Glavni meni

prenos vlasnistva motorcikla koji nije registrovan 20 godina

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 26 Maj, 2022, 16:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

ili kako je drzava srbija iznenada i nicim izazvana izvrsila agresiju na moj um.
elem
svojevreneno uzet cb900 bol d or za delova sa papirima i stavljen ad akta....onda se retard seti da bi mogao to da prevede na sebe...nadje mi misa pei telefon od coveka iz ripnja i cujem se sa njim...dogovorimo sve,...odemo kod notara i zavrimo taj deo price....
sad postaje cupavo...
porez se kao sto svi znate placa na opstini prodavca te ja jutroske upalim motor i pravo u opstinu sopot...malo okolo preko kosmaja ali stignem pre deset.....pauza je do deset....sacem tih dvadesetak minuta i pokucam na vratq...objasnim sta mi treba i upute ma na salter...ali avaj na salteru nema nikog...zapravo ima stampana cedulja , kao ona izasao sam na pet minuta odmah dolazim, ali pise da je covek na odmoru do 16.06.2022.....jebote....ima i neki telefon da se javi neko ako mu treba...okrenem ja taj telefon i sa druge strane me jako ljubazno zamole da nazovem u 10 i 30 jer je kolega na pauzi....izadjem i narucim kafu u obliznjem kaficu...isrcemn ja tu kafu i okrenem telefon....simpaticnim glasom mi zena kaze da po novom zakonu od pre dva meseca porez se placa na opsti kupca ali mogu to ipreko e uprave....nisam ni uspeo da zavrsim da to nije moguce jer....
Ovako, e uprava ne poznaje krpene saobracajne vec samo ove nove i to samo ako je registrovano vozilo...ako ga izbace iz evidencije posle dva meseca opet ga ne prepoznaje....
okrenem ja neku agenciju, i tamo mi kazu da dodjem kod njih da ce oni meni sve to srediti...odem istog momenta i prepametna sluzbenica ode na eupravu i pola sata pokusava da uradi ono sto i ja znam...da ukuca podatke...i nije joj jasno...uzmem dokumenta i odem kuci da iskuliram ....

dakle ako imate krpenu saobracajnu mozete da uradite prenos  kod notara i daju vam rok od 15 dana da platite porez ali vi ne mozete fizicke da ga platite jer ne postoji ta opcija u sistemu...sutra idem do mupa da vidim kako ce to da rese...ako to ne urodi plodom onda u PU rakovica na vracar (kako to napredno zvuci) da probam tamo da me izbace kao iz opstine sopot...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gvozden


banevuk


El Jefe

Klasicna prica. Proces je osmislio neko ko je IT potkovan ali nema prave zivotne prakse
Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

Izgleda da ima resenja. Napravite ugovor o poklonu
Друштво за заштиту од животиња

dzimika

Pre neki dan odem da registrujem motor, zavrsim tehnicki ali kaze ne radi euprava pa ne mogu da mi zavrse ostale papire, bice u toku dana, kaze tokom nedelje euprava ne radi bas u radno vreme od 7 do 15h, samo u to vreme rade nesto na sistemu jer IT strucnjaci ne mogu da sredjuju sistem vikendom ili nocu kad svi normalni IT-evci to rade da ne bi ometali rad sistema

ЯЭВОЛУТИОН

update....obisavsi vrata od svih relevantnih institucija drzave..preko veze i to debele upadnom u kanc nacelmnice poreske uprave...sa sve papirima iznesem joj problem...ona kaze problema nema..odes tamo gde si bio..dakle poreska uprava rakovica na vracaru (i dalje zvuci idiotski) odes u sobu tu i tu i zamolis gospodju koja se zove tako i tako da me okrene ako je mrzi da procita uputstvo za obracun poreza u ovakvim situacijama koje se nalazi na strni toj i toj dopisa pod paragrafov tim i tim....i reci joj da ce joj to biti poslednji dan na poslu ako me okrene...ljubi dete i nemoj se nerviras.
Tako da cekam malo relaksaciju u radionici da odem do vracarau u poresko rakovica u sobu da posetim gospodju koju sam btw vec upoznao....nadam se da ce ustrahu za svoje dupe to odraditi momentalno jer cu stvarno da nazovem seficu i da joj kazem da ova nesto nece i da joj je rekla svasta...

eeej...ja hocu da im dam pare a oni nece...eeeeej
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Значи ми који немамо везе у пореској можемо да се јебемо
Друштво за заштиту од животиња

banevuk

Citat: El Jefe poslato 08 Jun, 2022, 10:28
Значи ми који немамо везе у пореској можемо да се јебемо
Не да се јебемо.............него да будемо јебани  :'( [veryangry] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

Update
Uspesni obracunat I place porez... Doduse referent je bio neljubazan ali je cutke sve zavrsio.... 3800 dinars poreza za bol d or 900 iz 1979....sada je preporuka svima da rade ugovor o poklon jer je tu jasna nadleznost I procedura..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11