Glavni meni

Proizvodnja rakije i vina

Započeo Andjelo, 19 Septembar, 2021, 19:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

Evo posto je prosla godina prosla odlicno u proizvodnji rakije i bila je probna za vino , odlucio sam da malo prosirim delatnost u radionici .Resio sam da ove godine probam da sa malom kolicinom proizvodnju crnog vina .Odlucio sam se za tri vrste grozdja koje mogu da se nadju na ovom podrucju a to su Merlot , Burgundac , Moldavka  a mozda cu i Muskat Hamburg .Resio sam da sve sorte posebno odleze fermentaciju i da kada stane posle mesec dana probam da radim kupazu vina u manjim kolicinama dok ne dobijem najbolji odnos u kupazu .Za ime tog kupaza vina odlucio sam da se zove Crna fantazija .E sad pripreme su u toku i neko grozdje vec sam stavio da fermentise .Tako da cu vas obavestiti blagovremeno kako ide postupak

Andjelo


Andjelo

Jes da je presa od 15l ali radi posao , fermentacija ce se obaviti u plastici a zatim ide u staklo

Andjelo

Ovo je od prosle godine probno od sorte Moldavka iscedjen je sok koji je fermentirao nekih 20tak i vise dana i pred kraj je ubacena fruktoza da bi se pojacao ukus sladi  i nakon par dana je zaustavljena fermentacija vinobranom posto je bila mala kolicina morao sam pakovanje od 10g da premerim u odnosu na kolicinu vina .Vino je za probu ispalo i previse odlino nego sto sam se nadao




Andjelo

Evo i danas rucno odvojena zrna od peteljki sorte Moldavka spremljeno za vino .Sad  ce ostati do 7 dana u komini radi dobijanja boje i malo jaceg ukusa .Pa onda ide u presu pa jos jedno 3 nedelje da fermentira  pa cu staviti fruktozu i ostavicu jos par dana pa vinobran .Fruktozu stavljam da poboljsam ukus da nije oporo vino vec pitko .ovde je kolicina oko 120 kg i bice posle otakanja nadam se jedno 55-60 l jer ima dosta soka u grozdju .




Andjelo

E sad imam vino od 4 sorte grozdja  , hamburg oko20l,  burgundac oko 30l , merlot oko 30l i moldavke nadam se 50-60l .Pa cu kad to sve odradi poceti da se bavim alhemijom tj. radicu kupazu vina dok ne dobijem po meni najbolje vino .Kupaza vina je mesanje 2 i vise vrste vina  u raznim kolicinama da bi se dobilo sto kvalitetnije vino .A isto tako moze da se radi kupaz i sa rakijom koja je odlezala najmanje 6 meseci

Andjelo

A juce je odradjeno pecenje komovice bez dodatka secera  i od jednog kazana od120l dobio sam oko 10l rakije od nekih 40% i odradjeno jos 2 kazana loze od burgunca dobio nekih 60l na 45% za prepek a u petak ide loza od hamburga ima nekih 500kg .Ja u lozu kominu stavljam 0kg secere i onda nema da boli glava sutradan a u ove druge vocne idem 3% na 100kg to je 3kg secera na 100kg voca


Andjelo

Danas iscedjeno vino posle 6 dana u komini , boja odlicna i nisam se nadao tolikoj kolicini vina od 115kg izaslo je 80 litara vina .........rakija isto zavrsena prepecena sutra da je svedem na zeljenu jacinu i ide u staklene balone .Takodje sutra stize Dunja pa za koji dan spremanje komine.

Andjelo

Stigla dunja za rakiju 1500 kila


Andjelo

Juce ispasirana dunja nalivena voda i stavljeni enzimi , od nedelje ide kvasac i jedno 30kg secera za bolje vrenje to mu dodje 2% dovoljno je .Secer u dunji neverovatnih 19 brix  bilo je od 18.5 -20  proslogodisnja je bila 15 brixa




Andjelo

Zavrseno pecenje dunje , rakija extra ispala samo da odlezi par meseci .Napekao sam se nekih 11dana i 41 kazan sa 3 kazana prepeka. A i vino degustiram u pitanju Merlot  nije bio pod kominu izmuljan i odmah iscedjen ......




DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DUKE Vuk

Imao sam jednog kom¹iju, pokojni èika Dane, dalmatinac.
E on mi je svojevremeno prièao da kolièina sladi u gro¾ðu, ¹ljivi ili bilo kom dugom voæu, zavisi od toga kakva je godina bila.
Su¹na ? Ki¹na ?
Da bi jedan proizvoðaè svake godine proizveo rakiju ili vino istog ukusa i ista jaèine, on mora kominu da standardizuje, to jest koristi onaj "sladomer" i dovede je na pro¹logodi¹nju vrjednost kolièine ¹eæera u sebi.
Tako da, ako se i doda ne¹to ¹eæera, iz gore navedenog razloga, to neæe lo¹e uticati na kvalitet, ¹ta vi¹e, pobolj¹aæe ga.
Rakija od koje ba¹ boli glava je ona kad seljak ispeèe jednu turu rakije, pa tu kominu ne baci nego u nju ubaci ¹eæer pa je za koji dan opet ubaci u kazan i ponovo destilira.

despic

I mene zanima oce li biti te dunje u prodaji? I ako moze odgovor konacno da demistifikujemo tu famoznu tvrdnju koliko je to potrebno kg dunja za 1l rakije?
klasican divljak

Andjelo

Citat: despic poslato 23 Decembar, 2021, 17:45
I mene zanima oce li biti te dunje u prodaji? I ako moze odgovor konacno da demistifikujemo tu famoznu tvrdnju koliko je to potrebno kg dunja za 1l rakije?
bice za prodaju ovogodisnja tek u martu ....a imam proslogodisnju koja je odlezala i odlicna po ceni 1.300 din za litar , na 5l po 1.200 din .Sve u svemu sa enzimima , kvascem i 30kg secera ispalo 130l ciste dunje na 42 %  i 10 dana mukotrpnog posla i oko 43 kazana sa 3 kazana prepeka meke rakije

Andjelo

Citat: DUKE Vuk poslato 23 Decembar, 2021, 15:43
Imao sam jednog kom¹iju, pokojni èika Dane, dalmatinac.
E on mi je svojevremeno prièao da kolièina sladi u gro¾ðu, ¹ljivi ili bilo kom dugom voæu, zavisi od toga kakva je godina bila.
Su¹na ? Ki¹na ?
Da bi jedan proizvoðaè svake godine proizveo rakiju ili vino istog ukusa i ista jaèine, on mora kominu da standardizuje, to jest koristi onaj "sladomer" i dovede je na pro¹logodi¹nju vrjednost kolièine ¹eæera u sebi.
Tako da, ako se i doda ne¹to ¹eæera, iz gore navedenog razloga, to neæe lo¹e uticati na kvalitet, ¹ta vi¹e, pobolj¹aæe ga.
Rakija od koje ba¹ boli glava je ona kad seljak ispeèe jednu turu rakije, pa tu kominu ne baci nego u nju ubaci ¹eæer pa je za koji dan opet ubaci u kazan i ponovo destilira.
kada je godina susna secer u vocu je veliki ali je smanjen odnos tecnosti sto umanjuje kolicinu dobijene rakije ako je godina kisna ima dosta soka u vocu sto je dobro za dobijanje kolicine rakije .Nije dobro ni jedno ni drugo za dobru rakiju, najbolje je da je vreme da ima kise svakih 7 -10 dana i da ima sunca .Dodavanjem secera u malim kolicinama je normalno da bi se pospesilo sto bolje vrenje bez obzira ako se ubaci i kvasac i nema nikakve veze kada je susna godina da vecom kolicinom regulises manjak secera u vocu .Dodavanjem vece kolicine secera dobija se rakija od koje boli glava , ja u sve rakije do sada sto sam pekao maksimum do 3% secera a u lozu rakiju ne stavljam ni gram

DebeliZmaj

Citat: Andjelo poslato 23 Decembar, 2021, 18:45
Citat: despic poslato 23 Decembar, 2021, 17:45
I mene zanima oce li biti te dunje u prodaji? I ako moze odgovor konacno da demistifikujemo tu famoznu tvrdnju koliko je to potrebno kg dunja za 1l rakije?
bice za prodaju ovogodisnja tek u martu ....a imam proslogodisnju koja je odlezala i odlicna po ceni 1.300 din za litar , na 5l po 1.200 din .Sve u svemu sa enzimima , kvascem i 30kg secera ispalo 130l ciste dunje na 42 %  i 10 dana mukotrpnog posla i oko 43 kazana sa 3 kazana prepeka meke rakije

da ki imas neku ambalazu od 5l koja moze kurirom se posalje ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bucko


Andjelo


Andjelo

   evo sta se desi od zurbe i nepaznje za kazanom https://freeimage.host/i/WpOeUv