Glavni meni

winter is coming....

Započeo DebeliZmaj, 27 Oktobar, 2020, 17:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

ti pisi kako mislis ... ja cu da KUCAM kako mislim da je prikladno :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Auf greska za greskom...mislim da je ovo ipak napisano. A ti ako si kucao, ili klesao, to samo moze da znaci da si poreklom iz Vince... :)
klasican divljak

DebeliZmaj

mislis ? pocni da razmishljash ....
bauuiuuium chika ba-baum ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle


castor

Kad veæ postavlja¹, postavi sve:

CitatGrad Beograd je podeljen u èak 14 zona: ekstra zona poslovanja, ekstra zona stanovanja, prva zona, druga zona, treæa zona, èetvrta zona, peta zona, ¹esta zona, sedma zona, osma zona, zona za¹tite zelenila 1, zona za¹tite zelenila 2, zona ulaznih pravaca i zona specifiènih namena.

Beograðani su do sada, verovatno, veæ nauèili u kojoj su zoni, ali nije naodmet bar okvirno podsetiti: ekstra zona obuhvata delove Dedinja i Golf naselja, prva i druga zona stari deo Beograda, centar grada, ali i delove Èukarice, Novog Beograda i Zemuna, treæa ¹iri centar, Palilulu, Vo¾dovac, Rakovicu, Èukaricu, udaljenije delove Novog Beograda, Zemuna, ali i Surèin, èetvrta i peta periferiju Palilule, Zvezdare, Vo¾dovca, Rakovice, Èukarice, Novog Beograda, kao i centar Obrenovca, Lazarevca i Mladenovca.

U zoni ¹est su sela na op¹tini Palilula, Ugrinovci, Rakovica selo, Umka, Mo¹tanica, Sremèica, Ru¹anj, Mala Mo¹tanica, Zveèka, u zoni sedam Kovilovo, Beèmen, Jakovo, obrenovaèka, lazarevaèka i mladenovaèka sela, Guncate, Meljak, Vraniæ, Vrèin, Zaklopaèa, Begaljica, a u poslednjoj “regularnoj” osmoj Lepu¹nica, Besni Fok, Petrovèiæ, Progar, Vrbovno, Junkovac, Velika Krsna, Kovaèevac, Velika Ivanèa, Koraèica, Dra¾anj, Pudarci, Mala Ivanèa, Ðurinci...

U Zonu za¹tite zelenila 1 spadaju Kalemegdan, Topèider i Ko¹utnjak, Banjièka ¹uma, Park-¹uma Zvezdara, Veliko ratno ostrvo, Blokovi 13 i 14, Ada Ciganlija, Ada Meðica, Manastirska ¹uma. Tu je i Zona za¹tite zelenila 2 sa Lipovaèkom ¹umom, Reènom adom i vodoizvori¹tem oko Obrenovca, u Zonu ulaznih pravaca spadaju Bubanj potok, Ibarska magistrala, Surèin-Dobanovci, potez oko Obilaznice oko Beograda, Panèevaèki put... Konaèno, Zona specifiènih namena rezervisana je za delove oko kompleksa TENT u Obrenovcu i Kolubare u Lazarevcu.

Link: https://direktno.rs/vesti/drustvo-i-ekonomija/318406/beograd-porez-na-kuce-i-stanove.html
It's the ride that matters, not the bike…

mrle


DebeliZmaj

Vracar se ne pominje, mi smo incognito ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell