Glavni meni

Orange County Choppers

Započeo milomir22, 15 Mart, 2021, 00:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

Dok sam bio na studijama davne 2008. sam poèeo da gledam izvesno rijaliti sranje pod nazivom "Orange County Choppers". Kao veliki zaljubljenik u sve vrste motocikala, pa èak i èopere koji su mi najmanje interesantni iz ovog sveta, pomislio sam kako je vrh ¹to postoji neka ovakva emisija. To mi¹ljenje me je dr¾alo dok nisam odgledao 10 minuta 1 epizode, kada sam skontao da se akcenat baca na dranje, urlanje i vreðanje Pola Tatula Starijeg prema njegovoj deci (dva debila) i ostalim radnicima. Odgledao sam nakon par dana jo¹ jednu epizodu i skontao da to nije za mene.


Inaèe, jedino ¹to mi se sviða na OCC motorima su njihovi agregati koji izgledaju moæno i imaju lep zvuk. Uglavnom agregate nabavljaju od firme Harley Davidson i njegovih kooperanata, mada æe ugraditi ¹ta god klijent ¾eli (u jednom sluèaju su radili motor za neku firmu koja proizvodi motorne kosaèice za travu, pa je ta firma malo doterala neki agregat uzet sa traktora-kosaèice kako bi mogao da se ugradi na motocikl).

Kontam da OCC motocikli nisu primarno pravljeni da se voze, veæ su to tematski raðene ma¹ine koje æe imati prevashodno ulogu u marketingu, ali po meni, veæeg sranja na 2 toèka za veæu kintu, svet nije video.


Da ne spominjem da ne postoji osnovna signalizacija kao i da veæina motocikala nema ni neutral'signalnu lampicu, pa ni brzinomer, a kamoli ne¹to vi¹e. Uglavnom nemaju ni ogibljenje pozadi.

https://www.youtube.com/watch?v=eklhXby-XBg#
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mrle

Citat: milomir22 poslato 15 Mart, 2021, 00:05
Uglavnom nemaju ni ogibljenje pozadi.



Mora guza da boli , a muda poplave.

Kostić

нормалан мотор има два точка светло напред чкиљ позади задњу кочницу и федер на предњој виљушци све остало је сељачка слава

bucko


milomir22

Citat: Kostiæ poslato 15 Mart, 2021, 07:29
нормалан мотор има два точка светло напред чкиљ позади задњу кочницу и федер на предњој виљушци све остало је сељачка слава

Nije problem Kole, ima i takvih motora, ali za 30 000$ koliko najmanje ko¹ta jedan OCC motocikl, oèekujem makar minimum luksuza u vidu jebenog brzinomera, amortizacije i neutral lampe. Za manje kupi¹ multistradu, gs-a, adventure ktm-a i ostala èuda-muda 100 puta bolja, mada u nameni razlièita.


Kapiram ja da se to ne poredi jedno s drugim, ali mi se èini da previ¹e uvaljuju muda za bubrege i potvrdjuju teoriju da zaista svaki majmun s 3 grama mozga mo¾e da ostvari amerièki san, povodljivo tr¾i¹te poput stada ovèica.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ЯЭВОЛУТИОН

cele je prica u custom izradi....one o the kind....amerikanci koji imaju pare se loze na to...za razliko od situacije kod nas gde se na to loze oni koji nemaju pare.....kod mene je doaso kafe iz amerike koji je placen 30000 usd....realno ne vredi ni 15 uprkos skupim delovima....ali tamo je takvo trziste....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11