Glavni meni

Savet oko motora.

Započeo SSZGO, 25 Januar, 2023, 09:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

Pozdrav ljudi. Razmisljao sam o dolasku motorom do evrope iz Emirata, ali nakon raspitivanja o proceduri, troskovima, i silnoj papirologiji i depozitima, odustao sam od te ideje. Hteo sam da putujem po evropi motorom. tako da sad imam drugu ideju:

Kupiti privremeno motor u Srbiji, koristim 2 meseca, i prodam.
Recimo da hocu da obidjem alpe i jug francuske. par hiljada km u svakom pravcu.

Ono sto vozim ovde je supermoto i zelim nesto slicno da uzmem tu. ne treba mi brzina, treba mi jak obrtni momenat, udobno ogibljenje tj motor koji moze van puta i preko stepenica. jedan ili dva cilindra, lagan motor.

Gledao sam ktm 690 SM, ktm 950/990 SM moze i enduro verzija. takodje mi se svidja yamaha mt07 kao vrlo lagan motor sa puno torque. Vozio sam MT07, ali nisam vozio stare ktm 990 SM i stari 690 koje bih razmatrao u kopovini, ne zelim da potrosim previse na motor koji cu voziti mesec dva.

moze i nesto slicno gore navedenom, ako imate neki predlog napisite.

kao i savet onih koji su koristili nesto od gore pomenutih, koji je najbolji izbor za ovaj put, i naravno za tockiranje celim putem, to je bitna stavka...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

milomir22

Ne znam koliko dana planiraš, ali ako je manje od 15, ja bih za tu priliku iznajmio motor poput malog stroma, mislim da su negde oko 80-ak evra po danu, što nije malo, ali imaj na umu da svaki polovni motocikl koji kupiš, moraš da servisiraš pre puta, makar gume ili lanac i lančanike da zameniš, a verovatno još i brdo stvari.

Ne cimaš se sa kupovinom i prodajom, uzmeš-vratiš, ćao zdravo.

Ako već kupuješ polovno, ktm bih izbegao u širokom luku, mt-07 u toj varijanti, mada nisu nimalo jeftine.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

dzimika

Iskreno sta god da odlucis da uzmes to moras da imas nekog ko ce da ti pogleda motore pre nego sto dodjes da ne bi gubio vreme na krseve, da neko ne shvati pogresno ali motore juzno od Bg izbegavati (kao i kola), osim pojedinaca svi ostali teraju dok moze da ide i prodaju pre nego sto ga sahrane, menjaju uglavnom gume i eventualno plocice a i to ako moraju.
Sto se tice KTM-a jako malo dobro odrzavanih primeraka ima, realno ako ti se svidja MT07 uzmi ga, daces za njega iste pare kao i za 10god starijeg KTM-a a kako je ludo trziste mozda i manje para

SSZGO

verovatno mt07 bolji izbor, vidim ima skoro pa novih za ne previse $$... 45 dana, renta se ne isplati, na kupovini mozda izgubim 500 e
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Havarisan

Mislim da ti je slab ram na mt07 i starijoj a pogotovo na novijoj za voznju po stepenicama i tockarenje.