Glavni meni

Vizir od KTM 950/990 Adventure

Započeo dzimika, 22 Februar, 2021, 22:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Potreban je vizir od KTM950/990 adventure modela za jedan projekat, ako neko zna da neko ima i voljan je da proda neka javi, polovan po mogucstvu, pune velicine sto je oko 53cm, oni kratki i slicni mi ne igraju
Ponude na pp ili ovde

ps: znam da treba pogledati na ebay-u ili aliexpresu i slicno, mene interesuje da li ima u Srbiji prvenstveno

ЯЭВОЛУТИОН

imam ja od dr750...ruzan isto kao i ktm-ov....i za dzabe

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Dok ne naleti od KTM posluzice i ovo sto sam napravio, a kad prodju naredni zimski dani eto mene kod tebe za svasta nesto da mi uradis :D





DebeliZmaj

ako nadjes original odnesi na 3D sondu ..napravi ti 3D model  pa odstampaj ga ... PETG nije jedina opcija ... ima PLA imas svata nesto
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Print moze samo ako mogu providan a koliko znam nema takvog printera i nista nije dovoljno jako, a ovo sto sam napravio je od polilarbonata a ne od klirita i mislim da nema materijala za printer da moze da napravi jace od polikarbonata

Gvozden

Plexi se obradjuje vakumom ( vakum pumpa i kalup) i presovanjem. Ili kombinovano. Mozes da namestis kalup u #D stampac i posle da ugrejan pleksi "upresujes" u kalup. Ali ti treba pozitiv negativ...Ako neces da se zjb sa 3D stampom i crtanjem, preli gips sa krpom preko "pozajmljenog"vizira i eto ti modla za jednokratno izlivanje. Tako pravim slova za reklame i neke nepravilne profile, oblike...

DebeliZmaj

sondiranje je oko 20e po satu, taj vizir obe strane oko 20-30 sati ... uz posle fino doterivanje coveka koji rade rukom itd...
dobijes STL fajl ... posle mozemo pravmo kakve hoces kalupe .... oko 2000e da zavtsis sve ...onda mala privreda ;D
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Citat: Gvozden poslato 25 Februar, 2021, 02:01
Plexi se obradjuje vakumom ( vakum pumpa i kalup) i presovanjem. Ili kombinovano. Mozes da namestis kalup u #D stampac i posle da ugrejan pleksi "upresujes" u kalup. Ali ti treba pozitiv negativ...Ako neces da se zjb sa 3D stampom i crtanjem, preli gips sa krpom preko "pozajmljenog"vizira i eto ti modla za jednokratno izlivanje. Tako pravim slova za reklame i neke nepravilne profile, oblike...

Vracen je vizir nazad coveku da moze da se i vozi ovih dana, iskreno pokusao sam nesto sa pozitivom, negativom ali nije uspelo, na kraju sam shvatio da nemam ja bas toliko vremena da se bavim time plus sto treba mnooooogo gipsa i mora za polikarbonat rerna da se zagreje definitivno, gledao sam vise snimaka gde tako rade i naravno nakon zagrevanja u kalup jer kako se hladi vraca se u pocetni polozaj
zaboravih, originalni vizir ima par krivina zbog kojih mora u presu jer drugacije ne moze da se dobije sve to

DebeliZmaj

a koliko kosta original..nov/koriscen
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Ja ne nadjoh nigde po oglasima kod nas a ni na nemackom i engleskom ebay-u, ima aftermarket povisenih i kratkih ali to mi ne treba, da zavrsim nesto za kucu pa cu onda preci na motor da dizajniram bokove ponovo ali na drugi nacin u odnosu na proslu godinu