Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: KLE 500, uskoro do Krfa  (Pročitano 944 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
shok
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R25, BMW R50/5, BMW R60, Yamaha R6, MZ ETZ 150, KLE 500
BMW 2002 ti, BMW 318 i, BMW 318 tds E36, Alfa 147

Kvalitet: +5 (8%)
Zahvalnice: 0

25 Jun, 2022, 07:27 Ocena: +6
Ignoriši

Nakon 3 godine posedovanja ovog motoriÌa i preðenih 15.000 km mahom po celoj Srbiji, bez ijednog i najmanjeg kvara, 90% sa suvozaèem, 13.avgusta kreÌemo supruga i ja na more, Krf. Do sada je bilo samo 2 servisa sa zamenom ulja i filtera, i nove Metzeler
Tourance gume, i jedna sajla kvaèila. Poslednja testirana potrošnja, mada to nerado radim ali eto èisto da znam,  sa 2 puna rezervoara,dvoje na motoru plus kofer i bisage, tura Beograd-Goè-Beograd bila je,  prvi rezervoar 3,92 a drugi 3,88 l na 100 km. Bio je i uspon na  vrh Goèa.
Kle ko Kle. Moglo bi biti više snage na manjim obrtajima i po meni ništa više. Ja èak ni sa koèenjem nisam nezadovoljan. A, da, da ne zaboravim, sedište sam veÌ nakon prvih par meseci, i odvaljivanja dupeta do Kladova i nazad, preradio kod Srleta u Surèinu, i za tada 120 evra rešio problem za sva vremena. Opšti utisak je da je KLE NEZAJEBIV motor, lagan, upravljiv, za grad i provlaèenje kao biciklica, za ture po Srbiji bez greške. Samo prede. Obzirom da izbegavamo Auto puteve, putna brzina 80-90 i uživanje. Nisam ga terao preko 140 kmh. Imam utisak da je neuništiv. Naravno, nije tako,ali za odnos cene i kvaliteta,stvarno dobar motoriÌ za te pare. Šteta što se ne pravi odavno,ali da imam prilike, iako ke tehnološki prošli vek, ne bih razmišljao, kupio bi nov.
Sad za put u Grèku, 1100 km u jednom pravcu,sa spavanjem u Makedoniji ( mislim da je 500 km) u danu sasvim laganica, planiram servis kod mog druga Alje i da ga ispretresa malo, i ništa više. U bisagama dve unutrašnje rezervne , sprej za krpljenje guma, sajla sa vljèiÌem na kraju i par luster klema, rez. sijalica, par kljuèeva i imbusa i ništa više. Šta nam bog da.
Kada se vratimo sa Krfa, biÌe jedan izveštaj,fotkice i to je to. Nakon 3 godine i beskrajnog uživanja sa ovim prelepim motoriÌem, moraÌemo nažalost da se rastajemo. Život ide dalje, kako se produžavaju rute i rastu ambicije, odluèili smo supruga i ja da preðemo na nešto veÌe. A opet da može i po gradu. Odluka je pala na BMW 800 Gs.
Kle Ìe biti prodat da neko drugi uživa, šteta je da stoji.
Uzdravlje pa se uskoro èujemo sa putešestvija po Grèkoj.
(Nažalos ne znam da li i kako mogu ovde da se postave fotke, postavio bih).

Da li lažem kada kažem da je sreÌa u 3 stvari
dobroj ženi, motoru, i bogatom tati koji uvek nešto r
shok
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW R25, BMW R50/5, BMW R60, Yamaha R6, MZ ETZ 150, KLE 500
BMW 2002 ti, BMW 318 i, BMW 318 tds E36, Alfa 147

Kvalitet: +5 (8%)
Zahvalnice: 0

Odgovor #1 - 29 Avgust, 2022, 20:28 Ocena: +5
Ignoriši

Samo da se javim, vratili se živi i zdravi. KLE se nije nakašljao. 2402 km po cajgeru. Putna brzina 95-100 kmh, potrošnja 4 l/100 km. Veoma lepa vožnja.

Da li lažem kada kažem da je sreÌa u 3 stvari
dobroj ženi, motoru, i bogatom tati koji uvek nešto r
Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZR 600; Keeway speed 125
Kvalitet: +1587 (21%)
Zahvalnice: 106

Odgovor #2 - 31 Avgust, 2022, 20:43 Ocena: 0
Ignoriši

Svaka cast, lepa turica. A sto se slika tice okaci ovde:

https://postimages.org/

Prekopiraj ovaj link:

I to je to Cheesy
Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: KLE 500, uskoro do Krfa