Glavni meni

kako (ne)popravljati rezervoar - "gajde" ideja

Započeo mrle, 26 Oktobar, 2020, 18:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Po¹to sam se na prethodnom motoru zajebavao sa elektrolizom, epoksijem… i nekako re¹io stvar. Slu¾ilo je, tako sam ga i prodao.
Sada bih hteo da malo sredim rezervoar na ZZR-u. I tako pre neki dan gledam lika kako duva u one gajde. Lepo duva na jedan kraj dok ne naduva, napuni gajde i onda vazduh izlazi na drugu stranu i on svira.
Sada se pitate u èemu je ¹tos?
Pa isto tako ubacim meh, ne¹to kao gajde u rezervoar. Jedna rupa gore za toèenje, druga dole na slavini. I ta "kesa" tako bude za¹tiæena u rezervoaru, a sam benzin nema dodira sa ¹trokom iz rezervoara.
E, a sada mi za dalje trebaju va¹i saveti i ideje.

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Taraba

i da jeste, rezervoar ce da ti kondenzuje izmedju meha i metala i jos brze da izrdja k'o sito.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

bucko

Tako funkciaonise coca cola na aparatu za tocenje
Nekad bili kontejneri pod pritiskom a sad kesa u kartonskoj kutiji ali mislim da ima vakum koji vuce


El Jefe

Ставиш филтер горива на расклапање са синтер улошком, као инхибитор корозије 0,5 посто синтетичког двотактола у резервоар. Немаш проблема са карбуратором, са корозијом и гориво ти дуже остаје стабилније. Изгледа глупаво али делује
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

мој бушан марко га залепио суперлепком има година и држи сав је рђав а нигде рђе у гориву онај пластични филтер од 100 динара стоји ево четири године и још је бео славина заувек отворена на резерви гориво сипам кад стане ако ставиш инфузија кесу унутра нема га за годину дана једна до две зиме ал то ти реко и тараба ово за двотактол није лоша идеја ал ако не упали зими јебига