Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Orange County Choppers  (Pročitano 306 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
milomir22
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Kvalitet: +604 (36%)
Zahvalnice: 26

15 Mart, 2021, 00:05 Ocena: 0
Ignoriši

Dok sam bio na studijama davne 2008. sam počeo da gledam izvesno rijaliti sranje pod nazivom "Orange County Choppers". Kao veliki zaljubljenik u sve vrste motocikala, pa čak i čopere koji su mi najmanje interesantni iz ovog sveta, pomislio sam kako je vrh što postoji neka ovakva emisija. To mišljenje me je držalo dok nisam odgledao 10 minuta 1 epizode, kada sam skontao da se akcenat baca na dranje, urlanje i vređanje Pola Tatula Starijeg prema njegovoj deci (dva debila) i ostalim radnicima. Odgledao sam nakon par dana još jednu epizodu i skontao da to nije za mene.

Inače, jedino što mi se sviđa na OCC motorima su njihovi agregati koji izgledaju moćno i imaju lep zvuk. Uglavnom agregate nabavljaju od firme Harley Davidson i njegovih kooperanata, mada će ugraditi šta god klijent želi (u jednom slučaju su radili motor za neku firmu koja proizvodi motorne kosačice za travu, pa je ta firma malo doterala neki agregat uzet sa traktora-kosačice kako bi mogao da se ugradi na motocikl).

Kontam da OCC motocikli nisu primarno pravljeni da se voze, već su to tematski rađene mašine koje će imati prevashodno ulogu u marketingu, ali po meni, većeg sranja na 2 točka za veću kintu, svet nije video.

Da ne spominjem da ne postoji osnovna signalizacija kao i da većina motocikala nema ni neutral'signalnu lampicu, pa ni brzinomer, a kamoli nešto više. Uglavnom nemaju ni ogibljenje pozadi.

“If you seek authenticity for authenticity’s sake you are no longer authentic.”

-Jean Paul Sartre
mrle
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZZR600 Rat look
nekrunisani kralj moto cigana

Kvalitet: +1984 (30%)
Zahvalnice: 119

Odgovor #1 - 15 Mart, 2021, 00:08 Ocena: 0
Ignoriši

Uglavnom nemaju ni ogibljenje pozadi.

Mora guza da boli , a muda poplave.
Kostić
Мравојед
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
ZXR750H1
slow drive - long life

Kvalitet: +2171 (21%)
Zahvalnice: 108

Odgovor #2 - 15 Mart, 2021, 07:29 Ocena: +1
Ignoriši

нормалан мотор има два точка светло напред чкиљ позади задњу кочницу и федер на предњој виљушци све остало је сељачка слава
bucko
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW r1200gsa ,can-am xtp650, vespa GTS 300
Kvalitet: +1166 (58%)
Zahvalnice: 60

Odgovor #3 - 22 Mart, 2021, 18:57 Ocena: 0
Ignoriši

umri muski

bucko.rs
milomir22
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Kvalitet: +604 (36%)
Zahvalnice: 26

Odgovor #4 - 22 Mart, 2021, 19:18 Ocena: 0
Ignoriši

нормалан мотор има два точка светло напред чкиљ позади задњу кочницу и федер на предњој виљушци све остало је сељачка слава

Nije problem Kole, ima i takvih motora, ali za 30 000$ koliko najmanje košta jedan OCC motocikl, očekujem makar minimum luksuza u vidu jebenog brzinomera, amortizacije i neutral lampe. Za manje kupiš multistradu, gs-a, adventure ktm-a i ostala čuda-muda 100 puta bolja, mada u nameni različita.

Kapiram ja da se to ne poredi jedno s drugim, ali mi se čini da previše uvaljuju muda za bubrege i potvrdjuju teoriju da zaista svaki majmun s 3 grama mozga može da ostvari američki san, povodljivo tržište poput stada ovčica.

“If you seek authenticity for authenticity’s sake you are no longer authentic.”

-Jean Paul Sartre
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8396 (38%)
Zahvalnice: 718

Odgovor #5 - 23 Mart, 2021, 10:58 Ocena: 0
Ignoriši

cele je prica u custom izradi....one o the kind....amerikanci koji imaju pare se loze na to...za razliko od situacije kod nas gde se na to loze oni koji nemaju pare.....kod mene je doaso kafe iz amerike koji je placen 30000 usd....realno ne vredi ni 15 uprkos skupim delovima....ali tamo je takvo trziste....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Opšte teme  |  Ostale teme  |  Tema: Orange County Choppers