Glavni meni

"O ring" vs "X ring"

Započeo sasafilipovic, 17 Mart, 2011, 23:39

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

Trebam da menjam lanac, na¹ao sam ne¹to na ebay-u.

Jedan je O ring
51$


Drugi je X ring
48$


Da li je X ring toliko bolji da uzmem njega nego ovaj "predivni" plavi O ring lanac?

Zverka

meni je uvek cena neki znak da je nesto navodno bolje
sad ...bem li ga
licno sam bezala od "zlacanih " lanaca ...neko lose iskustvo na jednom od starijih motora ( prvih) tako da cim vidim zlacanu boju ...bezim ko djavo od krsta
doduse ....posle toga sam presla na DID i to je  ta prica
Never ride faster than your angel can fly

:D

SSZGO

nijedan

to su losi lanci za te pare...

ako hoces u boji potrazi VORTEX na ebayu

ako hoces obican ili zlatni, trazi ili vortex ili RK  DID itd
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Ma cena je ista, stim da prvi lanac ima tro¹kove transporta dok drugi ide na free shipping.

Vortex ko¹ta preko 200$... Odakle mi tolke pare? Da sam na¹ao onaj novèanik...

SSZGO

dodji do mene imam zlatni da vidis kakav je posle 6 meseci

i dalje je polu-zlatan, to stoji, samo sto sam ga istegao  ko 3 dida za par meseci...

i neke karike su zaglavile


tako da cim kupis taj, odmah se spremi za kupovinu jos jednog...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

vortex jeste 200 usd sto je 140 eur ali za te pare dobijes lanac i lancanike u boji kojoj hoces i u velicini kojoj hoces

+ postarina , ako mozes posalji nekom u EU pa nek ti donese

kvalitet lanca i lancanika je vrh
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor


BANE BROTHERHOOD

SAMO DID ili VORTEX  JESTE  DA JE DOSTA SKUPLJE ALI VERUJ MI DA SE VISE ISPLATI NA DUZI PERIOD !!! [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]!pozzz :D
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

SSZGO

Citat: sasafilipovic poslato 18 Mart, 2011, 00:05
Ima neki RK 525XSO, 60$

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/RK-TAKASAGO-CHAIN-525XSO-X-Ring-CHAIN-108-LINK-/250789639304?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3a643a3488#ht_980wt_939


rk j edobar ako ti odgovara

pazi to je 525 lanac

na tvoj motor mislim da ide 530, proveri, ako ne planiras da menjas i lancanike za 525 sirinu
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Za SRAD-a ide 525 - 108. To je to.

Havarisan


SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Cale

 ;
Citat: Zverka poslato 17 Mart, 2011, 23:44
meni je uvek cena neki znak da je nesto navodno bolje
sad ...bem li ga
licno sam bezala od "zlacanih " lanaca ...neko lose iskustvo na jednom od starijih motora ( prvih) tako da cim vidim zlacanu boju ...bezim ko djavo od krsta
doduse ....posle toga sam presla na DID i to je  ta prica
Imas i zlatni DID  ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Filif Kljajic Fica ...rules....nema nikad zatezanja lanca :P
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasafilipovic

Nije da nisam razmi¹ljao o tome... :-[

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasafilipovic poslato 18 Mart, 2011, 11:43
Nije da nisam razmi¹ljao o tome... :-[

Neki moj drugar je u stalnoj finansijskoj krizi. Mala diverzija 600 trpi svasta...sretna okolnost je da napred idu samo jedna kljesta, guta automobilska ulja, a 5 metra lanca 520 hardened su 5000 dinara. Sa redovnim podmazivanjem i pranjem, predje po 7000 sa lancem, a iz 5 metara izvuce 2,5 lanaca to znaci za 10000 dinara pet zamena lanaca. Kada lanac nije istegnut i dobro se podmazuje lancanik se ne jede mnogo...ali recimo 5 lanaca, 1 zadnji lancanik i dva prednja za 5 sezona.....a sve to ispod 100 evra.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aca-pn

S obzirom da kvalitetan lanac od 100e traje 30tak hiljada i nije mu neka usteda.

SSZGO

daj mi taj jeftini lanac, da vidis kakav ce da bude posle mesec dana

i ovaj RK i DID se istegle posle 10000 a kamoli ti noname...

svako dizanje ga istegli pomalo...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

PeraM

SSZGO, gde nabaviti VORTEX lanac i lancanike? Sledi mi zamena na mom BMW-u. Rzamishljao sam o DID kompletu preko LUIS-a. Ipak radije bih VORTEX.

Hvala

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: aca-pn poslato 18 Mart, 2011, 22:18
S obzirom da kvalitetan lanac od 100e traje 30tak hiljada i nije mu neka usteda.
slazem se ali aj sad ti to njemu objasni......covek lepi plocice, sipa auto ulje u motor....ali sa tim da se kotrlja ko baba sa Diverzijom 600 njemu ti lanci traju po 50000 i on zadovoljan......a kad je neko zadovoljan kako ga ubediti u suprotno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11