Glavni meni

GSR 600 k8 remont

Započeo Tihi_ZR, 16 Septembar, 2021, 00:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tihi_ZR

Vec sa se oglasavao u jednoj temi, ali da ne bih coveku upadao u pisanje, otvaram novu temu gde imam nameru da napisem sta je ove sezone uradjeno na motoru.
Vlasnik sam istog od 2008 i za to vreme sam presao skoro 60 000km. Dosao je red i na malo veci servis, a kada vam mladji brat drzi moto servis, sve sto treba da uradite je da nabavite delove i predate kljuceve.  8) Moram samo napomenuti da je motor i do sada redovno servisiran ali sam ga poslednjih par godina malo zapustio, sto govori i cinjenica da godisnje sada predjem oko 4000km za razliku od studentskih dana kada se nije silazilo sa motora.
Imao sam ideju da uradimo mali servis i da ja nastavim da se vozam, ali je Rade na kraju uradio ozbiljan posao i rezultat je bio vise nego zadovoljavajuci.
Na motoru je uradjeno sledece:
-ulje i filteri (Motorex i HF/Meiwa)
-remont prednje viljuske, semerinzi, ulje...
-lanac i lancanici RK
-zamenjeni dotrajali lezajevi u tockovima
-rashladna tecnost
-zakrpljena zadnja guma i odradjeno ponovno balansiranje zadnjeg tocka
-ociscen airbox i sva mesta gde se tokom vremena slagala prasina i tragovi spreja za lanac

Ono sto je bio krajnji rezultat kada sam preuzeo motor je to da je osecaj u voznji mnogo bolji, motor je postao mirniji i mnogo je lepsi osecaj u voznji. Za sledecu turu spremam nove gume i diskove. Nikad od babe devojka ali zelim da ostavim ovaj motor u garazi i kada bude uslova za neki mladji i jaci. Na slikama se vidi sta je radjeno i kako je izgledalo ciscenje dizni i motora .































Glava Dole

Kukuuuuuu... hvala na ovome [thumb_up]




viper

Odlièno, svakako èi¹æenje dizni ne mo¾e ni¹ta da pokvari.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

milomir22

Citat: Tihi_ZR poslato 16 Septembar, 2021, 00:06

Ono sto je bio krajnji rezultat kada sam preuzeo motor je to da je osecaj u voznji mnogo bolji, motor je postao mirniji i mnogo je lepsi osecaj u voznji.




Ja skoro primetih da mi motor na punom gasu pomalo trza i davi se i rekoh to je to, menjam filter za vazduh kao i svaki put kad krene tako da zeza, zbog prljavog filtera za vazduh mi je poveæao potro¹nju goriva gotovo za litar i smanjio snagu za 30%. Posle zamene imam oseæaj kao da vozim drugi motor, ne trza ni¹ta ni u niskim ni u visokim obrtajima, mnogo radije se vrti u obrtaje, manje tro¹i, mnogo bolje ide,... Mogu misliti ¹ta bi se desilo kad bih mu jo¹ i karburatore oprao posle ovih 45 000km koje sam pro¹ao od kada su poslednji put èi¹æeni.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Tihi_ZR

Citat: Glava Dole poslato 16 Septembar, 2021, 00:53
Kukuuuuuu... hvala na ovome [thumb_up]





Sto je najgore, ni ne skontas dok nije jos neko na motoru pa se onda cuje nesto u tocku. Celu familiju mi je pominjao dok nije ovo sve sredio

Tihi_ZR

Danas mali jubilej, 60000 za 13 godina. Dobio je jos i pun rezervoar i pranje lanca