016r je u pitanju. Mnogo se kliza, a nije matora guma

ЯЭВОЛУТИОН

moze da gubi grip....ali kako ti vozis ne bi trebalo da se oseti.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

TEEfqd

#295
Citat: Kanarinac poslato 12 Avgust, 2013, 12:13
Zadnja. i meni cudno, bt016r je u pitanju. Mnogo se kliza, a nije matora guma
ozbiljno djubre od gume, plastika. pumpaj 2.2 prednju 2.3 zadnju
em je skupa, em je tesko djubre. kad sam seo sa drugarom
na motor na pilot 2ct pure gumama nisam znao da moze toliko da se daje gas u krivini.
bt16 das malo gas u krivini odma pusta, bukvalno.
sa prednjom sam zadovoljan, zadnja je tezak kurac jer boga nema
da joj dodjes do radne temperature, pogotovu ako vozis u vecernjim satima

UFF

svi koji voze miselis e kunu u njih ali takodje i kazu da ima jednu manu
drzi ko luda ali kad pusti pustila je kompletno i bez najave
zar onda nije bolje da ti proklizava po malo i upozorava te da si preterao kao sto u tvom slucaju radi bt016 ?

metarex

ima li ko iskustva sa bt45? planiram da ih stavim na suzukija GS-a
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Kanarinac

@revolucija

Pa zamisli kada izgubi grip sa mojim stilom voznje, djubre :)
@redshadow
Tako i pumpam, sad cu da vidim kako ce se ponasati kad je okrenuta :)
@Uff
Jeste to bolje ali ovde u nekim banalnim situacijama pusta.

TEEfqd

isto ce se ponasati u suvim uslovima. to sto je bila okrenuta je kapiram samo do sare
@uff
lepo je to sto ona najavljuje da ce da pusti i iz nekog razloga je odlicna po kisi. ali kad je tipa 25 stepeni napolju
tj uvece kad se najvise vozim ne moze da dodje do temperature i to bas opasno smara.
primetio sam da vise pusta kada sam u brzoj krivini sa manjim nagibom nego u sporoj sa vecim.