Glavni meni

auto gume

Započeo DebeliZmaj, 13 April, 2021, 12:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

mateatika je cudna stvar....
cuo ja da auto sa plinom dosta manje trosi i ugradim plin...
stelovali istelovali kako god zimi 12 grad  akombinovano 9...na otvorenom 5.....sa cenom plina cini se isplativo.
prodje i druga godina, sve detonacije u usisu, pokrivljena klapna gasa....menjaj svecice svako malo, a i kablove i kape sam morao.....presao te godine 20000...svude isli kolima....aj do zlatibora dzabe je, ajmo dvaput na more jer je dzabe...aj u selo tripu jer je dzabe....
pocupam sva govna napolje i vozim benzin....sledece sezone 12000 nema tamo vamo jer trosi bmw 10 u gradu i 5 na otvoenom...kombinovano 7.....stare svece, stari kablovi...ne detonira i ne jucam na pumpu gde ima plin da se toci (tada nije bilo na svakom cosku)

MATEMATIKA..
manje trosak za gorivo na plin, ali kad zaracunas zateste i servise i nije toliko manji jer svude i za svaki kurac ides kolima jer je dzabe...e pa kurac je dzabe.....

otprilike je tako i sa gumama.....ako imas nekog da ti jednom godisnje donese par dobrih zimskih polovnjaka od preko (40 evra set) vozis zimske cele godne....a kakve su zime i nema slajovanja po zaledjenom potrajace i dve godine polovne....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bucko

Dzabe se vozis jedino na struju

mali_zmaj

Imam dva seta!! Ljetne  Mischelin i zimske Sava. Platio obe na rate na ¹est mjeseci,nisam ni osjetio..miran ne znam ni koliko godina sad.. prelazim 10 000 godi¹nje. Imao u par navrata neke polovne da prebrodim,i rekao sebi nikad vi¹e.
jin-jang

Glava Dole

Zmaj, sta ti uopste vozis? Meni za puntica 14ice bile 15ak hiljada skoro, ugradnja gratis. S tim sto se balansiranje dodatno naplacuje nesto sitno. Dakle 4 gume s ugradnjom kao jedna za malo veci motor :D Skinute bile fabricke letnje stare 14godina sa dobrom sarom ali ispucale i ocvrsnule vremenom pa em nisu drzale dobro em pocele da ispustaju same od sebe...

Ako malo prelazis ja glasam za neku all season (m+s), kakogod, i teras dok im ne izvadis dusu, promenis na 2-3 godine a uvek imas okej elzanje, sveze gume, zimi ne razmisljas jer jelte... neces na planinu kapiram, a ako ides ponesi lance :)

E da, i uslov da ti gume budu dugotrajne je obavezno dobro stanje trapa i centriranje trapa. npr popusti viljuska, mnogo brze potrosi gumu neravnomerno, tj. samo jednu stranu... nije dobro nacentriran, i kad vozis pravo i lagano konstantno ti skida dosta gume(jer, jelte, svaki tocak vuce na svoju stranu). Ja se tako zajebao na caletovom kad sam menjao viljusku pa nismo otisli na centriranje... sve se cini super pa ubrzo stradale i gume i lezajevi u tockovima... menjaj sve zbog reglaze od 1300din.

Ivicat

Evo danas stigle 2 letnje da zamenim 2 od 20 koje su dotrajale.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Glava Dole poslato 16 April, 2021, 15:55
Zmaj, sta ti uopste vozis? Meni za puntica 14ice bile 15ak hiljada skoro, ugradnja gratis. S tim sto se balansiranje dodatno naplacuje nesto sitno. Dakle 4 gume s ugradnjom kao jedna za malo veci motor :D Skinute bile fabricke letnje stare 14godina sa dobrom sarom ali ispucale i ocvrsnule vremenom pa em nisu drzale dobro em pocele da ispustaju same od sebe...

Ako malo prelazis ja glasam za neku all season (m+s), kakogod, i teras dok im ne izvadis dusu, promenis na 2-3 godine a uvek imas okej elzanje, sveze gume, zimi ne razmisljas jer jelte... neces na planinu kapiram, a ako ides ponesi lance :)

E da, i uslov da ti gume budu dugotrajne je obavezno dobro stanje trapa i centriranje trapa. npr popusti viljuska, mnogo brze potrosi gumu neravnomerno, tj. samo jednu stranu... nije dobro nacentriran, i kad vozis pravo i lagano konstantno ti skida dosta gume(jer, jelte, svaki tocak vuce na svoju stranu). Ja se tako zajebao na caletovom kad sam menjao viljusku pa nismo otisli na centriranje... sve se cini super pa ubrzo stradale i gume i lezajevi u tockovima... menjaj sve zbog reglaze od 1300din.
all season je all season
m+s je mudd and snow

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bogdan

ja sam na proslom autu menjao samo prednje , leti niski profil a zimi bas zimske jer je  snega  bilo u izobilju , bar kod mene

DebeliZmaj

4x4 dakle menjaju se sve cetri .. tu nema rotacije? true / false ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

kod svih "panetnih "prenosa se menjaju sve cetri odjednom jer u slucaju razlicite pojedenosti prelaze u safe mode....dakle cim montiras rezervnu prsao si kao dinja...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

tako sami pretpostavio...
videcemo ... ndam se macuvis emao vremena sledece nedelje pa cu se pozabavim gumama ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

215/65 R16 ( SUV 4x4 ) .... all season

uzeti TIGAR 215/65 R16 All Season 102V XL ( 7500-7900din.... ) ili uzeti nesto ``skuplje`` ?
Ako skuplje ... zasto ?

Za konkretne uslove exploatacije ( dakle radim od kuce ... treba mi ako se nakam nekad da idem
negde kolima da mogu ... ) ...

I drugo da li uzeti negde preko sajtova i slicno ili uzeti tamo gd emogu i da mi ih montiraju, balansiraju sve u fulu ...
Licno iskustvo i preporucka neki krsteni serbis koji to radi ?

puniti azotom ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

milomir22

Mo¾e i tigar, nisu lo¹e uop¹te, puni ih azotom, manje cimanja nego kad se pune vazduhom, mnogo redje treba da se dopumpavaju. Ovo ostalo ne znam, nisam iz BGa.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

castor

Ne treba ti ni¹ta bolje od toga za to koliko tebi treba. Sasvim solidna guma, na dva auta stavio, zadovoljan za sada...
It's the ride that matters, not the bike…