Glavni meni

vakcinacija / covid19

Započeo DebeliZmaj, 13 Januar, 2021, 12:51

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

sad dok jos nije obavezno, ako planirate da li imate
neku posebnu vakcinu u ideji ili ``daj sta das`` ?

molim bez vredjanja, jeste prethodna godina,
tek prva u dekadi korone, bila teska ali chill .. [watching]
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jevta

Ja tipujem na najskuplju kinesku,
Jedina raðena po dosada¹njoj tehnologiji izrade vakcina i najdu¾e su radili.
Ruska je neki hibrid i moja (Jevtina) [rofl]
Ameri znaju da naprave viagru za vakcinu nisam siguran.

pajche

Jevreji svoje pelcuju Fajzerom, a ko vise vodi racuna o svome od Jevreja.

dzimika

moje misljenje je da je to gubljenje vremena, mazanje ociju narodu i nista vise od toga a zasto
nakon primanja i druge doze nisi zasticen od kovida, moras da nosis masku, moras da se pridrzavas svih mera kao i da je nisi primio, stiti te najmanje 6 meseci a toliko si imun i na kovid kad ga prelezis
a ono najapsurdnije, smrtnost je jako mala a pravi se vakcina protiv necega sto 80% ljudi prelezi kao da je grip, onih 20% da zakaci neki malo jaci grip imaju 50% sansi da odapnu i od njega pritom grip vise nije obican vec je ojacan vec par godina, N1H1, pa samim tim
i kao najbitnije, prica o uvodjenju pasosa, to dovoljno govori da vakcinacija nema veze sa zastitom, bar ne medicinskom vec ko zna kojom

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bogdan

 zmaju , ogadi mi kafu ovim posterom   [ban]

El Jefe

Само нека нам је председник здрав. Да дочека суђење
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

ja bih to po kratkom postupku...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11



Darko

#10
Citat: jevta poslato 13 Januar, 2021, 13:19

Jedina raðena po dosada¹njoj tehnologiji izrade vakcina i najdu¾e su radili.
Ruska je neki hibrid i moja

kineska - nije bas tako..
najduze su je radili zato sto je procedura za pravljenje vakcine tom tehonlogijom najduze traje...mrzi me da ti sada objasnjavam , ali ako te bas zanim - hocu... inace to je "najprljaviji" nacin pravljenja vakcina ...

ruska se pravi tehnologijom adenoirusa , sto opet ima svoje mane ...


DebeliZmaj

Citat: Darko poslato 16 Januar, 2021, 15:48
Citat: jevta poslato 13 Januar, 2021, 13:19

Jedina raðena po dosada¹njoj tehnologiji izrade vakcina i najdu¾e su radili.
Ruska je neki hibrid i moja

nije bas tako..
najduze su je radili zato sto je procedura za pravljenje vakcine tom tehonlogijom najduze traje...mrzi me da ti sada objasnjavam , ali ako te bas zanim - hocu... inace to je "najprljaviji" nacin pravljenja vakcina ...
ruska se pravi tehnologijom adenoirusa , sto opet ima svoje mane ...



ili ti u prevodu od ove inekcije mozes da ostanes sjeban, slep ili impotentan...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Darko


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

U sluèaju da se vakcini¹em:
Biæu osloboðen obaveze no¹enja maske?
- NE
Restorani i lokali ponovo se otvaraju i normalno rade?
- NE
Stièe se imunitet na kovid?
- NE ZNA SE
Prestajemo biti zarazni za druge?
- NE ZNA SE
Ako vakcini¹emo svu decu, poèinje li ¹kola raditi normalno?
- NE
Zaustavlja li se socijalno distanciranje?
- NE
Vakcini¹emo li se i majka i ja, mo¾emo li se zagrliti?
- NE
Hoæe li vakcinisanje ponovo otvoriti bioskope, pozori¹ta i stadione?
- NE
Hoæe li se vakcinisani moæi okupljati?
- NE
Koja je stvarna korist vakcinisanja?
- Virus vas neæe ubiti.
U redu. Jeste li sigurni da me vakcina neæe ubiti ili osakatiti ?
- NE
Sistem nadzora nuspojava funkcioni¹e?
- NE
Obe¹teèenje u sluèaju negativnih nuspojava snosiæe proizvoðaè, dobavljaè, dr¾ava?
- NE
Statistièki gledano, virus me verovatno ne bi ubio ... Za¹to bih se trebao vakcinisati?
- ZA ZA©TITU DRUGIH
Dakle, ako se vakcini¹em, jesu li drugi 100% sigurni da ih neæu zaraziti?
- NE

despic

Tako nekako. Botovi ce morati se vakcinisu...posle lekara, prosvetari su sledeci. Uskoro.
Ja se ne bi zajebavao bas ako ne moram.
A ne moram... a i necu :)
klasican divljak

ZEMZEM

Prele¾ao koronu letos, nakupio antitela i gledaæu da izbegnem vakcinu koliko je to moguæe

zVuk

bilo bi lepo kad bi onaj sto je dzimiki dao minus, obrazlozi stavku po stavku...za nas medicinski neobrazovane..
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Ivicat

Izgleda da ova vakcina(cija) kod ljudi ima znacajan psihicki uticaj. Ljudima je lakse da veruju da je ona zaista resenje problema. Da li je stvarno resenje problema, verovatno ce vreme pokazati. Ali s'obzirom da stalno nesto muljaju, tesko da cemo (skoro) znati stvarne brojke.

dzimika

Prvi problem je sto ce se vakcinisati i ljudi koji su mozda prelezali i imaju antitela bez provere, tj prvo bi trebalo proveriti svakog pa tek onda dati vakcinu onome ko nema antitela, drugi problem je sto se vakcinom opet nista ne resava jer zivot ne moze da se vrati u normalu pa dolazimo do cinjenice da se moje misljenje ne promeni da je cela frka oko nje prevara, cija ne znam ali neko kontrolise sve
Treci problem je sto su opet nasli nacin da podele ljude i da ih huskaju na medjusobnu borbu

Ima bolesti koje su mnogo smrtonosnije, za koje ne postoji nikakav lek, odjednom ih niko vise ne spominje
Dosli smo do tacke da se delimo i borimo medjusobno a huskaci gledaju, smeju se i zaradjuju na toj borbi, za to vreme ljudi umiru u bedi mnogo vise nego sto ih je umrlo od korone pa cak i pre korone, dosli smo do toga da nam je vise zao zivotinja na hladnoci nego ljudi (da neko ne shvati pogresno, volim zivotinje i ljudi jesu govna ali opet treba ljudima pomoci pre) koliko samo ljudi u Srbiji zivi bez osnovnih zivotnih namirnica, struje i vode
Decu lecimo sms-ovima dok se za kocke i gvozdene statue daju milioni evra