Glavni meni

Isprekidana linija u sred o¹tre krivine

Započeo milomir22, 18 Septembar, 2021, 23:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

Pro¹log vikenda (10.11. i 12. 09.) drugaru i meni bio slobodan vikend i re¹imo u èetvrtak popodne da u petak posle rada krenemo put Crne Gore. U petak okasnili, zbog èega smo noæili u Novoj Varo¹i i u subotu re¹imo da teramo preko ®abljaka. Mi tamo, kad ono medjutim, crnogorci zatvorili put zbog neke auto trke i otvaraju ga tek za 4 sata. Nekim kozjim stazicama izadjosmo na put koji ide od sredine kanjona Moraèe ka Podgorici. U kanjonu vo¾nja na ¾ilet, uleæu, cimaju, jbg isplativije terati brzo, inaèe nas odneso¹e. Taman zavr¹ismo s kanjonom, a onaj dobar asfalt nas malo i poneo, u samom predgradju Podgorice prodjosmo tablu ogranièenja brzine od 40 km/h.

Udjosmo u o¹tru levu krivinu s nekih 70-80 km/h, drugar malo ispred na hondi cbf 600n se odjednom bori da ne ljosne s iste. Klizaju mu gume samo tako, on u paniènom koèenju, sledeæa milisekunda ja u istoj situaciji, on stao ali ja be¾im desno jer vidim ako ne popustim prednju, odoh pod prikolicu kamiona koji nam je usred, ne la¾em, u sred o¹tre krivine popreèio put (skretao na neki plac sa njegove leve, a na¹e desne strane) i nikako da se skloni. Ja desno i zavr¹ih u nekom ¹ljunku, dobro je, nismo pali, nismo se preslikali na prikolicu ¹lepera. Ja veæ popizdeo, spreman da vozaèu jebem mater, ostavio motor na æopavoj u onom pesku i skidam kacigu, malo je reæi, govno mi se smrzlo.

Izlazi kamiond¾ija, djetiæ :"A jel se ¹to desilo?". Ja re¹io kulturno s poèetka "Ma jok samo nas zamalo ne pobi jebem te u usta blesava". On se uvredi bogznakako i drcnu se ne¹to i poèe da mi pokazuje isprekidanu liniju, ono du¾ine metar i po, samo koliko da se skrene na plac sa moje desne strane i pita me jel sam video da je ogranièenje 40km/h. Stvarno jbt, ajde ogranièenje sam video, ali isprekidanu liniju u onako o¹trim krivinama, jo¹ nisam. Opet pogledam, ma dozvoljeno skretanje, ne la¾e èovek. Kroz zube procedi "Ostavili mi ljudi skretanje za plac, ne mogu kao helikopter da sletim". Ni¹ta, ja spustih loptu, ka¾em drugaru da stane u prvu prodavnicu, da kupim neku vodu, usta se osu¹ila, 'oæu kolabiram.

Mi u prodavnici 50 metara dalje, kad tamo neki lik koji bio iza nas u kolima stao da pazari i komentari¹e situaciju. Ka¾e èovek odveo putare koji su iscrtavali linije na ruèak da mu ostave isprekidano tu, a put optereæen saobraæajem, malo malo pa ¹kripe koènice, nismo prvi koji su zamalo najebali. Lik je inaèe neki lokalni autoprevoznik i ima kintu, a van pameti da je uspeo da izboksuje ovako ne¹to, pa valjda ni njemu nije na ruku da ubije nekog tu.

Ja razmi¹ljao da se vratim da mu jebem mater, drugar me naterao da zaboravim na to.
Pouka prièe, èuvajte se, ko zna gde je ko èa¹æavao putare. Crna Gora=jebeni divlji zapad, gori su èak i od nas.

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

PECA BMW

Ja sreo u Bosni Blizu Banja luke kroz celu jednu dugacku krivinu isprekidanu liniju , nije da to nisam video nikad ali je ova bas nepregledna i pokusavao sam da preteknem auto ispred mene ali je rizik bio prevelik , nisam se usudio .

A te isprekidane linije koje ostavljaju putari da moze da se skrene na pumpu ili sporedni put su uvek kratko isprekidane linije i nikako ne sluze za preticanje . ali da ih stave u pola krivine bez ogledala i znakova upozorenja ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dzimika

#2
Bilo je takvih par skretanja na sporedne puteve sa Ibarske ako se secas pre nego sto su sredili sve te tacke, izmedju Ljiga i Rudnika znam za dva mesta, oba idu na most preko recice u brda, mislim da je jedno prema Rajcu, i oba su u sred krivine

Inace ima takvih skretanja i kod nas i to bez da je neko vodio putare na rucak ili bilo sta slicno
Zato se postave znakovi ogranicenja koja uglavnom se slabo postuju

jevta


milomir22

Kod nas se takva kritièna mesta srede kad pogine jedno 15-20 ljudi na nekoj crnoj taèki. Zar nije lak¹e ostaviti punu liniju, pa ko mora, neka okrene auto 100 metara dalje i vrati se nazad, umesto da se lupaju.

Onom crnogorcu æe naleteti neki ¹leper sa 50 km/h, pa ba¹ da vidim kako æe mu stati u onoj mrtvoj krivini.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr