Glavni meni

Друмска лисица

Započeo El Jefe, 30 April, 2021, 22:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe


                                                                       1962 - 2021
Друштво за заштиту од животиња

jevta


Koko

Ne mogu da vjerujem...STRASNO.
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

Hohštapler

Sad mi javili za ovu temu....
..ja sam èuo od drugara iz gara¾e da je imao udes, da je imao lomove kolena, butine, i da su ga operisali i da treba da bude pu¹ten...
Ali se odma ograðujem od toga da je ovo ¹to je nama reèeno istina, nama su tako rekli...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Flojd

Potpuno sam zateèen i ¹okiran ovom ve¹æu!!!

Bili smo dobri drugari. Videli smo se ba¹ nedavno kod njega. Nosio sam mu neki èamac od na¹eg, sada takoðe pokojnog drugara, Pante Zemunca. Istrgovali njih dvojica...

Peða je bio jedna velika dobrièina i lafèina, uvek pun prièa iz svog bogatog ¾ivotnog iskustva. A ¾ivot ga nije mazio, ¾iveo je sam, bez porodice i potomstva, do skoro negujuæi majku i tetku. Ima neku dalju rodbinu u Èaèku i to je sve.

U njegovoj 'gara¾i' - zapravo podrumèiæu u prizemlju zgrade u kojoj je ¾iveo uvek krcato motorima. Honda Dominator, stara Suza GS400, Sachs Madass, razni Tomosi, GSX1400 od kom¹ije Jefea...

I svaki od njih je imao svoju bogatu prièu koju je Lija znao da isprièa tako da ti dan sa njim proðe za èas.

Bio je Lija i stari trkaè. Sedamdesetih je znao da odnese koju nagradu sa svojom Èezetkom koju je tada vozio.

Inaèe, nesreæa koju je do¾iveo zakucav¹i se pod za sada nerazja¹njenim okolnostima svojim Sachs-om otpozadi u auto na Bulevaru Osloboðenja, praktièno pred kuæom, pro¹la je nezapa¾eno. Valjda vi¹e nije nikakva vest kad se motorciklista 'samo' izlomi i zavr¹i u bolnici sa otvorenim prelomom butne kosti, smrskanim kolenom, frakturom rebara i ko zna èime jo¹. Nisam nai¹ao ni na jedan èlanak u novinama na tu temu. Ne znam ¹ta bi mogao da bude razlog za tu nesreæu osim èinjenice da je u poslednje vreme imao problema sa povi¹enim ¹eæerom zbog èega mu se ba¹ nedavno desilo da je na sred ulice ostao bez svesti i da je zavr¹io u bolnici. Nije pio niti je, koliko znam, bio riskantan vozaè. Bio je to jedan blag i umeren èovek.

Dragi Peða, neka ti je laka zemlja a onaj na¹ dogovor zavr¹iæemo na nekom boljem mestu.

milomir22

Drumsku Lisicu sam poznavao virtuelno, dok sam bio aktivan na BJB forumu. Nikada se nismo upoznali niti videli,  èitao sam dosta njegovih postova, pa sam imao utisak kao da ga dugo poznajem. Èovek je odavao utisak normalne, fine i kulturne osobe, u dve reèi bih ga opisao kao prekaljenog bajkera. Videlo se da ume i da popravi dosta toga, a forum je obogatio bezbrojem dobrih, tehnièkih saveta.


Pre neko veèe mi drugar ¹alje poruku da je i Painkiller sa BJB foruma poginuo. Odmah sam na¹ao temu i i¹èitao, iako BJB ne poseæujem vi¹e. Isti sluèaj kao i sa Lijanom, stekao sam utisak da se poznajemo dugo, iako se nikada u ¾ivotu nismo ni videli ni upoznali, isto dugogodi¹nji vozaè, otac dvoje dece, èovek poginuo tako ¹to je pri preticanju naleteo na neosvetljen traktor.


Ovakve vesti mi izuzetno te¹ko padnu na srce, nekako sam uvek mislio da pametan èovek za kormanom mo¾e da dogura do duboke starosti baveæi se ovim hobijem. Na¾alost, èesto i oni stabilni, umereni i veoma iskusni nastradaju, a ne samo mladi i ludi. Èuvajte se ljudi, zami¹ljajte uvek najcrnji scenarijo pri preticanju, kada ludujete (a svi ludujemo nekad), neka to bude na nekoj preglednoj deonici, narod je sve vi¹e oti¹ao u majèinu i svakodnevni stres èini da su ljudi sve manje sposobni da vr¹e jednu, naizgled prostu radnju (da upravljaju vozilom).
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr