Glavni meni

Auto prikolica

Započeo Gašpar, 19 Mart, 2021, 12:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Dakle,

- Da je barem 1x2 m
- Da mo¾e da se prevede
- Da mo¾e da se registruje
- Da je dobra osnova, stranice kakve su, da su

Unapred hvala  ;D

El Jefe

Бокилић ми рече да има неку приколицу на продају
Друштво за заштиту од животиња

brana

da li ti treba sa ili bez cirade?
jedna ili dve osovine?

Andjelo

Novu imas za 550 evra 2x1m jedna osovina ukupne nosivosti do 750kg

Gašpar

Kao ¹to znate, veæ neko vreme jurim neku malu furgonku u koju mogu da stanu dva Zipa i ne¹to opreme ¹to mi treba. I da je ispravna da je izvezem 4-5 puta godi¹nje na stazu.
Vlasnici onih velikih furgonki ba¹ ¹mrèu neku ozbiljnu drogu i tra¾e po 2-3.000 € za prikolicu bez papira. Padne meni na pamet da kupim platformu i na nju stavim stranice od OSB-a, polepim lim i to bi izgledalo ðene-ðene, ali bi opet iza¹lo 1.500€ plus.

Re¹im ja da odustanem, kad ono - Bingo. Raspao se bend u Vrbasu i prodaju limenu zatvorenu prikolicu, ne¹to ni¾u nego ¹to mi treba ali Bo¾e moj, pravimo kompromis  ;D

Slike nisu za mlaðe od 18 godina i one sa slabijim srcem  [rofl]













Gašpar

#5
Po¹to je utvrðeno da je prikolica po dimenzijama odgovarajuæa, padne meni na pamet da je uvaljkam u mat crnu. Kad ono, Bo¾e me saèuvaj, samo da napi¹em - Pogrebno preduzeæe - Vi¹e se ne di¾e.







Ni¹ta, ajmo Jovo nanovo, po¹to ne bih da navuèem neku kaznu Bo¾ju na sebe  (a i samo 190 je dugaèka, ne mo¾e sanduk da stane) ;D

Krenem da razmi¹ljam ¹ta æu, bela mi se ne sviða, crna je ba¹ pokojnièka... Ni¹ta ajmo u kompromis, sivo.







Ispade ova kombinacija bele, crne, valjka & èetke odlièna!  ;D
Unutra? Ostade neki vi¹ka laminata taman u dimenziji koja mi treba. Nerealno, bacio sam bukvalno 11 cm laminata.






Juèe naðem ne¹to vremena, prekopam po gara¾i sve ¹to imam a mo¾e da se iskoristi.
Prvo je ofarbam u fazonu popularnih gara¾a.
Razvuèem 220 instalaciju (dva ¹tekera unutra, dva spolja za u boks i LED neonku unutra) i 12 v rasvetu da ima dok se ne nakaèi na 220.
Postavim tablu za alat na zid.
Postavim lajsne i pokaèim kuke za ¹panovanje i to sad veæ izgleda puno, puno bolje.






Danas prekrojio one odvratne blatobrane, ofarbao ih u crveno i montirao.
Ispovezivao svu struju i testirao, radi perfektno!



U utorak jo¹ da razvuèem signalizaciju novu i za vikend pravac Jagodina.

Edit:

Ako neko ima da proda trinaestice sa 5 rupa, ali da su alu, vrlo rado æu ih otkupiti. Ja 13 sa 5 rupa u ¾ivotu video nisam.

Andjelo

Kako ova rucna izrada prodje tehnicki

DebeliZmaj

Citat: Andjelo poslato 09 Maj, 2021, 20:14
Kako ova rucna izrada prodje tehnicki

bas ovo htedoh pitati ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gašpar

Kupola se skida na 4 ¹rafa

DebeliZmaj

pre nekog vremena gledah na tv oko priklica pogolem problem
ako nema atet proizvodjaca ili nekog ko radi sertifikije nema vise
registracije
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Da da, sve one silne prikolice koje su pravljene ne mogu vise da se registruju, bas velika vecina

DebeliZmaj

neki atest koji proizvodjaci nisu uradili / dostavili ljudima a nece da rade reatstvec prodatih pa ispala pizdarija ...
ove iz kucne radinosti tipa niko nece da radi atest
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

izmedju ostalog i to, mislim da sam cuo cak da su ljudi imali problema i sa zastavinim prikolicama zbog problema koji si naveo pre par godina

DebeliZmaj

pa oko njih je i najveca frka ispala ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

brana

Citat: Andjelo poslato 09 Maj, 2021, 20:14
Kako ova rucna izrada prodje tehnicki

mogu da se registruju ako imaju atest i ako su pravljenje, cini mi se, pre 1990. moja je 1988 i registruje se bez problema. prve godine kada je krenulo po novom morao sam da odem u sup i da uzmem kopiju atesta.

Citat: dzimika poslato 09 Maj, 2021, 23:19
izmedju ostalog i to, mislim da sam cuo cak da su ljudi imali problema i sa zastavinim prikolicama zbog problema koji si naveo pre par godina

kada su doneli zakon da mora da prikolicu vari sertifikovan varioc, zastava je kasnila sa sertifikatom. posle par godina su nabavili sertifikat. svi oni koji su u medjuvremenu kupili prikolicu vise nisu mogli da je registruju. bukvalno su prikolice bile stare par godina i niko nije hteo da ih registruje.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: brana poslato 10 Maj, 2021, 11:08
Citat: Andjelo poslato 09 Maj, 2021, 20:14
Kako ova rucna izrada prodje tehnicki

mogu da se registruju ako imaju atest i ako su pravljenje, cini mi se, pre 1990. moja je 1988 i registruje se bez problema. prve godine kada je krenulo po novom morao sam da odem u sup i da uzmem kopiju atesta.

Citat: dzimika poslato 09 Maj, 2021, 23:19
izmedju ostalog i to, mislim da sam cuo cak da su ljudi imali problema i sa zastavinim prikolicama zbog problema koji si naveo pre par godina

kada su doneli zakon da mora da prikolicu vari sertifikovan varioc, zastava je kasnila sa sertifikatom. posle par godina su nabavili sertifikat. svi oni koji su u medjuvremenu kupili prikolicu vise nisu mogli da je registruju. bukvalno su prikolice bile stare par godina i niko nije hteo da ih registruje.

sve e to zato sto su pisaoci nasih zakona preobrazovani i pametni....doneli su zakon da svaka prikolica mora da se registruje svake godine....i da ide na tehnicki....to vazi svuda u evropi samo za komercijalne prikolice nosivosti preko 750 kg (racuna se i tezina prikolice kao i teret koji nosi)...ostale prikolice koji gradjani koriste povremeno dobijaju trecu tavlicu i moraji imati ispravnu signalizaciju.....kad kupujes jet ski u inostranstvu svi ti ga prodaju sa prikolicom jer drugacije ga ne mozes dovesti do vode...ko kupuje camac isto....kvadovi i off road motorcikli takodje se voza na prikolicama....koje se ne registruju posebno vec dobijaju trecu tablicu...cak negde mozes da prebacis zadnju tablicu sa svog vozila u vreme transporta.....i te prikolice uopste nemaju coc jer ne podlezu regstraciji.....i nesmeju na autoput.....na autoput sme samo komercijalne prikolica sa akceleracionom kocnicom.....

ali ovo je srbistan u doba apsurda....nemoguce su sve moguce stvari i obrnuto.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

dakle kad se selis u evropu ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

brana

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 11 Maj, 2021, 20:56
Citat: brana poslato 10 Maj, 2021, 11:08
Citat: Andjelo poslato 09 Maj, 2021, 20:14
Kako ova rucna izrada prodje tehnicki

mogu da se registruju ako imaju atest i ako su pravljenje, cini mi se, pre 1990. moja je 1988 i registruje se bez problema. prve godine kada je krenulo po novom morao sam da odem u sup i da uzmem kopiju atesta.

Citat: dzimika poslato 09 Maj, 2021, 23:19
izmedju ostalog i to, mislim da sam cuo cak da su ljudi imali problema i sa zastavinim prikolicama zbog problema koji si naveo pre par godina

kada su doneli zakon da mora da prikolicu vari sertifikovan varioc, zastava je kasnila sa sertifikatom. posle par godina su nabavili sertifikat. svi oni koji su u medjuvremenu kupili prikolicu vise nisu mogli da je registruju. bukvalno su prikolice bile stare par godina i niko nije hteo da ih registruje.

sve e to zato sto su pisaoci nasih zakona preobrazovani i pametni....doneli su zakon da svaka prikolica mora da se registruje svake godine....i da ide na tehnicki....to vazi svuda u evropi samo za komercijalne prikolice nosivosti preko 750 kg (racuna se i tezina prikolice kao i teret koji nosi)...ostale prikolice koji gradjani koriste povremeno dobijaju trecu tavlicu i moraji imati ispravnu signalizaciju.....kad kupujes jet ski u inostranstvu svi ti ga prodaju sa prikolicom jer drugacije ga ne mozes dovesti do vode...ko kupuje camac isto....kvadovi i off road motorcikli takodje se voza na prikolicama....koje se ne registruju posebno vec dobijaju trecu tablicu...cak negde mozes da prebacis zadnju tablicu sa svog vozila u vreme transporta.....i te prikolice uopste nemaju coc jer ne podlezu regstraciji.....i nesmeju na autoput.....na autoput sme samo komercijalne prikolica sa akceleracionom kocnicom.....

ali ovo je srbistan u doba apsurda....nemoguce su sve moguce stvari i obrnuto.

Nije problem sto mora da se registruje. Ono ranije sa trecom tablicom je bilo katastrofa. Ljudi su vozili bez signalizacije raspadnute prikolice. Red stvarno treba da ima.

Problem je sto imas tehnicki ispravnu prikolicu sa atestom koji je izdala ova drzava i posle par godina ili decenije nebitno vise ne mozes da registrujes prikolicu. Najbolji primer su zastavine prikolice, gde je vlasnik fabrike bila drzava, koje u nekim godistima nisi vise mogao da registrujes, a imale su svega nekoliko godina. Pritom se tehnologija nije menjala bar 20 godina.

Ja sam sada uzeo prikolicu koja je katastrofa, ali je fabricka. Sva se uvija, stranice popucale ali policija ne pravi problem kada me zaustavi, na tehnickom je ni ne gledaju. staru treba da nadjes tehnicki koji hoce da uradi tehnicki, a sahranice ovu novu iako je starija skoro 20 godina od nje

mareskin


Imam auto prikolicu koja je kupljena pre 2000-e negde u Èaèku dove¾ena iz Nemaèke. Odliènog kvaliteta.
Otac je vozio na treæu tablicu.
Po¹to nemam nikakve papire od nje (ima ploèicu proizvoðaèa na sebi) ne mogu da je koristim, a bolja od pola onih koje se trenutno voze.

Ne znam da li ima neko re¹enje.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

brana

Citat: mareskin poslato 12 Maj, 2021, 13:39

Imam auto prikolicu koja je kupljena pre 2000-e negde u Èaèku dove¾ena iz Nemaèke. Odliènog kvaliteta.
Otac je vozio na treæu tablicu.
Po¹to nemam nikakve papire od nje (ima ploèicu proizvoðaèa na sebi) ne mogu da je koristim, a bolja od pola onih koje se trenutno voze.

Ne znam da li ima neko re¹enje.

ukoliko je izvadio trecu tablicu na nju, mozes da odes u sup i izvadis kopiju dokumenata i da je registrujes bez problema. ja sam za moju vadio papire tako. potrebno je da znas poslednju tablicu na koju je bila registrovana. ukoliko je bio registrovao na neku drugu prikolicu pa stavio tablicu na ovu ne mozes je registrovati