Glavni meni

2T palamuðenje

Započeo Gašpar, 06 Jul, 2020, 09:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Citat: Glava Dole poslato 04 Jul, 2020, 03:22
Pa i ne isplati se, mora da se uradi portmapa, upresuje u milimetar, struze satima jakim biaxom... to obicno rade ili oni koji rade sebi ili oni koji masno naplate. Nisu hteli da te oderu tek tako, dakle dobri majstori.

To ti je kod cvajki inace ovo, moja slika iz mladosti, malossi sport(base slab cilindar) od 70cc:



Milo¹e, kako je i¹ao ovaj cilindar?
Mnogo ti je nisko sve za Piaggio 70 ccm.

El Jefe

Престао сам било шта да радим од машинске обраде. Ниједан мајстор, и у нај извиканијој радионици  никада није урадио ништа да ваља. Стојим иза ових речи.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

zasto nisko...izmedju 32 i 33 su uglavnom ...30 i 31 je racing.....nista dole samo u obrtajima....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Da, nisam razmi¹ljao za koju namenu mu je trebalo  ;D

Ispuh svakako mo¾e 2 do 3 mm gore, kako ka¾u braæa Italijani. Prelivi na 31 malo gube u niskim, a dosta dobiju u visokim. Na 30.5 ga veæ nema u niskim, ali zato u visokim  :o

ЯЭВОЛУТИОН

uvek sam vise voleo varijantu sa sirenjem kanala i podizanjem eventualno pola milimetra.....31,5 ali prosireno da jedva kajla prodje....a kad sam prvi put video zmiju u cilindru....sok

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nikola_m

Citat: Ga¹par poslato 05 Jul, 2020, 10:51
Hilznovanje je oko 50-70 eur ljudi, ako je to mnogo onda u redu.

Svakako nov cilindar je elegantnije re¹enje.
Nov cilindar, klip i karike 120€ Sa postarinom, ne znam da li ce naplatiti carinu nesto, videcemo kad stigne. U svakom slucaju povoljnija varijanta nego hilznovanje plus novi klip sa karikama.

Glava Dole

Citat: Ga¹par poslato 06 Jul, 2020, 09:28
Citat: Glava Dole poslato 04 Jul, 2020, 03:22
Pa i ne isplati se, mora da se uradi portmapa, upresuje u milimetar, struze satima jakim biaxom... to obicno rade ili oni koji rade sebi ili oni koji masno naplate. Nisu hteli da te oderu tek tako, dakle dobri majstori.
To ti je kod cvajki inace ovo, moja slika iz mladosti, malossi sport(base slab cilindar) od 70cc:

Milo¹e, kako je i¹ao ovaj cilindar?
Mnogo ti je nisko sve za Piaggio 70 ccm.

Kako nisko, pa to je fabricka portmapa malossi sporta :D U kombinaciji sa dellortom 17,5mm i tecnigas trek rezonom je isao odlicno i trosio normalno, za svakodnevnu voznju ko bombonica(u to vreme sam imao dva freeja, mirnijeg i naturpijanijeg).
Drugi sa sport pro cilindrom koji je kasnije dodatno naturpijan, motoforce radilicom sa punim polutkama i 19icom je jeo malo decu :D Prvo je imao stage 6 pro replicu a posle jos jaci athena hyper racing... zao mi sto nemam neki klip u najboljem izdanju... ali to je moralo da se vrti kao nenormalno i imao je bas uzak powerband, ili te istrese iz gaca ili ne ide uopste. Ja bih za stazu i krivine pre izabrao malossi sport nego sport pro jer je mnogo linearniji...



Gašpar

Sve je to u redu, ali Malossi ima ko zna koliko varijacija cilindara. Oni lupe "Malossi" i na cilindar od 80 i od 800 EUR. Ova mapa generalno mo¾e da bude ok da bolje ide na ulici i to je to.

Ako prièamo o trkama, onda prièamo o ovako neèemu, mada i od ovog ima jaèe, ali za neke firme ne postoji Portmap i zbog toga su jo¹ uvek neprikosnovene na stazi  :P


ЯЭВОЛУТИОН

ovo je mapa kupovnog cilindra...moze se to jos dobrijati....pri tome niko ne uzima u obzir prosirivanje prelivnih kanala odozdo i optimizaciju toka smese....a pre svega ono sto najvise utice na snagu...squish i oblik glave
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Ma Alja ja sam tek sad, kada sam dublje zagrizao u sve ovo, shvatio koliko ima radionica koje liju mali broj cilindara, po 100-200 godi¹nje, a koji ubijaju. Nisu komercijalizovani, retko ko zna za njih, a snage koliko voli¹. Ali i ¹arenih evropskih kloliko voli¹.

I nije samo cilindar, to je najmanji problem... Gde je blok, gde je auspuh, gde je struja, rajka, klipnjaèa, ... pa dodaj jo¹ male tajne velikih majstora....

@Uff aj nam otvori novu temu da mo¾emo da palamudimo o 2T majstorisanju, prepakuj nam sve ove poruke od Milo¹eve u novu temu. Hvala :)

niki64

Citat: Ga¹par poslato 07 Jul, 2020, 18:32


I nije samo cilindar, to je najmanji problem... Gde je blok, gde je auspuh, gde je struja, rajka, klipnjaèa, ... pa dodaj jo¹ male tajne velikih majstora....


Videli smo ih koji dan u Kuli na delu
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Gašpar

Sve si video Niki....

Koliko para, toliko muzike. Onda se dolije jo¹ malo znanja i eto simfonije  ;D

niki64

Imalo se sta i videti
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

ЯЭВОЛУТИОН

sve to u kuli su budzet projekti....video sam skuter od 50 ccm koji na svako dodavanje gasa ide na zadnji....zip sp 50 ali nabrijan za italijanski kup...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Sad æu da ti po¹aljem bud¾et na Viber  [rofl] [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

veruj mi budzet je do 5000 evra......vrhunski su preko 20000
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН



inace podizanje vremena na prelivima nije bas egzaktna nauka....deseta gore radi vrhuski a sledeca deseta udavi motor u srednjim...sledeca u visokim....
jedne godine dodem u radnju u sedmog jula i trazim pet cilindara za automatika.....prodavac me cudno gleda ali vadi i daje...nedelju dana kasnije po sledeci kontigent....izbaci me iz radnje sa dva cilindra i recima ZA TEBE NEMA VISE.....inace je pokojni sverko lepo cackao te cilindra...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

 [rofl] [kralj] drkadzijo, definitivno nekad moram da te upoznam i sunem koje s tobom :-*

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Glava Dole poslato 08 Jul, 2020, 22:42
[rofl] [kralj] drkadzijo, definitivno nekad moram da te upoznam i sunem koje s tobom :-*

kaze se jebacu....drkadzijo prilici vasim godinama...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

milos96.... kako ti se namesta za odgovor ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell