Glavni meni

vakcinacija / covid19

Započeo DebeliZmaj, 13 Januar, 2021, 12:51

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

ја отишо једном код судије за прекшаје лепа жена разведена жалисмо се једно другом како ј еживот тежак ја јој кажем ако ви верујете ја сам отишао у тамо где су ђубретари и реко им дајте ми метлу и раон у селу радо ћу да будем узоран грађанин запослен цењен али су ми дословно рекли да немам боју коже и же на ми каже да има нека фора да се пријавим као ганци оно законски и да пробам а она што куца на писаћу престала да куце пола сата пре  и само нас гледа и ћути реч није рекла и како човек да не воли ово српско племе у коме свако свакоме хоће помогне а могла би да најебе само тако да је пријавила та дактило помоћница нема лепше од србије

Kostić

Citat: DebeliZmaj poslato 03 Februar, 2021, 11:32
Citat: Kostiæ poslato 02 Februar, 2021, 15:13
ја нисам платио порез на гајбу за прошлу годину нема се кога боле курац за тест вакцину а кад крену да вам расту сисееееее јаооооооо праве природне има сви да будете лепи и згодни

javi kad objave prodaju nekretinine duznika ...

оћу што да нећу теби је живот досадио заједно ћемо доле да јебемо џингис кана да му поотимамо оне часне сестре него направи некој дете да има коме да остане ти га неш потрошит идеш са мном


DebeliZmaj

losmi96: pa ono kako kome .. mene firma obradovala za novu godinu
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Svaka cast tvojoj firmi, pesma ima drugu poentu...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Zar ne rece da je 500e odlicna plata ?

SSZGO

Citat: UFF poslato 02 Februar, 2021, 22:33
dosao kod mene komsija amerikanac i hoce da ostane da zivi
rekli mu kurac ne moze mozes samo kao turista i posle mrs u ameriku
sad je nasao posao ali i dalje ne moze pa je isao da polozi sertifikad za varioca kao dokaz da su ga zaposlili na osnovu nekog pravog znanja i umeca da bi dobio radnu vizu i mogao da ostane i dalje
a lik rodjen i odrastao u usa, njihov drzavljanin i ne zeli da se vrati, ovde mu je kaze lepse

kad dobije picke za dz skoro naravno da mu je lepse
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

El Jefe

Дошао један од новопечених новосадских милионера у ауто сервис и видео Пеглицу. Па каже, што би ја волео то да имам, а кажу му мајстори, ајд не сери.Е то је тај Амер.
Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

El Jefe


Оркестар у доба короне
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

iz perpektive 07.Mart 2021

Citat: SSZGO poslato 12 Mart, 2020, 16:59
izmisljena bolest, nekome je u interesu, samo kome i zasto

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

i dalje nije u pravu....kao i pre godinu dana....da je panika veca nego sto je realno je tacno ali bolest postoji i nije izmisljena...i da ljudi umiru....doduse mnogo vise ljudi umre od toga sto ne mogu da prime adekvatnu negu....ali je doslo kao odlicno opravdanje za ekonomsku krizu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

da ne glumim starijeg arhivatora al dale bi se izvuci neke izjave oko lazne bolesti...

Citat: Laziæ poslato 07 Jul, 2020, 20:03
Virus je mutirao, nalak¹e i najbr¾e se prenosi sa televizije na ovce...

ovca kazes a sad trci po drugu dozu fajzera ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: viper poslato 20 Jul, 2020, 16:09
Ovde neke ocigledno boli drugacije misljenje o kovid virusu, mene samo cinjenice mogu da uvere da je sve kako pricaju istina, do sad ove cinjenice koji iznose me nisu uverile bas mnogo, ocigledno da je cilj da narod bude sto vise zastrasen.

i sta kazes lazan info ? ne umire se ? kako zdravlje ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Ako se secate izjave onog starijeg nemackog lekara koji je jos na pocetku bio po snimcima na youtube
veliki broj ljudi umire zbog toga sto se lece simptomi a ne pacijent, dok lece jedan simptom unistavaju imuni sistem umesto da se leci pacijent kao celokupno bice
jedan od razloga kod nas sto umire dosta ljudi je neadekvatna medicina tj medicinsko osoblje koga nije bilo dovoljno i pre svega ovoga a tek sada se videlo koje je rasulo, mnogo ih je otislo preko, a inace je bio manjak tehnicara i speijalista, koliko cuh sto se tice respiratora ima svega par ljudi koji znaju uopste da njima rukuju kako treba a imate sada i po par stotina ljudi koji su na respiratorima a nisu svi na istom mestu

jos jedan problem je sto je ljudima i pre ovoga bilo muka da idu do lekara, cekaju i ostalo (opet manjak osoblja i specijalista) i onda su poceli da se lece sami na brzaka lekovima sa reklama
da ne pricamo da ne mogu ni da priuste da odu do lekara a kamoli na bolovanje i tako rade dok se problemi gomilaju a da nisu svesni u kolikoj su opasnosti
a onda neko kaze jao bio je zdrav i prav i odjednom umro, niko ali apsolutno niko ne moze da tvrdi da je zdrav dok ne ispita sve moguce bolesti
ako mislite da je sve ovo rekla/kazala, nije, ja krenem od sebe prvo pa tek onda uzmem u obzir price drugih, jer sve ovo gore sto sam napisao je iz licnog iskustva

bolest je stvarna, ja sam jos prosle godine rekao koleginici malo posto je krenulo sve ovo, nije pitanje da li cemo se zaraziti vec kada, svi ce se zaraziti samo je pitanje ko ce kad
10% je rizicno, 20% ce imati tezi oblik, ostali uglavnom laksi ili nece ni osetiti a to sve zavisi od jacine imunog sistema i jos dosta stvari

evo jedne cinjenice, kinezi su poceli da koriste analne briseve jer su se pokazali tacnijim, to me dovodi do sledeceg pitanja, ako se korona nalazi u govnima da li je moguce da na taj nacin dospe u pijacu vodu (znajuci da nasa voda dolazi iz reka i bunara kao i cinjenicu da se kanalizacija direktno u mnogim slucajevima izliva u reke)

despic

Evo zmaj je govno on moze tacno da ti kaze o cemu se radi
klasican divljak

UFF


milomir22

@dzimika, virus se nalazi u govnima, jer iz grla u kom se nastanjuje ide ili u pluca (gde izaziva zapaljenje) ili u digestivni trakt (gde izaziva proliv), a cesto ide i u jedno i u drugo.

Ne moze da se prenese u vodi, jer cak i da fekalna voda nekako dospe u pijacu, sam virus nema sansi da opstane toliko dugo van zivog organizma. Sam virus ne moze da izdrzi ni 24h na nekim idealnim povrsinama, a i ako pretera nekako, bude maltene gotov, pa to uglavnom budu asimptomatski slucajevi. Kolicina virusa koja dospe na usne, nos, oci i u usta je kljucna za klinicku sliku pacijenta, sto manje to bolje, zato su maske bitne, iako ne stite 100%, daleko od toga.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

dzimika

Zar nisu rekli da ostaje i do 7 dana na nekim povrsinama
Kako znas da ne moze u vodi da se prenese? Neka studija? Dokaz?
Maske ne stite od virusa, to mislim da moze svaki lekar da ti kaze, stite od bakterija i to da ti nekom ne preneses
Jedini nacin da se zastitis od virusa jeste maska preko cele glave tj lica, sa filterima za takve stvari sve ove kineske maske koje se prodaju su cisto zavaravanje ako cemo iskreno