Glavni meni

vakcinacija / covid19

Započeo DebeliZmaj, 13 Januar, 2021, 12:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

Citat: dzimika poslato 12 Septembar, 2021, 16:53
Cela garnitura koja se pojavljuje je izgubila poverenje zbog svega od ranije a ovo je sada bio samo slag na tortu

A da nema mesanja politicara u svemu ovome i pogotovo da nema mesanja farmako mafije mozda bi sve ovo bilo drugacije


Da , zaboravih da ti objasnim nesto na to “izgubila poverenja OD RANIJE” , kako je to politizovano i bacena prava istina u drugi plan , a onda prepricavajuci se i pumpajuci pricu dobije skroz pogresno tumacenje ..
Sta se zapravo desilo to “od ranije” .. pretpostavljam da mislis na nerealnu kupovinu vakcina . Ako je to - evo zasto je to bilo … svakih 100 god se ocekuje pandemija ( ne epidemija , pandemija ) …
To je tako od kad je covecanstva .. zadnja pandemija je bila ta spanska groznica itd itd … evo , na oko 100 god od tada - pojavi se priciji grip - ljudi skontaju - to je , obezbede vakcine … kurcic, nije to… naidje svinjski grip - pomisle , mozda je pocetak pandemije , jer ,vreme joj je. Daj vakcine , svinjski je laganica … kurac , nije ni svinjski …eto korone ! To je pandemija … ali nije bas laganica …

A ta kupovina i bacanje vakcina je trebalo biti spreman odgovor na predstojecu pamdemiju. Jebi ga,omasili su, ali niko to ne moze da zna. Da su bili u pravu - bili bi heroji. Ovako su pogresili , kao i ceo svet , i sada su na lomaci jer nekog Dzimiku i Darka i Bucka  bas sisti jaje sto je baceno ne znam koliko vakcina. To mu resava sve …

Darko

Citat: bucko poslato 13 Septembar, 2021, 13:58
Video sam na TV ,rts , kako Galenika krece sa proizvodnjom Hidroksihlorokina

Da Makron salje supstancu koja nedostaje i da je resenje problema na dohvat ruke

I onda preko noci ni mukajet o tome
 
samo bocke i nista drugo

Ne znam za to. Nesam u toku. Ali hlorokin nje vise u prici za koronu. Mozda zbog toga. To stvarno nemam pojima

despic

Citat: Darko poslato 13 Septembar, 2021, 13:51
Citat: despic poslato 13 Septembar, 2021, 12:29
Darko, sta radis ti?


Paaa , po svoj prilici - izgleda da sviram kurcu 😂😂😂😂
Ja ne sviram vise ni q, al dusmani oce da me uvuku ponovo.
Nego, imas li neku semu za pcr, ne mogu vise da placam a mrzi me da cekam u redu za vakcinu i te price.
klasican divljak

Darko

I ono sto me zapravo uzasava , Vi koji ste antivakseri gledate na vakcinisane kao da smo debili , idioti ili sta vec …
Brate , mi smo drugari , i ako ce nase prijateljstvo da bude poljuljano zbog toga da li ja mislim da treba da se vakcinises a ti mislis da ne treba i zbog toga me jebes i obracas mi se kao da sam neprijatelj - jebi ga…

Samo smo malo zastranili i poceli u sve da se razumemo i po mome mislim da je to problem … moje misljenje je da ako treba da napravim picu , pozvacu Bucka i trazicu savet , ako treba da nesto zavarim - zvacu dzimiku da mi zavari ili da ga pitam kako i sta … tako smatram da ja mozda bolje poznajem tu medicinu od dzimike i bucka ( dajem samo primer , ne shvatajte ozbiljno ) , ali sta cu kad npr oni ne prihvataju to …

Imam puno drugara , motorista koji su bili u fazonu korona ne postoji , i sve vec sto uz to ide. Nisam nikoga ni u sta ubedjivao … skoro su me svako od njih zvalo kada su im matorci bas zaglavili da im pomognem oko fraksiparina , tumacim nalaze krvnih slika …
Konkretno taj sto me zvao zbog crp-a i D-dimera , samo dan dva pre toga mi je na viberu strucno objasnio kao da je najveci farmako hirurg kako vakcina daje preko rnk i dnk informacije , ono najdetaljnije… onda mu cale zagine do jaja pa se zove Darko da procita pisljivu krvnu sliku ..
Nije ni bitno …

Darko

Citat: despic poslato 13 Septembar, 2021, 14:11
Citat: Darko poslato 13 Septembar, 2021, 13:51
Citat: despic poslato 13 Septembar, 2021, 12:29
Darko, sta radis ti?


Paaa , po svoj prilici - izgleda da sviram kurcu 😂😂😂😂
Ja ne sviram vise ni q, al dusmani oce da me uvuku ponovo.
Nego, imas li neku semu za pcr, ne mogu vise da placam a mrzi me da cekam u redu za vakcinu i te price.

Nemam semu za pcr , a ako bi da se vakcinises , moze kod mene , dodjes do karaburme i sve gotovo za 17 sec :).

dzimika

Dare, ja nemam nista protiv vakcine, niti protiv vakcinisanih ali koliko vidim oko sebe vakcinisani mnogo vise pricaju o vakcini i forsiraju pricu kako je to jedino resenje nego nevakcinisani protiv vakcinacije, moj izbor je sta cu ja uraditi,
Ne idem na mesta masovnih okupljanja, klubove, kafice, svadbe i slicno, nosim masku u radnjama, busu, bukvalno se svodi na put do posla i nazad i povremenu nabavku namirnica

Nisam u fazonu da virus ne postoji, samo smatram da je cela situacija oko virusa jako ispolitizovana svuda u svetu, da je prica oko vakcina mutna i da sve sto se radi trenutno, bar kod nas, svodi na to da se ljudi podele a ne da se pobrine da se ljudi izlece tj ne zaraze, zasto drzava nije rekla da je vakcinacija obavezna i resila problem nego placaju da bi se vakcinisali i slicni potezi koji vise lice na marketinske trikove nego na brigu o ljudima
Ja znam da je nasa drzava svorc ali bolje da su se zaduzili i da su testirali celo stanovnistvo, u karantin stavilo bolesne i na taj nacin mislim, samo mislim, da bi se brze resilo dosta toga, naravno da su zatvorili i granice jos prosle godine a ne pustili ljude od preko bez ikakve provere koji su u brdo slucajeva zarazili brdo ljudi oko sebe jer su se kao po obicaju bahato ponasali.
Slozices se da su napravljeni brojni propusti drzave samo zbog politike i ostanka na vlasti

Darko

Dobro , tu se slazemo 1/1.

despic

Ooo brao! Al cekaj, kinez nije priznat u eu.
klasican divljak

mareskin


©ta god dr¾ava radi ne verujem skoro ni¹ta. Sve se svodi na kraðu, muljanje, bez obzira na ljudske ¾rtve. A iza svake politièke odluke ostaju ¾rtve.

Nisam lekar i kada mi lekar prepi¹e da pijem neke lekove, ja ih pijem. Kad mi prepi¹u injekcije ja ih primim. Ne mislim da bolje znam od lekara ¹ta i kako treba da uradim.
Primio sam dve doze Fajzera zato ¹to sam hteo vakcinu sa kojom sigurno mogu da putujem i koju koriste razvijene zemlje sveta. U vakcini nije bilo èipa pogledao sam u ¹pric :D

Da li je doneto milion kontradiktornih odluka? Jeste. Da li verujem kriznom ¹tabu? Ne verujem. Da li mislim da vaksina 100% ¹titi od virusa? Ne mislim niti to bilo ko tvrdi.
Da li znam ljude koji su umrli od posledica korone? Znam. Da li znam ljude koji su jedva pre¾iveli koronu? Znam.

I sam sa je prele¾ao kod kuæe i nije ni blizu kao grip. Imao sam dva dana gubitak pamæenja tj. crnu rupu od rane zore do uveèe. Nemam pojma ¹ta sam radio, samo znam da sam postao svestan dok sam stajao obuèen u spavaæoj sobi i gledao u sat pored kreveta. Sve me je bolelo. Oseæao sam se posle 10 metara kao da sam pe¹aèio 10 km. Izgubio sam miris i ukus potpuno. Posledice sam oseæao dugo posle tih 15 dana itd.itd.

U zavisnosti od toga koliko je ko primio virusa zavise i simptomi i te¾ina bolesti.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

stilgar

Citat: mareskin poslato 13 Septembar, 2021, 17:24

©ta god dr¾ava radi ne verujem skoro ni¹ta. Sve se svodi na kraðu, muljanje, bez obzira na ljudske ¾rtve. A iza svake politièke odluke ostaju ¾rtve.

Nisam lekar i kada mi lekar prepi¹e da pijem neke lekove, ja ih pijem. Kad mi prepi¹u injekcije ja ih primim. Ne mislim da bolje znam od lekara ¹ta i kako treba da uradim.
Primio sam dve doze Fajzera zato ¹to sam hteo vakcinu sa kojom sigurno mogu da putujem i koju koriste razvijene zemlje sveta. U vakcini nije bilo èipa pogledao sam u ¹pric :D

Da li je doneto milion kontradiktornih odluka? Jeste. Da li verujem kriznom ¹tabu? Ne verujem. Da li mislim da vaksina 100% ¹titi od virusa? Ne mislim niti to bilo ko tvrdi.
Da li znam ljude koji su umrli od posledica korone? Znam. Da li znam ljude koji su jedva pre¾iveli koronu? Znam.

I sam sa je prele¾ao kod kuæe i nije ni blizu kao grip. Imao sam dva dana gubitak pamæenja tj. crnu rupu od rane zore do uveèe. Nemam pojma ¹ta sam radio, samo znam da sam postao svestan dok sam stajao obuèen u spavaæoj sobi i gledao u sat pored kreveta. Sve me je bolelo. Oseæao sam se posle 10 metara kao da sam pe¹aèio 10 km. Izgubio sam miris i ukus potpuno. Posledice sam oseæao dugo posle tih 15 dana itd.itd.

U zavisnosti od toga koliko je ko primio virusa zavise i simptomi i te¾ina bolesti.

ko zna sta su  ti dali, il su te oteli vanjzemaljci pa obrisali secanje na ta dva dana.  [rofl] [rofl] [rofl]
p.s. vazno je da si sad dobro.

UFF

Citat: Darko poslato 13 Septembar, 2021, 13:46
Rekao sam da necu na ovu temu , jer me vec frustrira da moler zna medicinu , farbar zna oko struje , mehanicar radi oko vode .. svi znaju sve , i onda nemam snage da se macujem …

a muzicar koji je vojnik i zna medicinu  [rofl]

Citat: Darko poslato 13 Septembar, 2021, 14:16
moje misljenje je da ako treba da napravim picu , pozvacu Bucka i trazicu savet , ako treba da nesto zavarim - zvacu dzimiku da mi zavari ili da ga pitam kako i sta …

a za lekarski savet ces da zoves nekog ko svira klavijature?

Citat: Darko poslato 13 Septembar, 2021, 13:46
Ako verujes da dinar stoji zalepljen na ruci jer ga drzi èip - opet ok.

ne drzi ga sigurno nikakav cip ali ga takodje sigurno privlaci i drzi nesto namagnetisano a od kad je jebena vakcina ili tecnost namagnetisana??
a ako tvrdis da je to fake prica i klipovi sa neta onda cu ja specijalno za tebe da okacim na yt klip koji sam jebeno licno snimio pa da mi razjasnis sta se tu tacno desava a niko za to odgovoran nije
i nisam ga do sad kacio jer nisam ni za ni protiv vakcine jer me iskreno zabole qrac ceo ali kad sam svojim ocima video nesto sto ne bas normalno onda sam morao i da snimim

Darko

A sto si smesan sad ? Koji deo nije jasan ? Medicina je medicina , to mi je struka … vojnik ? Da , postoji rod u vojsci koji se zove sanitet .. isti je kurac samo nije interna medicina nego vojna interna , nije hirurgija nego je ratna hirurgija ? Samo jos veci plus za moju struku .
Muzicar ? Kakve to veze ima sa bilo cim ?! Znam da sviram i to sam dobrano unovcio , ne znam dje je veza …
Mislim , poredjenje ti je za kurcic zivi…

Ako verujes u dinar zalepljen na ruci koga drzi namagnetisana tecnost koju ti neko ubrizgao u ruku - buraz onda bolje da menjamo temu , tu ne pomazu nikakvi fakulteti

UFF

aj da se ne raspravljam i samo da kazem: you asked 4 it

http://www.youtube.com/watch?v=5kFj_mL1r2I#

ps. ja snimio nije sranje sa neta, dinar kad pusti on ga privuce na rame umesto da padne i drzi sve kljuceve do 13ice od njega pa na dalje padaju jer su preteski, testirao licno

despic

do jaaaaja! de se vakcinisao da odem ja... posle da skupljam novcice po plazama   ;D
klasican divljak

Kostić

турмалин е овај има да светли поларизован је јел то она теорија завере савремени радар и те форе

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam glupi mehanicar sa zavrseniom visom masinskom (na foru)....ali ajde da probamo ovako....dobar sam u izolaciji problema logikom...

ako je korona krenula kako je krenula, zar nije bilo logicno da zamolimo sve ljude da ostanu u kucama 15 dana,,,,dosatava namirnica o trosku drzave a sve koji ulaze u zemlju stavimo u 30 dana karantina, u slucaju tezeg oboljenja hospitalizacija na izolo9vanim klinikama .....i svi na svetu to urade....trosak bi bio neuporedivo manji za drzavu a gubitci za privredu minimalni..

ne....neko tamo u sred pandemije dozvoljava slobodan ulazak u zemlju uz neke testove i pustaju da turizam cveta i ljudi ide na koncerte i sportske dogadjaje....15 dana...eeeejjjj

mislim ako je u pitanju respiratorni virus....


ceneci iskustvo i znanje medicinskih radnika koji se bore sa vetrenjacama i sa gadjenjem gledajuci i slusajuci politicare i politikodoktore koji se medijski preseravaju....mislim da samo postoji dve vrste uplasenih ljudi...jedni se plase korone a drugi se plase da ih borba protiv korone ne ubije...oba straha su realna.....

samo ostavite ljudima da sami odluce kako ce umreti....imaju pravo da svoj strah prevazidju....

e da dobio sam kovid sertifikat...digitalni u QR



samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

grber

Citat: UFF poslato 14 Septembar, 2021, 00:15
aj da se ne raspravljam i samo da kazem: you asked 4 it

http://www.youtube.com/watch?v=5kFj_mL1r2I#

ps. ja snimio nije sranje sa neta, dinar kad pusti on ga privuce na rame umesto da padne i drzi sve kljuceve do 13ice od njega pa na dalje padaju jer su preteski, testirao licno
Da li je lik to probao i pre vakcine da bi znali da je ona uzrok? Da li bi mogao ruku da nama¾e npr.  talkom pa da proba ponovo da izuzmemo faktor vla¾nosti/lepljivosti ko¾e? Ili kompas da prinese?

Mislim mogu i ja da okaèim snimak ¹to sam snimao maðionièara da vidite kako seèe ¾enu na pola pa je posle sastavi 😁

Darko

Jok , mozda samo da se okupa nekad , kljuc bi pao 😂😂😂

mareskin


Èim stave talk svi ti namagnetisani se razmagneti¹u :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

Citat: grber poslato 14 Septembar, 2021, 14:27
Citat: UFF poslato 14 Septembar, 2021, 00:15
aj da se ne raspravljam i samo da kazem: you asked 4 it

http://www.youtube.com/watch?v=5kFj_mL1r2I#

ps. ja snimio nije sranje sa neta, dinar kad pusti on ga privuce na rame umesto da padne i drzi sve kljuceve do 13ice od njega pa na dalje padaju jer su preteski, testirao licno
Da li je lik to probao i pre vakcine da bi znali da je ona uzrok? Da li bi mogao ruku da nama¾e npr.  talkom pa da proba ponovo da izuzmemo faktor vla¾nosti/lepljivosti ko¾e? Ili kompas da prinese?

Mislim mogu i ja da okaèim snimak ¹to sam snimao maðionièara da vidite kako seèe ¾enu na pola pa je posle sastavi 😁

ja radio sa likom poslednih par meseci, inace je amer i vratio se kuci
naravno da nije to probao pre zasto bi? nije cak bila ni njegova ideja vec od kolege i koleginice posto se on vakcinisao
na drugoj ruci ne radi, na istoj ruci na drugim mestima ne radi samo nekih 1cm oko uboda radi
nista nije namazano ali razumem logiku jer otac momka koji stoji pored i prvo proba na svojoj ruci je uspesan advokat i njegovo objanjenje je bilo da se to desava zbog svih silnih tetovaza  [facepalm]
nemam razloga da bidem ni za ni protiv vakcine samo sam okacio ono sto sam licno video a svako nek odluci za sebe mene iskreno zabole da se dalje raspravljam (osim ako i mene ne plate onda moze :) )
ko me poznaje zna da ne lazem a ko me ne zna... pa koga boli qrac i za njega i za mene realno

inace Graphite oxide je izgleda unutra