Glavni meni

winter is coming....

Započeo DebeliZmaj, 27 Oktobar, 2020, 17:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe

Citat: DebeliZmaj poslato 04 Novembar, 2020, 20:26
el jefe postar ?

Дебели Змај пицин поштар?
Друштво за заштиту од животиња

sasa ns 1

Citat: El Jefe poslato 04 Novembar, 2020, 23:22
Citat: DebeliZmaj poslato 04 Novembar, 2020, 20:26
el jefe postar ?

Дебели Змај пицин поштар?
ko to ne bi hteo da bude,Pa jo¹ i da je mladja punoletnica ,ubilo se

DebeliZmaj

castor ... da ponvim jos jednom, hvala jos jednom na jos jednom netrazenom savetu ...
stvarno savet, misljenje, stav nisam trazio ni prvi put, poslovicno sam te kulturno saslusao mada me nije zanimlo :) ...
prosto ``obozavam`` kad su ljudi puni saveta, ne znaju sve okolnosti ... vidis ja recimo imam upravni postupak
sa njima o kome ne znas nista i ne treba da znas :0) realno ...

ali ajde da kazem da poznajem materiju, trenutnu, pozitivno zakonsko resenje, ono trenutno vazece ...
http://www.zso.gov.rs/doc/dom-p/pio/Pravilnik%20o%20utvrdjivanju%20telesnih%20ostecenja.pdf

deo vezan za donje extremnitete, meni je amputiran pedix dex, dakle potkolenica desna ...

VII sekcija ...
srtav 5, ubitak noge u nivou potkolenice, sa funkcionalno ispravnim patrljkom, zglobovima kolena i kuka - 50%

i sad posle 4 komisije, 8 vanrednih pregleda, 2 advokata rzlicita, nekoliko sporova ....
neko se nadje pametan da mi daje savete kako mogu da dobijem vise od 50%

ne gospodo ne mogu :0) da dobijem vise i iskreno stvano mi nije frka sto ne mogu vise da dobijem :0)
i apsolutno sam zadovoljan kako sam porosao u odnosu kako sam mogao ...

posle operacije i bolnice bilo je da necu moci uposte, misici otisli u qrac... glutenous otisao u djavola i iz njega
ide snaga hoda... :) ... onda ponavljanje jedne vezne 100.000 puta ... da ... 100.000 puta ... lezis i stezes misice
i opustas i stezes i opsutas ... to je to ... ceo dan dok ne uradis normu ...
posle smo isli druge vezbe kad sam malo osposobio dupe, pa su mi neki meni bliski ljudi pokazli dodatne vezbe ...
pa sam posle ohohoho .. uspo da ojacm jednu preostalu full nogu da mogu da stanem na nju i da me nosi ...
prvo na par sekundi, pa lagano ...
onda ide pijava za rudo pa rudo dok sam dosao na red...

prva procena ... necu moci proteza, kolica ... spletom okolnosti naletim na fizioterepauta, glavna zena tamo, drzi
obuku novim generacijma i onda vezbe u lezecoj pozi i svedske letve ...u ljudi dok nisam prvi izbacaj imao ...
e onda kad sam jedne letve izvalio iz zida koliko sam jako povukao ... presli smo na protezu, to jest pripremu ...
pa ono hodanje na razboju ... jedna noga i ruke ... pades pa ustanes pa padnes pa ustanes pa dolazis i pre podne i
popodne i vikedom dodjes sam ...
posle je krenula proteza, ona prva, uzas, ali nekako se snadjoh .. nadjoh neki svoj ritam... :0) malo vezba malo ovo ono
tu i tamo po kuci mogu i sa stapom ... prerastao sam tu protezu, novu sam uzeo picke marterine custommde ovoono
pa utrci korona pa sam dugo xcekao pa problem a postojecom pa mew malo vratilo u nazad al laganoi ... izlazim napolje
ali stake ... ne mogu dugo u cugu al sve sam bolji ...

elem... metalno ... vidi :0) previse sam ja hard core u glavi da me ovo zaustavi, a zagnjurio sam se u posao da odgane misli
na poslu nika dbolje, uznapredovao sam koliko mogu, povecu platu, svo vreme radim u istoj firmi .... nisam cak ni bolovanje
otvorio .. ukupno sam bio offline 2 dana bas oko operacije ... :)
i da procitao sam svaki zakon, od zakona o pomoci invalidima rata iz 1947 ili 1949 ... procitao sam i sve pravilnike i svaki koji
je izasao ... uzeo sam sve od drzave sto moze da se uzme, sto prosto ne mogu na legalan nacin ne zelim ... :0)

tako da jos jednom sumiramo .. hvala vam na netrazenim savetima :) ja cu ih sve poslovno ljubazno saslusati i ... ignorisati ;)

e da i casto da mogu u teoriji da vozim manuelca, probao firmina kola :0 ... problem je sto nemam taj neki pokret paterov luk kako god ...
tumi ej sjeban neki misic ... i zato moram u prvo vreme automatik i rucne komande... 1200e sa atestom al jbg .. videcemo posle :)

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

moj savet ti je da ipak trazis 80%  ;D

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

ako im odneses misljenje psihijatra dobices i 100%...ali neces moci da vozis kola.....realno i da si sa tim misljenjem otisao na komisiju i pre pet godina uzeli bi ti dozvolu...garant.
p.s.
da se zmaj ne naljuti ovo je zajebancija...jeste lud ali ja ga i dalje gotivim.
p.p.s.
jutros me sa foruma pogledalo par urokljivih ociju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 12 Novembar, 2020, 09:36
ako im odneses misljenje psihijatra dobices i 100%...ali neces moci da vozis kola.....realno i da si sa tim misljenjem otisao na komisiju i pre pet godina uzeli bi ti dozvolu...garant.
p.s.
da se zmaj ne naljuti ovo je zajebancija...jeste lud ali ja ga i dalje gotivim.
p.p.s.
jutros me sa foruma pogledalo par urokljivih ociju....

:D ... pa kad si bio clan KPJ :)) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

mene izbacili iz pionira jer nisam hteo da idem u kucu cveca, a u omladince me nisu hteli primiti jer sam iznapusavao na nacionalnoj osnovi druga prededinika skoj-a na opstini. pj se otpilike raspao pre nego sto sam stasao......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

Henrija Kisind¾era su jednom pitali: - ©ta je to „¹atl" diplomatija ? Kisind¾er je odgovorio: - To je univerzalni jevrejski metod za re¹avanje bilo kog problema! Objasniæu na primeru. Potrebno je udati æerku Rokfelera za jednostavnog ruskog momka iz zabaèenog sibirskog sela.
Kako? Vrlo jednostavno! Idem u sibirsko selo, tamo naðem jednostavnog ruskog momka i pitam ga: - Da li ¾elite da se o¾enite za amerièku Jevrejku? On mi ka¾e: - Za¹to?! Pa mi imamo puno na¹ih lep¹ih devojaka! .. A ja mu ka¾em: - Da, ali ona je æerka milijardera! A on na to: Ooooo, pa to menja stvari! .. Zatim odlazim u ©vajcarsku, na sastanak odbora banke i pitam: - Da li ¾elite da imate sibirskog seljaèkog predsednika banke? - Fuj, - ka¾u mi u banci. - Da, ali on je Rokfelerov zet - Ooooo pa to menja stvar.
Onda idem do Rokefelera i pitam: - Da li ¾elite da imate zeta ruskog seljaka? On mi ka¾e: O èemu to prièate, svi u na¹oj porodici su finansijeri! A ja mu ka¾em: - Da, ali ovaj Rus je predsednik odbora ©vajcarske banke! Je li? - Ooooo! To menja stvar! Suzi! Doði. Gospodin Kissind¾er vam je na¹ao verenika. On je predsednik ©vajcarske banke! Suzi: Fujjj... Svi ti finansijeri su ¹mokljavi, glupi, i dosadni. A ja joj ka¾em: Da, ali on je krupna sibirska mu¹karèina. Ona: Ooooo, pa to menja stvar''
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

јебо сам фала богу да не прође година без

Joe kickass

Citat: Kostić poslato 01 Decembar, 2020, 07:25
јебо сам фала богу да не прође година без
Pa šta radiš sa onih 5 riba mesečno iz druge teme 
  :drka:

DebeliZmaj

Citat: Joe kickass poslato 01 Decembar, 2020, 10:14
Citat: Kostiæ poslato 01 Decembar, 2020, 07:25
јебо сам фала богу да не прође година без
Pa ¹ta radi¹ sa onih 5 riba meseèno iz druge teme 
  :drka:

to je kako kaze ``sa belog foruma`` ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

нашо нову курву у селу те ''форумашице'' из имејла су друга прича прича о анђелу и ђаволу

Kostić

#73
ми да смо прави манијаци а не гомила сека перси направили бисмо корона парти 2020 за све паре да сви дођу а после бисмо тражили ко је доно вирус на журку и разапели га на форуму ко римљани јоцу и зајебали зимску досаду и ко ће коме прс у око а змаја поставимо на ватрицу испечемо га и поједемо га у славу форума и укњижимо се у црвено слово на календар као слава форума замјевдан  [flashing]

mareskin


Ja ne smem masno :(

P.S.... ni slatko.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

milomir22

E jbg, ajd za masno bismo ga du¾e pekli da se istopi, a za ¹eæer bi morao da ide na neku dijetu, a zmaj nije ba¹ ljubitelj dijete...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

nisam bas ni ljubiteolj svakog drustva... uglavnom na te rostilje dodjem ranije, spalim meso pa odem ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Kolko sam ja skapirao ti si najavljen kao specijalni gost. :)
klasican divljak

DebeliZmaj

wow ... jesi to sam smislio il ti Ivica i to pomogao ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Pise se 'jel si', 'jesi li' ili 'da li si' ...oo veliki IT strucnjace
klasican divljak