Glavni meni

Auto prikolica

Započeo Gašpar, 19 Mart, 2021, 12:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: brana poslato 12 Maj, 2021, 14:03
Citat: mareskin poslato 12 Maj, 2021, 13:39

Imam auto prikolicu koja je kupljena pre 2000-e negde u Èaèku dove¾ena iz Nemaèke. Odliènog kvaliteta.
Otac je vozio na treæu tablicu.
Po¹to nemam nikakve papire od nje (ima ploèicu proizvoðaèa na sebi) ne mogu da je koristim, a bolja od pola onih koje se trenutno voze.

Ne znam da li ima neko re¹enje.

ukoliko je izvadio trecu tablicu na nju, mozes da odes u sup i izvadis kopiju dokumenata i da je registrujes bez problema. ja sam za moju vadio papire tako. potrebno je da znas poslednju tablicu na koju je bila registrovana. ukoliko je bio registrovao na neku drugu prikolicu pa stavio tablicu na ovu ne mozes je registrovati

Ne znam ni koja je tablica bila ni na koje vozilo je bila prijavljenja. Davno je to bilo. Taj d¾ip i auto su odavno prodati.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gavrolini

Nema sanse nikakve da je registrujes. Zaboravi!

jevta

Ja sam dve prikolice jednu kuæne izrade jednu iz nemaèku prodao ciganima.Jedini razlog jeftinije mi iznajmiti kada treba nego plaæati kazne

mareskin

Citat: Gavrolini poslato 12 Maj, 2021, 15:56
Nema sanse nikakve da je registrujes. Zaboravi!

Tako ispada. A ¹teta dobre nemaèke prikolice.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

doktor

Citat: mareskin poslato 12 Maj, 2021, 13:39

Imam auto prikolicu koja je kupljena pre 2000-e negde u Èaèku dove¾ena iz Nemaèke. Odliènog kvaliteta.
Otac je vozio na treæu tablicu.
Po¹to nemam nikakve papire od nje (ima ploèicu proizvoðaèa na sebi) ne mogu da je koristim, a bolja od pola onih koje se trenutno voze.

Ne znam da li ima neko re¹enje.

Identièan sluèaj kao i ja.
Prvo mora da se izjuri dosije auta na koji je izvaðena treæa tablica. To u su¹tini ovi u MUP-u neæe rado da rade, ja imam drugara koji ima agenciju/tehnièki pa je on na¹ao naèin da se to izjuri. Auto/dosije (tada Pasat iz '99) je bio u Luèanima, pa onda oni iz MUP-a treba da po¹alju depe¹u da  im se dostavi dosije da bi mogli da izdaju "potvrdu o poreklu prikolice". To je uzelo preko mesec dana. Kada sam do¹ao po tu potvrdu, saèekalo me je pitanje gde je treæa tabla...pa na prikolici...nego kako je neko mogao da odjavi saobraæajnu bez treæe table? Kada se sve to prikupi, novi tehnièki, potvrda o poreklu i registracija mo¾e da poène. Do tablice je trebalo skoro 3 meseca.
Prikolicu koristim i dan danas i uredno registrujem.
Bikers work is never done!

brana

ja sam u beogradu sve resio za sat vremena. znao sam tablicu koja je poslednja bila na prikolici. otisao sam u sup ljermontova i tamo im pokazao ugovor o kupovini. ispred mene su izvadili dosije i dali mi popunjen onaj stari list za tehnicki. otisao na tehnicki i vratio se da predam u supu. za nedelju dana je stigla treca tablica.

Gavrolini

To prosto deluje nemoguce sto pricas. Prvo bez atesta nema tehnickog, drugo znam 1000 ljudi koji su imali registrovanu prikolicu na trecu tablu i sad sa njom ne mogu nista. Ma sama pomisao da ti dodjes u sup i kazes ej ja imam prikolicu secam se tablice....smesno mi

brana

1. prikolica ima atest iz 1988. u jednom od predhodnih postova sam i napisao da mora da ima atest. mora da se izvadi i kopija atesta jer tehnicki ne moze da se uradi bez kopije. kopija se trazi na pisarnici supa. za beograd je to ljermontova.
2. prikolica je samogradnja i ima pus.
3. ako je prikolica radjena posle toga neku godinu (nisam siguran od koje) ne moze da se registruje.
4. sama pomisao da sa ugovorom o kupoprodaji prikolice odes u sup i trazis da ti izdaju papire za registraciju ne znam zasto ti izgleda smesno. sa brojem poslednje tablice koji sam im dao otvorili su fasciklu i otkucali mi papir za tehnicki. ne znam kako ikako drugacije mozes da odes da registrujes bilo sta. jel to znaci da kada neko izgubi saobracajnu vise ne moze nikada da registruje? mozda bas iz tog razloga 1000 ljudi koje znas nisu registrovali svoje prikolice. moja je do prosle godine bila registrovana bez i jedne godine pauze.
jedini razlog sto sam uzeo drugu je to sto sam ovu trebao da varim, farbam i nije imala ciradu. prikolicu 1m x 2m 2014 sa ciradom sam kupio prosle godine za 400e. za te pare ne bi mogao da staru sredim i kupim ciradu.
5. kada kucam poruke, da ljudi ne bi dobijali pogresne informacije, pisem samo ono sto sam licno radio ili video.

ЯЭВОЛУТИОН

uzmes napravis camac ili brod, registrujes i plovis....uzmas napravis laku letilicu, registrujes i letis....ali prikolica je nasina tehnologija i zahteva posebne uslove da bi struktura varova izdrzala oooogromno opterecenje ukupne mase 700 kilograma....zapravo su zabranili samogradnju, pa cak i prepravku prikolice za sopstvene potrebe...ne pricam o komercijalnim prikolicama, vec o prikolicama koima se prevoze motorcikli do staze, ski jet to jezera i camac do reke....to se radi retko...par puta godisnje ....ali ovu zemlju vode mega trend diplomci koji ne  umeju kako treba ni da prevodu zakon strne zemlje a ne umeju ni da tumace doneseni zakon....ako zakon kaze da je zabranjeno bacati djubre u prirodu uvek neko moze da tumaci da grad beograd nije priroda i da tu moze svo djubre srbije da dodje....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11