Glavni meni

Advokat za tu¾bu banke

Započeo castor, 07 Jul, 2020, 14:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

castor

Imamo li nekog advokata koji se preganja sa bankama za naplatu obrade kredita, tj. povrat tih sredstava?
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

Imaju oni sa reklame sto su okacili po stanicama i slicno

castor

Oni su problematièni... Dobio sam par kontakata veæ...
It's the ride that matters, not the bike…

DebeliZmaj

ajd bas javi kako je proteklo...
koliko naplacuju unapred ili idu na
procenat i naplate svog rada od banke
kako ide ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

Imam ja druga. Ba¹ mu je laziæ provozao klinca na klepetalu.

Glava Dole

E ako ga nadjes pitaj mi jel rade i refundacije(tuzbe) za NKOSK

DebeliZmaj

ako moze koje prosao kroz proceduru ... bas me zanima
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

castor

Iz onoga ¹to sam do sada saznao sa interneta i iz jedna advokatske kancelarije - u obzir dolaze svi krediti po svim osnovima (ke¹, refinansiranje, stambeni, auto, motor, poljoprivredni, subvencionisani - svi bukvalno). Prema vrhovnom kasacionom sudu nezakonito je naplaæivanje od strane banke svega osim kamate, ukljuèujuæi obradu kredita, odr¾avanje/praæenje kreditne partije, razlike u kursu. Nema zastare od 10 godina, tako da mo¾e i za kredit iz 2000. godine da se podnese tu¾ba. Proces traje, jer oni odmah napi¹u tu¾bu i predaju u pisarnicu suda, onda (znamo kakvo nam je sudstvo) tamo èami malo, pa se zavede, pa ide malo da èami kod sudije, pa on ¹alje tu¾bu banci, a oni imaju rok od mjesec dana za odgovor, pa dok to stigne u pisarnicu, pa drugi krug. Onda se zakazuje roèi¹te, a ka¾u mi da sve ¹to su imali zakazano za 1/2/3. mjesec ove godine je prebaèeno za 9/10/11. mjesec ove godine. Procedura uglavnom traje oko 1-2 godine, ali ka¾u da se dobija. Nema nikakvih tro¹kova, oni plate sve i onda to sve naplate od banke. Jedino ¹to treba da se da posebno ovla¹æenje/punomoæ za svaki kredit posebno.

Ovi ¹to su me zvali ka¾u da rade za svoju tarifu/tro¹kove ¹to na kraju naplate od banke, a da prema obièaju, mo¾e¹, mo¾e¹ ali i ne mora¹ da èasti¹ 10-20%, ako si/koliko si zadovoljan.


Citat: mrle poslato 08 Jul, 2020, 15:45
Imam ja druga. Ba¹ mu je laziæ provozao klinca na klepetalu.
Da li se bavi time i koliko uzima van tarife?
It's the ride that matters, not the bike…

ЯЭВОЛУТИОН

kad su advokati glupi i na prave kolektivne tuzbe.....rade predmet po predmet apredmeti su identicni i nemoguce je da jedan prodje a drugi ne....ali navikli ljudi da naplacuju rocista umesto procenta.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

revojlucijom koliko znam po pozitivnom zakonskom resenju ne postoji kolektivna tuzba ..mozda gresim ...
u rimskom pravu mora svaki slucaj na sud .... u anglosaksonskom mozes da se pozivas na jednu odluku ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 10 Jul, 2020, 16:07
revojlucijom koliko znam po pozitivnom zakonskom resenju ne postoji kolektivna tuzba ..mozda gresim ...
u rimskom pravu mora svaki slucaj na sud .... u anglosaksonskom mozes da se pozivas na jednu odluku ...


Tako sam i ja zapamtio ono ¹to mi objasni¹e kad sam se poslednji put raspitivao.
Ali nisam pravnik, niti sam se ne¹to previ¹e udubljivao u tu materiju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 10 Jul, 2020, 17:33
Citat: DebeliZmaj poslato 10 Jul, 2020, 16:07
revojlucijom koliko znam po pozitivnom zakonskom resenju ne postoji kolektivna tuzba ..mozda gresim ...
u rimskom pravu mora svaki slucaj na sud .... u anglosaksonskom mozes da se pozivas na jednu odluku ...


Tako sam i ja zapamtio ono ¹to mi objasni¹e kad sam se poslednji put raspitivao.
Ali nisam pravnik, niti sam se ne¹to previ¹e udubljivao u tu materiju.

Radili smo ranije kamatne obraèune za advokate i sudove i kada se radilo o kolektivnim tu¾bama svi radnici su bili pobrojani u jednom Re¹enju/odluci suda samo navedeni imenima, datumi i iznosi posebno.
Dodu¹e svaki radnik je imao svoj broj. Bem li ga kako su onda predate tu¾be, zajedno ili odvojeno
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

. greska pogresan tab brisite admini

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: DebeliZmaj poslato 10 Jul, 2020, 16:07
revojlucijom koliko znam po pozitivnom zakonskom resenju ne postoji kolektivna tuzba ..mozda gresim ...
u rimskom pravu mora svaki slucaj na sud .... u anglosaksonskom mozes da se pozivas na jednu odluku ...

ustavni sud je ukinuo kolektivne tuzbe polovinom 2013....zapravo par stavova iz zakona o parnicnom postupku...iako slicni stavovi postoje u svim evropskim drzavama.
medjutim odbacivanjem iste usled ukinuca stavova se otvara mogucnost tuzbe pred strazburom....gde sizojevi imaju mnogo manji uticaj.....ali advokati uglavnom nece da se zmaeraju.
zanimljivo je da ako drzava nekog goni onda mozes da se pridruzis gonjenju, ali ako ti hoces da gonis drzavu ili neko pravno lice onda ne moze .
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

tema iz 2018 ....neka novija info dobro bi dosla
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

To je taj ortak i dalje radi to isto.