Glavni meni

auto gume

Započeo DebeliZmaj, 13 April, 2021, 12:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

prelazim malu kilomentrazu godisnje...

menjati letnje i zimske ili univerzalene pa na svake dve godine menjati ?
ili kako ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bucko

nabavis za zimu set celicnih felni,nisu skupe i zimske gume a za leto mozes i alu sa letnjim gumama
Zamena tockova je laka,brza i jeftina
tako si miran i po pet godina a kao sto pises malo prelazis pa na tih pet dodaj jos koju
Uslov je da ne menjas auto svako malo i da imas gde da drzis one koje ne koristis

Ivicat

Ali ako malo prelazis a imas dva seta (letnje/zimske) i auto ti stoji napolju, vece su sanse da ce da propadnu od vremenskih uslova, nego sto ce da se istrose.

Sa druge strane, imas onih koji kupe All season. Ne briljiraju ni po letu ni po zimi. Ali nema menjanja tockova...

milomir22

Samo zimske i teraj kao all season, najbolje re¹enje od svih ponuðenih, a da nije letnje leti, zimske zimi.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

Koja je prednost ako uzmes zimske i vozis ih cele godine umesto All season?

milomir22

Zimi su mnogo bolje od all season, leti su ne¹to lo¹ije, ali ko vozi iole normalno i ne prelazi puno km, ni ne primeti veliku razliku, sem ¹to zimske ¹kripe u krivinama gde je zebra ocrtana.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

jevta

Obzirom da je mala km i grad ,pretpostavljan ni¹ta skijanje.Sve sezone na auto

sasa ns 1

kako mala kilometra¾a a menja¹ na 2 godine,gume prednje izdr¾e sigurno 60000 a ako rotira¹ sa zadnjim garant 100000 .Jedino ¹to zimi nisi po propisu,Eventualno kad padne ¹ara na jedno 3.5 mm zadnje æe biti ko nove pa ih onda gurne¹ napred

feelgod

Godinama vozim samo zimske jer se leti vise vozi motor i nikada nisam imao problem po gradu.
Verujem da bi problermi nastali na nekoj planini ali tamo svakako ne bih isao kolimo nego busom.

Kazu ljudi da ne moze da prodje zimska guma jedno leto moje evo 2x isle do MNE i nisu mrdnule.
Za skidanje i vracenje letnje/zimske ja na dve godine dobijem besplatnu jednu gumu tako da vidim racunicu.

A da imam jos jedan set tockova sa letnjim gumama iskreno nemam pojma gde bih sa njima.

dzimika

Sto se tice bezbednosti uvek je najbolje imati letnje za toplo vreme, koliko god ljudi mislili da je svejedno ipak nije i to sto neko misli da je ustedeo ostavljajuci zimske gume preko leta i menjajuci ih nakon 2 maks 3 godine kad je mogao da sa tim zimskim vozi 6 godina a mozda i 7 i letnje isto oko 7god ako su bar malo kvalitetnije gume
I ono najbitnije, ne treba bas stedeti na gumama, pod tim mislim uzimanje kineskih u tempu i slicno, nisam u skorije vreme vozio domace gume pa ne mogu da kazem kakve su ali ima razloga zasto neki brendovi kostaju koliko kostaju

castor

Da, ali ako prelazi¹ male kilometra¾e na godi¹njem nivou (servis-servis, dakle ispod 10k km), nema smisla jebavati se sa 2 seta guma. Uzme¹ univerzalne i boli te kurac za sve dok se ne sli¾u ispod granice... I ¹to je najbitnije, ni cijena vi¹e nije toliko drastièno razlièita da se izbjegavaju. Naravno, ako se vozi¹ normalno, ako si napr¾en i stalno pun gas, onda da, 2 seta imaju smisla, ako ima¹ gdje da ih strpa¹...
It's the ride that matters, not the bike…

feelgod

Iskreno koje cepidlacenje oko guma za auto, a skoro svi su seli barem jedan put na motor na 5stepeni i manje a te gume nisu za menje od 20stepeni.
Ko vozi normalno i ne tera po provinciji sa previse snega bole ga stojko koje gume ima, samo da su nove.

castor

Da, za BG mogu i ljetne da proðu sve one dana kada je cesta oèi¹æena. Kada nije, temperatura ispod nule, gume proæelave, auto poluispravan - lutrija i to solidna... Tada i zimske imaju problem sa gripom. A ljudi kupuju polovne gume, jer im se isplati... Jbga, odnos zaraðeno-potro¹eno.
It's the ride that matters, not the bike…

ninja66

Montitao Michelin all season, dosta zadovoljan. Zimi skoro kao zimske se ponasaju a leti tihe.
I ne drkam se sa zamenom guma i vulkanizerima.

DebeliZmaj

``I ne drkam se sa zamenom guma i vulkanizerima.``

kljucno ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

"Montitao Michelin"

Ovo je kljucno

peratrap63

Citat: ninja66 poslato 14 April, 2021, 09:27
Montitao Michelin all season, dosta zadovoljan. Zimi skoro kao zimske se ponasaju a leti tihe.
I ne drkam se sa zamenom guma i vulkanizerima.
Pa i vulkanizeri moraju od neèega da ¾ive 😀

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

castor

Pa i ¾ive od prodaje, monta¾e/demonta¾e, balansiranja i krpljenja guma. To im je posao. A svako malo neko krpi ili mijenja gume...
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

Ako prelazis malo, tipa 3 - 4000km godisnje mozes i samo letnje staviti jer onda sigurno ne vozis kad je led i mecava
Ja prelazim oko 15000 godisnje, meni se ne isplati da ne menjam gume, za 6 godina jedan set zimskih, 2 mogu jos sledecu zimu, letnje sam uglavnom ili dobio ili uzeo par polovnih da premostim, sad su gotove pa cu uzeti i njih neke kako treba jer ipak su letnje izdrzale 9 godina uz smenjivanje i odrzavanje trapa i proveru pritiska redovno