Glavni meni

Kupujem honda hornet jeftinu a dobru

Započeo nesic1, 02 Oktobar, 2021, 23:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nesic1

ponude ovde porukom, cena obavezno i ne¹to o motoru, samo regularni

ZEKA

Jel si isao da pogledas neki od ovih sa oglasa sto trenutno ima?

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ZEKA

jeftino = Da neko zaista zeli da proda motor a ne da je roknuo "ako naleti budala" cenu
dobra = suprotno od lo¹a

nesic1

nisam isao da gledam ni jedan, jedna zuta bila oko 2k i svidela mi se i hteo sam da idem ali pogledam malo bolje slike vidi se da je lom i imala je ulaganja i reko zajebi, sad gledam er6n, jeftiniji od horneta a mladje godiste, gledam i onu pedu tek 250, gledam i neki kvad pa sta pre naleti

Glava Dole

Dal poredis pedu 250 s er6n i hornetom? Babe i zabe bukvalno... vozio si dugo kivija 150, nece ti 250 biti nesto preterano uauuu a uvozan si ipak sasvim dovoljno... uzimaj nesto od ta dva i ne beri brigu... pa i ako nije sve strogo po PSu boze moj... sve se da resiti... orodicemo ga s mojom yamahom, otvaramo servis :)

nesic1

Ne poredim, vozio sam dugo i kiveja i bandita, uzimao sam i gixera k7 od burazera on nije imao vreme da vozi pa sam ga vozio kad sam hteo kao da je moj, er6n i hornet ne moze da se tera bas po svacemu, pedu 250 i kiveja mogu da vozim po sumi, makadamu, po zemljanom putu, odem do grada nabijem ga gde ima mesta, padnem izgrebem ga oderem boli me uvo, samo zato uzimam te kineze, odem do placa gde je zemljani put itd, sa hornetom i er6n bas i ne moze tako. oba imaju svoje prednosti i mane, da je peda oko 1000e uzeo bi nju bez razmisljanja ali je oko 1900 e tu vec ulaze ozbiljnijiji motori. E to servis pa polako :D

El Jefe

Прешао сам више од 100.000 км. са којекаквим кинезима, на једном сам променио задњу гуму и акумулатор.  Углавном сам куповао са малом километражом  и за мале паре и поклањао или продавао за још мање паре после 20,000 30,000км. Ко пита чему то сви су имали панцирна црева и нису се кварили. За разлику од свих извиканих мотоцикла које сам имао. Сем Јамахе 900 и Хонде 750 наравно
Друштво за заштиту од животиња

despic

pffff moje iskustvo sa kineskim kinroad 250 je: kupio nov 2005 platio 3k e, vozio par meseci...
popucali mi svi srafovi, cak i onaj na zadnjem ramu, lanac, gume plasticne klizaju ko po ledu, pukao mi rezervoar, flansne nekoliko puta i tako to...prodao ga za 1000 posle 6 meseci.
Kupio diversiona starog skoro 10 godina i navozao se ko bog....doduse i njemu sam polomio ram na kraju
klasican divljak

El Jefe

Једној сам девојци на 2т скутеру на око 30.000 км мењао сиц. појео га кер.
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

Citat: nesic1 poslato 05 Novembar, 2021, 21:13
Ne poredim, vozio sam dugo i kiveja i bandita, uzimao sam i gixera k7 od burazera on nije imao vreme da vozi pa sam ga vozio kad sam hteo kao da je moj, er6n i hornet ne moze da se tera bas po svacemu, pedu 250 i kiveja mogu da vozim po sumi, makadamu, po zemljanom putu, odem do grada nabijem ga gde ima mesta, padnem izgrebem ga oderem boli me uvo, samo zato uzimam te kineze, odem do placa gde je zemljani put itd, sa hornetom i er6n bas i ne moze tako. oba imaju svoje prednosti i mane, da je peda oko 1000e uzeo bi nju bez razmisljanja ali je oko 1900 e tu vec ulaze ozbiljnijiji motori. E to servis pa polako :D

Onda sry, nisam bio u toku...

Sto se price u sustini tice... kao sto rekoh, razlicite su klase... na tebi je da odlucis i izvuces najbolji kompromis... najbolje znas koji su ti zahtevi i sta ocekujes od motora :D

A sto se kineza tice... ja bas zato kivija i dalje ne prodajem iako uglavnom skuplja prasinu... jedini motor koji me nikad nije zajebavao... sta god da sam vozio pored njega ranije, uvek je bio backup i uvek jedino on u potpunosti ispravan :D Karburator mu nikad jos nisam skidao, svecicu nikad zamenio, jos uvek je ona koja je dosla s njim... stelovao samo ventile, menjao plocice, resio posledicu neke havarije i sem toga nikad nista... jako zahvalni motori, ali s druge strane nie povozan kao neki ozbiljniji, malcice je sve to nekako pod rukom i dupetom rovito, tako neki detalji ih uglavom jebu... sto se mene tice sve je oprosteno, a sto kaze nesic i po offu je sasvim korektan :D

https://www.youtube.com/watch?v=sy-9tDLrQe4#

Ali kod kineza je problem sto ne postoji univerzalno pravilo i nisu svi isti... nije svima ni ista zavrsna obrada itd... npr dodje mi komsija davno s sprint falconom, odjednom ne vuce uzbrdo... ali radi, proverim sve ostalo, aj glava dole, tamo je bar lako... 4 srafa i cao... ladno nisu oborili ivice na izduvnom kanalu, zakacila kosuljica klipa i sve odletelo direktno u izduv, vadio parcice... sklopio mozaik, nista nije proslo dole prema radilici, znaci cudo nevidjeno :D

nesic1

i mene je kiwi odlicno sluzio, kupio sam bandita i reko sad ce kiwi na prodaju ali ostade i kivi i bandit, posle je bandit otisao a kiwi ostao jos malo, nisam ni trebaoi da ga prodajem, za oko 30k koliko sam presao nisam stelovao ventile, samo zamenio zadnju gumu fabricki poslo je bas bila kao slik i malo pa je nabusim, inace ulaganja samo ulje i pun gas, zahvalni motori, prodao sam ga sa fabricki lanac i lancanik, prednjom gumom itd koferom za 450e, samo iz tog dobrog iskustva sa njim bi uzeo pedu 250ccm, kiwijem kad sam isao za bg vise puta zafali mu malo snage za duzi put, a potrosnju od 2.15L da ne komentarisem

ZEKA

@nesic1

U okviru kog budzeta gledas er6n i horneta?
Ja koliko sam video nema ni jedan er6n ispod 3000e a hornet star 20 godina oko 2500e.

nesic1

bio jedan er6n za 2200 cekao sam ga na 2000 i zajebo me prodao se :D nemam neki budzet, gledam sto jeftinije a dobro za ispod 2000 ali ako bude neka bas dobra ultra ponuda moze i preko 2000
mada kako napredno skace cena goriva vidim da cu biciklu da uzmem i da sapucem

despic

Ozbiljna je nebuloza da ta dva motora kostaju preko 2000e
klasican divljak

dzimika

Jos je veca sto je cena motorima veca nego sto je bila pre 3 godine

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ZEKA

Citat: nesic1 poslato 02 Oktobar, 2021, 23:53
ponude ovde porukom, cena obavezno i ne¹to o motoru, samo regularni

Jel si nasao nesto?

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

nesic1

jok odustao sam od kupovine, neka malo neka odstoji