Glavni meni

Kymko GD 250 nema struje na svecici

Započeo blazevski, 02 Jul, 2020, 15:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

blazevski

Pozdrav do svih na forumi verujem  osim mene i neki drugi  su imali  ovaj problem sto  je gore naveden.Ovako   skuter sam nabavio pre izvesnog vremena  par meseci  i nije bilo nekih problema.Pre neki dan  hteo sam da  ga upali  ali isti vergla ali nece da upali ,gorivo  pren neki dan natoceno  i nije bilo problema .Prvo sam proverio da nije neki osigurac u onoj maloj kutii do akumulatora sve je u redu  ,izvadio svecici  i proba  sa prijateljem da vidimo  dali je u redu kada na svecici nedolazi  struja nema iskre .Zamenili  drugu svecicu  da nije ista probijena  isto  nisto nema struje .Sada me zanima  osim CDi a  i  bombine koje se treba proveriti  a nemamo iskustvakako proveriti   jel je moguce da je i nesto  drugo  defekt .Kojim redom da proveravamo  i kako da ispitamo ako je to  moguce .Ovo sam postavio i na drugim  forumima .Dobio  predlog da  posudim i zamenim  te delove  ali  to su  modeli  retkos sada dali  pase od nesto drugo  to neznam  .Inace skuter ja 2004 godiste  .
Pozdrav

mrle

gurni prst u kapicu sveæice i zaverglaj, ako drma, ima struju.
ako ne, onda probaj direktno prst na bobinu.

blazevski

Hvala   na savetu   ako prezivm javicu

ЯЭВОЛУТИОН

SVI KARBURATORSKI KYMCO SKUTERI NOSE ISTI AGREGAT, ISTU ELEKTRONIKU.........provriti prvo piskup i konekciju sa instalacijom...proveriti dolazi li plus na elektroniku i da li dolazi impuls sa pick-upa....proveriti omski bobinu i na kraju zameniti elektroniku....obicno nije do nje ali se desava.....nemogu da se setim da li copava gasi samo varnicu ili i verglanje na kymco skuterima....i to moze da zeza....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

revolucijo da nije izgubio kompresiju ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Mozda je malo izgubio pa treba doliti

blazevski

Hvala na pomoc provericu .Inace skuter je presao  10000 km  nije bio vozen .

srbac

#7
Moj drugar u Podgorici  Kymco dink 250 je sam popravljao, ima manuel, solidno znanje. Promenio CDI, bobine, kabl ali struje NEMA... ostali su jo¹ pik apovi .
Teraj kod majstora...... zato ¹to je majstor !  [thumb_up]

Skuter mu je stajao 5-6 godina. ispravnog ga ostavio, sada nema struje. !

blazevski

Hvala na pomoci .Danas su svi majstori  ali za sta neznas na koga  ke  nagazis .Imam dovoljno iskustva sa majstorima  sta sa motorima sta sa autima .Nisam se ja djabe obratio   na forumima .Ipak hvala  na savetu

srbac

Dobar majstor ko¹ta i dobar majstor ima gu¾vu...

Glava Dole

Posto osciloskop sumnjam da imas pickup mozes da proveris okvirno po otporu. Uglavnom kad crknu otpor bude beskonacan mada mogu i da probiju na manje... nisam nasao full manual za njega tako da nemam pojma koliko treba da bude ali racunaj od 150 do 1000ohma :D Nasao sam samo neku elektro semu:



Ako je to njegova ipak nije tako prost. Prebroj zice na CDIju, za klasicne i proste DC CDIjeve je potrebno 6 zica, a tvoj ima 10. Senzor pozicije gasa plus ostale zajebancije zbog kojih uslov mora da bude ispunjen da bi kresnuo. Mada s obzirom da ima karburator to je verovatno samo za promenu ugla na nekim obrtajima ili ako ima onaj servo motorcic na samom karbu onda je to od toga. A ako uopste nema sajlu gasa onda su prostu mehaniku resili komplikovanije iliti elektronski :D
U svakom slucaju, morao bi da baci i bez toga, bar ja mislim. A prekidac stopke mora da radi, to jednostavno proveri tako sto pogledas da li radi stop svetlo.

I da, podrazumeva se da ti je akumulator napunjen kako treba, ako napon prilikom verglanja padne ispod minimalnog moze i elektronika da zabaguje a moze i pickup da ne da dovoljno jak signal. Da je svecica nova(sistem eliminacije se pocinje od najbanalnijih stvari).

blazevski

Pozdrav   hvala na   elektro semu  videcu  ako nesto uspen   da uradim.