Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Друмска лисица  (Pročitano 575 puta)
Flojd i 1 gost pregledaju ovu temu.
El Jefe
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +3104 (48%)
Zahvalnice: 89

30 April, 2021, 21:26 Ocena: 0
Ignoriši

1962 - 2021

Друштво за заштиту од животиња
jevta
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
V strom 650
la dolce vita

Kvalitet: +646 (20%)
Zahvalnice: 77

Odgovor #1 - 30 April, 2021, 21:28 Ocena: 0
Ignoriši

Kad šta kako
Koko
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
GSF 650 SA L0
Nije sve u novcu, ima nesto i u zlatu!

Kvalitet: +273 (58%)
Zahvalnice: 0

Odgovor #2 - 30 April, 2021, 22:22 Ocena: 0
Ignoriši

Ne mogu da vjerujem...STRASNO.

Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!
Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4618 (35%)
Zahvalnice: 325

Odgovor #3 - 01 Maj, 2021, 08:56 Ocena: 0
Ignoriši

Sad mi javili za ovu temu....
..ja sam čuo od drugara iz garaže da je imao udes, da je imao lomove kolena, butine, i da su ga operisali i da treba da bude pušten...
Ali se odma ograđujem od toga da je ovo što je nama rečeno istina, nama su tako rekli...

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
Flojd
Ucenik
**

Na mreži Na mreži
 Motor:
Kawasaki Z1000 Mk2 & Piaggio Beverly 250
Coito ergo sum!

Kvalitet: +95 (37%)
Zahvalnice: 22

Odgovor #4 - 02 Maj, 2021, 22:40 Ocena: 0
Ignoriši

Potpuno sam zatečen i šokiran ovom vešću!!!

Bili smo dobri drugari. Videli smo se baš nedavno kod njega. Nosio sam mu neki čamac od našeg, sada takođe pokojnog drugara, Pante Zemunca. Istrgovali njih dvojica...

Peđa je bio jedna velika dobričina i lafčina, uvek pun priča iz svog bogatog životnog iskustva. A život ga nije mazio, živeo je sam, bez porodice i potomstva, do skoro negujući majku i tetku. Ima neku dalju rodbinu u Čačku i to je sve.

U njegovoj 'garaži' - zapravo podrumčiću u prizemlju zgrade u kojoj je živeo uvek krcato motorima. Honda Dominator, stara Suza GS400, Sachs Madass, razni Tomosi, GSX1400 od komšije Jefea...

I svaki od njih je imao svoju bogatu priču koju je Lija znao da ispriča tako da ti dan sa njim prođe za čas.

Bio je Lija i stari trkač. Sedamdesetih je znao da odnese koju nagradu sa svojom Čezetkom koju je tada vozio.

Inače, nesreća koju je doživeo zakucavši se pod za sada nerazjašnjenim okolnostima svojim Sachs-om otpozadi u auto na Bulevaru Oslobođenja, praktično pred kućom, prošla je nezapaženo. Valjda više nije nikakva vest kad se motorciklista 'samo' izlomi i završi u bolnici sa otvorenim prelomom butne kosti, smrskanim kolenom, frakturom rebara i ko zna čime još. Nisam naišao ni na jedan članak u novinama na tu temu. Ne znam šta bi mogao da bude razlog za tu nesreću osim činjenice da je u poslednje vreme imao problema sa povišenim šećerom zbog čega mu se baš nedavno desilo da je na sred ulice ostao bez svesti i da je završio u bolnici. Nije pio niti je, koliko znam, bio riskantan vozač. Bio je to jedan blag i umeren čovek.

Dragi Peđa, neka ti je laka zemlja a onaj naš dogovor završićemo na nekom boljem mestu.
milomir22
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Kvalitet: +605 (36%)
Zahvalnice: 26

Odgovor #5 - 03 Maj, 2021, 07:28 Ocena: 0
Ignoriši

Drumsku Lisicu sam poznavao virtuelno, dok sam bio aktivan na BJB forumu. Nikada se nismo upoznali niti videli,  čitao sam dosta njegovih postova, pa sam imao utisak kao da ga dugo poznajem. Čovek je odavao utisak normalne, fine i kulturne osobe, u dve reči bih ga opisao kao prekaljenog bajkera. Videlo se da ume i da popravi dosta toga, a forum je obogatio bezbrojem dobrih, tehničkih saveta.

Pre neko veče mi drugar šalje poruku da je i Painkiller sa BJB foruma poginuo. Odmah sam našao temu i iščitao, iako BJB ne posećujem više. Isti slučaj kao i sa Lijanom, stekao sam utisak da se poznajemo dugo, iako se nikada u životu nismo ni videli ni upoznali, isto dugogodišnji vozač, otac dvoje dece, čovek poginuo tako što je pri preticanju naleteo na neosvetljen traktor.

Ovakve vesti mi izuzetno teško padnu na srce, nekako sam uvek mislio da pametan čovek za kormanom može da dogura do duboke starosti baveći se ovim hobijem. Nažalost, često i oni stabilni, umereni i veoma iskusni nastradaju, a ne samo mladi i ludi. Čuvajte se ljudi, zamišljajte uvek najcrnji scenarijo pri preticanju, kada ludujete (a svi ludujemo nekad), neka to bude na nekoj preglednoj deonici, narod je sve više otišao u majčinu i svakodnevni stres čini da su ljudi sve manje sposobni da vrše jednu, naizgled prostu radnju (da upravljaju vozilom).

“If you seek authenticity for authenticity’s sake you are no longer authentic.”

-Jean Paul Sartre
Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Motori  |  Smrtni slučajevi (Urednik: Lazić)  |  Tema: Друмска лисица