Glavni meni

Pomoc , agencija za registracija u Po¾arevcu ili neka vezica u porskoj upravi

Započeo Darko, 10 Maj, 2021, 21:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

Drugari , dobio sam danas info koji mi je frapirao , pa rekoh da prvo vidim sa vama je li to tacno , a drugo mozda se javi neko ko bi mogao da pomogne ..

Naime , radi se o tome da sam kupio motor iz pozarevca , motor je odjavljen i tablice vracene .. u sredu dolazim da uradim KP ugovor , da overim to kod notara i posle predajemo za porez . tu je problem ! cuo sam da zbog korone ta procedura traje i do mesec dana , zato sto vise nije moguce kod njih resiti nego oni posle 2,3 nedelje salju uplatnice , pa se uplati , pa posle oko nedelju dana tek stize resenje ( ukupno oko mesec dana ) ...

Pa mi treba prvo neko ko je iz Po i zna da li je ovo tacno , ili ako je neko iz Po i ima neku vezicu da to malo ubrzamo ( oduzicu se , naravno ) itd itd...

pada mi na pamet agencija za registraciju naravno , ali ako je sve ovo gore tacno - ne znam koliko su oni tu mocni



Hvala svima unapred na bilo kojoj vrsti pomoci

El Jefe

Толико је било у појединим општинама и без короне. А предност агенције је што не чекаш ти него они
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

van begrada je sve moguce, jedno vreme je i ovde bilo tako
ako sikupio polovno motorno vozilo, zasto nisi radio ugovor o poklonu
posle ides samo u svoju opstinu, to jest u lokalni poreski organ za tu
opstinu gde si ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

niki64

Kao sto je DZ rekao, napravis ugovor o poklonu, overis tamokod notara taj ugovor i sve drugo zavrsavas kod tebe u opstini
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Darko

To je tek zajeb. Kad je poklon zakonski rok je 60 dana sa rese , a rakovica je najgora opstina sto se toga tice i veoma postuju svoje mogucnosti :)

El Jefe

Био сам присутан када је у Раковици полиција заводила ред испред шалтера
Друштво за заштиту од животиња

srbac


DebeliZmaj

Za sva ckanja postoje agencije, 1000, 2000, 3000 i ne cekas u redu ... Kako se posle
oni tale sa ovima iz opstine, poreske, opsti poslovi u miliciji ... skroz i nije bitno

Sva dokumenta fotokopiras za sebe pr enego sto das agenciji i to je to ...

Prosle godine negde jun jul drugarica kupila auto, zemun, otisla i predala u poresko,
oni joj rekli za 7 dana tipa, dodji po poresko resenje, posle sa poreskim resenje, to jest cifrom u banku
upltila, donela kopiju ali joj rekli dodji za 7 dana dok ne legne nece potpise nacelnik/ca ...
otisla pokupila prenela na sebe tipa nova saobracajan... sva sreca bio reg auto, isto bg .....
pa je mogla odma vozi ...

za motore nasve to ako ti nije reg ako je prvi put bgd registracija moras  ljermontovu osim ako su to
ukinuli ;D

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Ja sam skoro radio prenos, sve je trajalo oko mesec dana, predao ugovor, dobio resenje nakon neke 2 ili 3 nedelje, uplatio, cekao potvrdu jos oko 2 nedelje
Ugovor o poklonu radio da se ne bi cimao do Rume, jedino gde sam malo sacekao je u poreskoj da predam ali islo je brzo

Inace tablice sad mogu da se vrate u bilo kom SUPu, tj tablice iz bilo kog grada mozes kod sebe u gradu vratiti

Gvozden

Jesi siguran za to vracanje tablica? Skoro su mi rekli da moraju da se vrate u SUP odakle je registrovano vozilo. Mada je bilo reci da ce zbog korone dopustiti da se odjavljuje u bilo kom Sup-u.
I ima li neka proverena agencija koja sve to moze da zavrsi u BG, da se ne cimam do ljermontove, 29 tog...

Darko

Citat: dzimika poslato 11 Maj, 2021, 12:48
Ja sam skoro radio prenos, sve je trajalo oko mesec dana, predao ugovor, dobio resenje nakon neke 2 ili 3 nedelje, uplatio, cekao potvrdu jos oko 2 nedelje
Ugovor o poklonu radio da se ne bi cimao do Rume, jedino gde sam malo sacekao je u poreskoj da predam ali islo je brzo

Inace tablice sad mogu da se vrate u bilo kom SUPu, tj tablice iz bilo kog grada mozes kod sebe u gradu vratiti

O tome i pricam. Kad je o poklonu moze da traje kolko oces

dzimika

Citat: Gvozden poslato 11 Maj, 2021, 13:52
Jesi siguran za to vracanje tablica? Skoro su mi rekli da moraju da se vrate u SUP odakle je registrovano vozilo. Mada je bilo reci da ce zbog korone dopustiti da se odjavljuje u bilo kom Sup-u.
I ima li neka proverena agencija koja sve to moze da zavrsi u BG, da se ne cimam do ljermontove, 29 tog...
Ja siguran jer sam ja Rumske table vratio u Zelezniku, mislim da je i Popsy isto za njegov auto pre neki dan
Jos od prosle godine su to dopustili zbog korone

dzimika

Citat: Darko poslato 11 Maj, 2021, 17:55
Citat: dzimika poslato 11 Maj, 2021, 12:48
Ja sam skoro radio prenos, sve je trajalo oko mesec dana, predao ugovor, dobio resenje nakon neke 2 ili 3 nedelje, uplatio, cekao potvrdu jos oko 2 nedelje
Ugovor o poklonu radio da se ne bi cimao do Rume, jedino gde sam malo sacekao je u poreskoj da predam ali islo je brzo

Inace tablice sad mogu da se vrate u bilo kom SUPu, tj tablice iz bilo kog grada mozes kod sebe u gradu vratiti

O tome i pricam. Kad je o poklonu moze da traje kolko oces
Nebitno da li je poklon ili kupoprodaja, drugaru su na Vozdovcu 2x gubili ceo spis pretprosle godine, na kraju otisao i uradio kupoprodajni ugovor
Sve je otislonu kurac jos pre neke godine kad su promenili da ovi na salteru ne mogu nista da izdaju, nego sve nacelnici poreske moraju da potpisu i provere cifre, od tad se ceka od 2 nedelje do mesec dana na overu tj potvrdu po novom, inace u mom slucaju tj u slucaju opstine Cukarica ugovori za vozila se salju u Barajevo jer na Cukarici nemaju dovoljno ljudi

DebeliZmaj

Citat: Darko poslato 11 Maj, 2021, 17:55
Citat: dzimika poslato 11 Maj, 2021, 12:48
Ja sam skoro radio prenos, sve je trajalo oko mesec dana, predao ugovor, dobio resenje nakon neke 2 ili 3 nedelje, uplatio, cekao potvrdu jos oko 2 nedelje
Ugovor o poklonu radio da se ne bi cimao do Rume, jedino gde sam malo sacekao je u poreskoj da predam ali islo je brzo

Inace tablice sad mogu da se vrate u bilo kom SUPu, tj tablice iz bilo kog grada mozes kod sebe u gradu vratiti

O tome i pricam. Kad je o poklonu moze da traje kolko oces

nema sta duze ili krace da traje ....
poreski organ gde dolazis .. ima neka svoja pravila ...
da li su bolja ili gora od toga da ides u neki vukojeb ne znam, proceni,
po meni ti je lake jedno triput da ko te zovu zbog neke dopune dokumntacije ili
slicno da ides do lokne poresk nego negde drugde ....

kad sam kupovao u obrnovcu motoro dobio sam objasnjenje da dodjem za 2 nedelje
jerbo nema te marke ... JAMAHA ... umesto YAMAHA ... sva sreca pa objasnih ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

sasa ns 1

Citat: El Jefe poslato 11 Maj, 2021, 10:24
Био сам присутан када је у Раковици полиција заводила ред испред шалтера
meni neko mora d objasni gde je rakovica

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Darko

Citat: sasa ns 1 poslato 11 Maj, 2021, 23:43
Citat: El Jefe poslato 11 Maj, 2021, 10:24
Био сам присутан када је у Раковици полиција заводила ред испред шалтера
meni neko mora d objasni gde je rakovica

Zna google

DebeliZmaj

Citat: sasa ns 1 poslato 11 Maj, 2021, 23:43
Citat: El Jefe poslato 11 Maj, 2021, 10:24
Био сам присутан када је у Раковици полиција заводила ред испред шалтера
meni neko mora d objasni gde je rakovica

prigradsko naselje, nekad vlasko selo, ...
http://www.kartabeograda.com/beogradske-opstine/karta-rakovica/
zapravo vodi se kao gradska opstina...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell