Glavni meni

Nato objavio rat Libiji

Započeo bullet88, 18 Mart, 2011, 15:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jager

Najveæi problem, bar nama, je ¹to æe gorivo OPET da poskupi.... A da Ameri izigravaju svetske ¾andare i to je taèno. Malo mi sad veæ jako idu na qrac ¹to se petljaju u SVE I SVA©TA. Zavr¹ili sa Irakom, pa sad nemaju gde da ratuju. Svrbe ih guzice, ¹ta li?? Jebala ih nafta vala vi¹e....

RRa¹ko

sad ce ovi nasi da dizu cene dajem rok 2nedelje.. max!

pit



        N
Citat: MILJAN poslato 19 Mart, 2011, 01:01
Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 19 Mart, 2011, 00:58
kad je bio mali u skoli mu otimali sendviche i slali ga da im kupi cigare i tukli ga 1000 posto pa sada resio covek da im pokaze kako su grdno ti momci sto su ga maltretirali gresili i onda ih je sve lepo poslao u neki sibirski GULAG!!! [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Jedan pametan primarijus mi je jednom rekao : be¾i sine od onoga koga je priroda uskratila...... Posebno se èuvaj niskih i slabih..... Bio mi je malo èudan tada ali se ispostavilo da je u pravu.... Te¹ki su to komplesi brate BAne.. :D
Ma ko ih j.  Neka iskokaju tog Gadafija   pa neka se onda i sami poubijaju.... Ali daleko je sunce... Mogu samo da ma¹tam...


                   Ne znam sto mislis da je Putin slab..... majstor je dzudoa i u svoje vreme ne verujem da bi ti ili ja ili bilo ko od nas mogao s njim da se nosi.Ruski obavestajci su imali veoma rigorozne treninge i bilo su majstori u svim vidovima borbe.Razvili su i poseban vid borbe i smatrali su se za nepobedivim u ulicnoj borbi.A Putin je radio kao obavestajac KGB u Istocnoj Nemackoj u doba hladnog rata.To je sto se tice njega pre funkcije predsednika.
                Kao predsednik je digao Rusiju na noge i povratio joj poljuljani ugled koji je srozao onaj pijanc Jeljcin tako da milsim da nije neki bezveznjakovic i kompleksas ....naprotiv.

rboban

Ride It Like You Stole It

SSZGO

pa da, mora da poskupi meso i hleb, i struja, jer ipak

troskovi transporta su porasli, znate...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

pit



Citat: SSZGO poslato 19 Mart, 2011, 10:27
pa da, mora da poskupi meso i hleb, i struja, jer ipak

troskovi transporta su porasli, znate...

              Sve su to izgovori velikih proizvodjaca ''udavljenih ''porezima '' i raznim dazbinama kojih ima negde oko 60 vrsta.
             E pa do sada je nekako i funkcionisalo kako tako...medjutim u zadnjih nekoliko meseci se desava da je brasno poskupelo skoro 3 x a ja sam moje proizvode poskupeo za 15%.ne treba biti mnogo velilki matematicar i shvatiti da sam u stvari sva ta poskupljenja brasna ja platio i svog ''profita''.Ovo je viidjenje malog proizvodjaca koji je skresao troskove sve sto moze i smanjio maksimalno broj zaposlenih.Mogu smo da zamislim kako je velikim sistemima sa mnogo radnika kojima treba uplatiti platu,socij,i zdrav,penzion,osiguranje.
           

Kengur

Citat: pit poslato 19 Mart, 2011, 10:48


Citat: SSZGO poslato 19 Mart, 2011, 10:27
pa da, mora da poskupi meso i hleb, i struja, jer ipak

troskovi transporta su porasli, znate...

              Sve su to izgovori velikih proizvodjaca ''udavljenih ''porezima '' i raznim dazbinama kojih ima negde oko 60 vrsta.
             E pa do sada je nekako i funkcionisalo kako tako...medjutim u zadnjih nekoliko meseci se desava da je brasno poskupelo skoro 3 x a ja sam moje proizvode poskupeo za 15%.ne treba biti mnogo velilki matematicar i shvatiti da sam u stvari sva ta poskupljenja brasna ja platio i svog ''profita''.Ovo je viidjenje malog proizvodjaca koji je skresao troskove sve sto moze i smanjio maksimalno broj zaposlenih.Mogu smo da zamislim kako je velikim sistemima sa mnogo radnika kojima treba uplatiti platu,socij,i zdrav,penzion,osiguranje.
           


Mali su "pocrkali"(radim sa kevom knjigovodstvo), prosle godine su mi se ugasili mnogi... Oko 7 "malih" mozda i vise...Nema narod para da placa poreze na budale...  Ostali su samo VELIKI kojima nisu problem plate, jer rade sa drzavom, i oni "srednji" koji veruju da ce isplivati, a ustvari se dave kao macici i samo se zakopavaju sve dublje....
Je*es pare "na papiru" kad ti njima ne mozes da platis racune... 

pit



                 Opstace samo mali porodicni biznisi i to samo gde je lokal u vlasnistvu i gde su ukljuceni svi clanovi porodice kao zaposljeni i nikako drugacije...sto ce za posledicu izazvati nova i nova otpustanja....dokle samo ne znam.
                 Nis je grad penzionera odnosno samo oni i budzetske ustanove sto primaju na vreme.Po nekim procenama ok 60 % nislija zivi u domacinstvima koja kao jedini prihod imaju samo penziju ...ostali se snalaze kako ko ume .
               

Kengur

Citat: pit poslato 19 Mart, 2011, 12:35


                Opstace samo mali porodicni biznisi i to samo gde je lokal u vlasnistvu i gde su ukljuceni svi clanovi porodice kao zaposljeni i nikako drugacije...sto ce za posledicu izazvati nova i nova otpustanja....dokle samo ne znam.
                Nis je grad penzionera odnosno samo oni i budzetske ustanove sto primaju na vreme.Po nekim procenama ok 60 % nislija zivi u domacinstvima koja kao jedini prihod imaju samo penziju ...ostali se snalaze kako ko ume .
               

I oni ce se prezivljavati... Cist primer je porodica koju vodimo keva i ja... Mnogo jaka prodavnica, plus mesara, plus jos neke stvarcice pored, svi rade, i opet para nigde...

Dragan_kineziolog

Kakvi Ameri i njihova sila. Pa oni su izgubili sve i jedan moguci rat gdje se trebalo ratovati. Dobili su samo onaj gdje su pritiskom na dugme poslali dvije atomske... Toboze nevidljivi avion, a Srbin ga srusio iz zajebancije ;D
Tezak je zivot nas nindzi

MILJAN

#70
Citat: pit poslato 19 Mart, 2011, 01:56


       N
Citat: MILJAN poslato 19 Mart, 2011, 01:01
Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 19 Mart, 2011, 00:58
kad je bio mali u skoli mu otimali sendviche i slali ga da im kupi cigare i tukli ga 1000 posto pa sada resio covek da im pokaze kako su grdno ti momci sto su ga maltretirali gresili i onda ih je sve lepo poslao u neki sibirski GULAG!!! [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Jedan pametan primarijus mi je jednom rekao : be¾i sine od onoga koga je priroda uskratila...... Posebno se èuvaj niskih i slabih..... Bio mi je malo èudan tada ali se ispostavilo da je u pravu.... Te¹ki su to komplesi brate BAne.. :D
Ma ko ih j.  Neka iskokaju tog Gadafija   pa neka se onda i sami poubijaju.... Ali daleko je sunce... Mogu samo da ma¹tam...


                  Ne znam sto mislis da je Putin slab..... majstor je dzudoa i u svoje vreme ne verujem da bi ti ili ja ili bilo ko od nas mogao s njim da se nosi.Ruski obavestajci su imali veoma rigorozne treninge i bilo su majstori u svim vidovima borbe.Razvili su i poseban vid borbe i smatrali su se za nepobedivim u ulicnoj borbi.A Putin je radio kao obavestajac KGB u Istocnoj Nemackoj u doba hladnog rata.To je sto se tice njega pre funkcije predsednika.
               Kao predsednik je digao Rusiju na noge i povratio joj poljuljani ugled koji je srozao onaj pijanc Jeljcin tako da milsim da nije neki bezveznjakovic i kompleksas ....naprotiv.
Mnogo majstori judoa i ostalih istoènjaèkih ve¹tina su slabi. Ne mora da znaèi da ako si majstor neke ve¹tine da si opak borac. On je fizièki malen i slab. Ali se duva kao da je maèo tip-...Meni je to sme¹no.....Visok je 1.60m(5'3)  :D
Svi ruski predsednici od Gorbaèova pa na dalje su USA ljudi. Samo to je duga prièa... Nemoj da si u zabludi da je i maleni Putin agent CIA. Od kada je KGB rasformiran CIA je pobedila i svi predsednici u Rusiji su USA ljudi. Prvo Gorbaèova (koga i danas èuva CIA i ima lanac svojih picerija i fabriku alkoholnih piæa) pa i sve ostale je postavio new world order. Ali propagandu svega ovoga smi¹lja èitav tim profesionalaca. Preko medija je lako narodu mazati oèi. NArod ima televizore umesto glava. Rusija je po resursima bogatija od USA vi¹e puta a opet su siroma¹ni. Nemaju vi¹e skoro nigde svoju vojnu dominaciju i nemaju pristup nigde. Pa èak i kada je ruski general samovoljno naredio dolazak na Kosovo, ubrzo je predsednik Rusije naredio povratak. Odustado¹e i odo¹e povijenih repova. Sve su to agenti CIA kao i kod nas.... To je New world order.... I on je dugoroèan... Perfidna kolonizacija i eksploatacija svetskih resursa u cilju oèuvanja American way of life. Tako da su mi tvoje izjave i jo¹ nekih ovde, zaista infantilne  ;D Ali niste vi krivi....  Ma¹inerija je to za ispiranje mozgova... [doh]
Mene uvek brine moj novèanik, a boli me dupe za Amere, Ruse i muslimane,,,, NIko od njih nam ne misli dobro  [djavo]  ... Neka se nose u tri lepe.  [ljutko]  ... Vi¹e razmi¹ljam kakvo æe vreme biti ovog leta i kako æu da cepim na skup u Ulcinj. [yahoo]
Cave ab homine unius libri

UFF

Miljane kako to da prvo sve znas ko da si u rukovdstvu cia-e ili si vidovita baba zorka a posle dajes kontradiktornu primitivnu izjavu tipa jebe mi se za sve, gledam samo sebe?
U tom drugom slucaju ne bi znao ni sta je NWO a kamoli koji su im ciljevi

MILJAN

Citat: UFF poslato 19 Mart, 2011, 14:57
Miljane kako to da prvo sve znas ko da si u rukovdstvu cia-e ili si vidovita baba zorka a posle dajes kontradiktornu primitivnu izjavu tipa jebe mi se za sve, gledam samo sebe?
U tom drugom slucaju ne bi znao ni sta je NWO a kamoli koji su im ciljevi
Mogu da ti ka¾em ali posle moram da te likvidiram :D
Èitaj knjige a ne gledaj tv. Pisali su te knjige agenti... A i logièka dedukcija nigde ne ma¹i..Samo razmi¹ljaj svojom glavom...
Cave ab homine unius libri

UFF

Mozes samo da pokusas jer i ja sam mali i slabasan ali sam trenirao judo i svi mi kazu da sam maco men :D

MILJAN

Jo¹ ako si dobar sa Putinom onda sa nahebo :D
Cave ab homine unius libri

farbach

JBG, Nato okupacijom ce nesto dobiti, a nesto izgubiti. Ne moze se imatii sve. Izgubice besplatno skolovanje, besplatno zdravstvo, besplatne specijalizacije po inostranstvima, jeftin benzin i stanovanje, a dobice americke filmove i muziku i mogucnost da izlaze na izbore, na kojima ce moci da biraju kog hoce americkog kandidata. Cene benzina ce morati da se usaglase sa onim u regionu, ma sta region bio. Neki dan sam procitao da ni u Iraku benzin vise nije skoro DZ, nego mantraju nesto o regionu. Libiju ce podeliti na tri dela. Obican, bezolovni i dizel. Posto je Francuska najvise penila njoj pripada dizel, a sta ce sa arapskim predgradjima, to cemo videti u drugom poluvremenu.

MILJAN

Evo jednog, koji razmi¹lja izmeðu redova... Tako je....  [yahoo]
Inaèe da pojasnim ovo oko rusa pa da prekinem sa ovim...:
Kada je rasformiran KGB, prestao je hladni rat. Ko je pobedio? Pa nije valjda KGB? :D Tada je i postavljan prvi amerièki predstavnik Gorbaèov. Uveo je najgoru moguæu ekonomsku reformu (Perestrojku), koja je uni¹tila rusku privredu. Uèi se to na fakultetu detaljnije ali neæu da gnjavim... Posle je sru¹io Berlinski zid ..... Skenjao im vojsku tako ¹to je posmenjivao sve prave ruske generale.... Bla, bla...
Sada je to propaganda i ma¹inerija, gde rusi imaju opciju da biraju samo amerièke agente za predsednike....
Cave ab homine unius libri

MotoManijak

Zivela amerika!


hocemo i mi cigu za predsednika!

pit

Citat: MILJAN poslato 19 Mart, 2011, 14:49
Citat: pit poslato 19 Mart, 2011, 01:56


       N
Citat: MILJAN poslato 19 Mart, 2011, 01:01
Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 19 Mart, 2011, 00:58
kad je bio mali u skoli mu otimali sendviche i slali ga da im kupi cigare i tukli ga 1000 posto pa sada resio covek da im pokaze kako su grdno ti momci sto su ga maltretirali gresili i onda ih je sve lepo poslao u neki sibirski GULAG!!! [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Jedan pametan primarijus mi je jednom rekao : be¾i sine od onoga koga je priroda uskratila...... Posebno se èuvaj niskih i slabih..... Bio mi je malo èudan tada ali se ispostavilo da je u pravu.... Te¹ki su to komplesi brate BAne.. :D
Ma ko ih j.  Neka iskokaju tog Gadafija   pa neka se onda i sami poubijaju.... Ali daleko je sunce... Mogu samo da ma¹tam...


                  Ne znam sto mislis da je Putin slab..... majstor je dzudoa i u svoje vreme ne verujem da bi ti ili ja ili bilo ko od nas mogao s njim da se nosi.Ruski obavestajci su imali veoma rigorozne treninge i bilo su majstori u svim vidovima borbe.Razvili su i poseban vid borbe i smatrali su se za nepobedivim u ulicnoj borbi.A Putin je radio kao obavestajac KGB u Istocnoj Nemackoj u doba hladnog rata.To je sto se tice njega pre funkcije predsednika.
               Kao predsednik je digao Rusiju na noge i povratio joj poljuljani ugled koji je srozao onaj pijanc Jeljcin tako da milsim da nije neki bezveznjakovic i kompleksas ....naprotiv.
Mnogo majstori judoa i ostalih istoènjaèkih ve¹tina su slabi. Ne mora da znaèi da ako si majstor neke ve¹tine da si opak borac. On je fizièki malen i slab. Ali se duva kao da je maèo tip-...Meni je to sme¹no.....Visok je 1.60m(5'3)  :D
Svi ruski predsednici od Gorbaèova pa na dalje su USA ljudi. Samo to je duga prièa... Nemoj da si u zabludi da je i maleni Putin agent CIA. Od kada je KGB rasformiran CIA je pobedila i svi predsednici u Rusiji su USA ljudi. Prvo Gorbaèova (koga i danas èuva CIA i ima lanac svojih picerija i fabriku alkoholnih piæa) pa i sve ostale je postavio new world order. Ali propagandu svega ovoga smi¹lja èitav tim profesionalaca. Preko medija je lako narodu mazati oèi. NArod ima televizore umesto glava. Rusija je po resursima bogatija od USA vi¹e puta a opet su siroma¹ni. Nemaju vi¹e skoro nigde svoju vojnu dominaciju i nemaju pristup nigde. Pa èak i kada je ruski general samovoljno naredio dolazak na Kosovo, ubrzo je predsednik Rusije naredio povratak. Odustado¹e i odo¹e povijenih repova. Sve su to agenti CIA kao i kod nas.... To je New world order.... I on je dugoroèan... Perfidna kolonizacija i eksploatacija svetskih resursa u cilju oèuvanja American way of life. Tako da su mi tvoje izjave i jo¹ nekih ovde, zaista infantilne  ;D Ali niste vi krivi....  Ma¹inerija je to za ispiranje mozgova... [doh]
Mene uvek brine moj novèanik, a boli me dupe za Amere, Ruse i muslimane,,,, NIko od njih nam ne misli dobro  [djavo]  ... Neka se nose u tri lepe.  [ljutko]  ... Vi¹e razmi¹ljam kakvo æe vreme biti ovog leta i kako æu da cepim na skup u Ulcinj. [yahoo]


               E jbg sad Putin agent Cia ....ovo prvi put cujem da je neko izjavio i iskreno mislim da nema veze sa realnoscuOno sto ja vidim je da je Putin zaustavio prodor USA na istok ...prvenstveno na Kaspijski bazen koji im je bio cilj zbog velikih prirodnih bogatstava.
                I sam raspad SSSR i Varsavskog pakta je bio pazljivo isplaniran od strane rusa i KGB .Varsavski pakt je pusten niz vodu ali je u svim zemljama bivseg SSSR zadrzan vojini potencijal tj ostale su voje baze na stratestkim tackama sa nuklearnim bojevim glavama.Prividno te zemlje su se odcepile od SSSR ali realno Rusija i dalje ima tu svoju dominaciju .....naravno u muslimanskim delovim ase ubacuje USA i pokusava da rovari ali bez nekog veceg stetnog efekta po Rusiju.
               uostalom vreme ce pokazati ko je u pravu.Sto se tice Gorbacova on je odigrao ulogu jkoju mu je dodelila istorija i NARAVNO KGB i on sad nije ni bitan u svemu tome i ne moze se na osnovu njega poistovecivati Putin sa CIA.
               Piijanca Jeljcina ne bih komentarisao.. srozao je Rusiju a ujebo i nas....ulazak i boravak Rusije na Kosovo je bio za vreme njegove vladavine a ne Putinove.
               A i opet mi nisu jasne aluzije na fizicki izgled Putina.Ako se malo bolje pogleda njegova figura sada sa 60 -ak godina moz misliti kak ooj izgledao sa 30.Ti misici nisu nastali od pumpanja tegovima.....jer da jesu verovatno bi sada izgledao kao prazna mesina.U svakom slucaju za Putina imam pun respekt.

-Joksa-

Ti Miljane rece da se ne razumes u geopolitiku, a potom drzis "banku", pa nam jos "skromno" drzis predavanja o deduktivnom razmisljanju. U kom slucaju si iskren, a u kom sklon egzibicijama?

Potom rece da te ne zanima sta ce biti sa Libijom, vec iskljucivo tvoje "dupe".  Pa zasto onda vodis racuna o nasem "dupetu" i kako cemo mi sve to razumeti? Ili je to samo potreba da nekima od nas kazes koliko si superiorniji u mentalnoj gimnastici?

I na kraju, kakve veze ima slika i figura Putina sa bombardovanjem Libije? Izuzev, ako opet nije potreba egzibicije na tvojoj figuri?