Glavni meni

Ultrazvucne kadice - opsta tema

Započeo Glava Dole, 07 Avgust, 2020, 13:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Pre nekih mesec dana sam uzeo malu kadicu BAKU 3050 0,8l 50W cisto da se malo poigram, vidim kako to funkcionise u praksi itd...

Prvo sam probao sa obicnom vodom i malo deterdzenta za sudove sa starim semerinzima:





Na gumenim delovima nije bas 100% efikasna ali je ipak dosta izvukla.

Posle sam sipao cistu akru k2 i probao sa starim zadnjim cilindrom. Rezultat je ovog puta bio impresivan... bez bilo kakvog mehanickog pipanja:







Na kraju:







Onda je dobila konkretan zadatak. Gazdarica nije mogla da upali kosacicu pa sam joj drage volje iscupao karburator i bucnuo ga u kadicu :D






















Nema potrebe da pisem sta je pre, sta je posle... takodje nije pipan rucno, isto kupan u cistoj akri iz vise ciklusa po 300s posto malo strci pa sam ga par puta okrenuo. Ali vec i posle prvog od samo 300s se videlo koliko je akra potamnela. Ove male hoby kadice nije preporucljivo bez hladjenja cepati rpedugo, zato na tajmeru maximum i jeste 420s, ja sam posle svakog ciklusa hladio po bar 5-10min.

Odvio posle i diznu za smesu koju sam zaboravio i produvao sve kanale dodatno breake cleanerom koliko da isteram akru iz kanala i kosacica kresnula na prvu :D

Ja sam se tako odusevio da sam se pokajao sto se nisam otvorio za malo vecu... ali opet dovoljno velika u koju bi mogla da mi stanu 4 karburatora i kosta boga oca jer su fabricke cetvrtaste a ja hocu da napravim duguljastu.

Posto nista sem piezo elektrika od 40KHz(u slobodnoj prodaji kod nas sam nalazio samo s manjim frekvencijama) meni bar nije nikakav problem da napravim nasao sam na ebay-u neke kineske za 3,8$ po komadu od 35w i narucio 6 komada.

E sad da smislim od cega bih mogao posudu, razmisljam ako ima tako nesto za kuvanje ili da cornem ovima od gotove hrane iz nekog marketa... :) Al polako, nista hitno, kad ne budem imao sta pametnije igracu se malo kad ovo i ako uopste i stigne :D

Napajanje bih mu tutnuo od kompa, tajmer NE555 koji ce napajati tranzistore, a videcu da svaki piezo ima svoj. Pomocu osciloskopa kalibrisem na oko 40KHz i to bi trebalo da bude to.

Pa cemo videti da li ce biti jos jedna kako se NE tema ili... svakako da uspe sve iz prve... tesko, bice tu malo ekperimentisanja i mozganja ali lagano... :D

Pa ko je imao iskustva s njima... nek podeli :D

bogdan

da se prijavim odmah za jednu uradjenu , kadice su od prohroma tako da nesto iz prehrambene industrije , da vidim koju cu serpicu da maznem zeni  :D
https://www.youtube.com/watch?v=R1DtY2VwSyY#

a moze i ovako  :D

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

kapiram ljudi lepo zive od popravke kosacica...a kad vec imas kadicu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Citat: bogdan poslato 07 Avgust, 2020, 20:45
da se prijavim odmah za jednu uradjenu , kadice su od prohroma tako da nesto iz prehrambene industrije , da vidim koju cu serpicu da maznem zeni  :D
https://www.youtube.com/watch?v=R1DtY2VwSyY#

a moze i ovako  :D

Znaci ako ne uspe sa piezo kurcima da kupujem dve slajferice :D

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Avgust, 2020, 21:18
prohromske kutije za sladoled sa otpada

https://www.kupujemprodajem.com/oprema-za-poslovanje/zanati-pekarska-oprema/kasete-za-sladoled-inox/oglas/98478120

Fala na predlogu, to je extra :D Samo da je malo duza... mada je 25cm tu negde, bas cu da ih premerim i onda jos malo duza da mogu i od litre da stanu :D Naici ce valjda nesto tako pogodno :D

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Avgust, 2020, 22:14
kapiram ljudi lepo zive od popravke kosacica...a kad vec imas kadicu ...

Bogdanovo istureno odeljenje za SD i CA, sto da ne :)

DebeliZmaj

elem, kod kineza imju nove prohromske kadice ... samo sto se zovu hm... posude za poecenje hleba i imaju bas od prohroma
uzeo jednu pa jos jednu ... odlicno za hlebac ili cevape ili kobaje kad hoces iz rerne ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Polako, da prvo stigne ovo pa se sklopi elektronika... iako je s ebaya ide iz kine... dobio PP, kazu 20-40 dana za srbiju ali zbog situacije moze da potraje i duze, mole me ako ne stigne da ne otvaram spor jer to njima moze naneti veliku stetu pa cak i gasenje naloga, u roku od dana ce mi poslati ponovo ili vratiti pare blablabla...

Inace ko se igra s tim, namenskih tecnosti ima za sve i svasta... tipa za dizne, za ovo za ono, za zlato za plocice... skupe ko otrov, po meni je Akra top i univerzalno sredstvo... nije preterano agresivna za gumene delove, skida ko luda... za ultrazvucnu dusu dala a u wobiju 5l 1200-300din... namenske od litar kostaju toliko pa i vise a isti q pretpostavljam...

DebeliZmaj

obavezno otvori spor ... ili nek uplate 300$ na pp nalog tvoj
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Glava Dole poslato 08 Avgust, 2020, 00:11
Citat: bogdan poslato 07 Avgust, 2020, 20:45
da se prijavim odmah za jednu uradjenu , kadice su od prohroma tako da nesto iz prehrambene industrije , da vidim koju cu serpicu da maznem zeni  :D
https://www.youtube.com/watch?v=R1DtY2VwSyY#

a moze i ovako  :D

Znaci ako ne uspe sa piezo kurcima da kupujem dve slajferice :D

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Avgust, 2020, 21:18
prohromske kutije za sladoled sa otpada

https://www.kupujemprodajem.com/oprema-za-poslovanje/zanati-pekarska-oprema/kasete-za-sladoled-inox/oglas/98478120

Fala na predlogu, to je extra :D Samo da je malo duza... mada je 25cm tu negde, bas cu da ih premerim i onda jos malo duza da mogu i od litre da stanu :D Naici ce valjda nesto tako pogodno :D

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Avgust, 2020, 22:14
kapiram ljudi lepo zive od popravke kosacica...a kad vec imas kadicu ...

Bogdanovo istureno odeljenje za SD i CA, sto da ne :)

kupis dve pa iseces i zavaris na duzinu koja ti treba....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

ajde ako proradi ja saljem jednu prilagodjenu mojim potrebama a ti reci koliko para dodjem za ostatak...kadica bi trebala da bude oslonjna na nesto mekano  kako bi sme smanjili gubitak.....sundjeri ili da viis na necemu
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

 [thumb_up] no problem, ako proradi sokocalo dodjes samo za elemente...

ЯЭВОЛУТИОН

a sto se hemije tice najbolje se pokazao deterdzent za sudomasine....ne dira gumene delove a odmascuje i cisti i tvrdoglave naslage.....pozeljno je i grejati tecnost i imati i mrezicu na dnu da ne lezi komad na dnu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Какав би хит био еколошка електрична столица на сунчеву енергију
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

Pa to prostije nego ova kadica... solarni panel, stabilizator, akumulator, DC-AC pretvarac... metalna stolica, nula za nju, faza za serpu, sundjer natopljen vodom izmedju glave i serpe... i zbogom svete na ekoloski nacin :)

DebeliZmaj

Citat: Glava Dole poslato 08 Avgust, 2020, 18:59
Pa to prostije nego ova kadica... solarni panel, stabilizator, akumulator, DC-AC pretvarac... metalna stolica, nula za nju, faza za serpu, sundjer natopljen vodom izmedju glave i serpe... i zbogom svete na ekoloski nacin :)

fale ti kalemovi iz onih starih stabiizatora i veeeeliki kondezatoi... grafitni .... bzzzzzz zzzzzz zzzzzzzz z..... puff ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell