Glavni meni

Potovanje turisticki iz srbije u okolne zemlje vesti

Započeo SSZGO, 02 Jul, 2020, 10:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

Planiram da obidjem alpe, zna li se kakva je situacija za voziti iz SRB u madjarsku i u austriju, zatim nemacku ili italiju ?

znam da se menja cesto ali cujem da sada bi trebalo biti moguce odvozati kroz ove zemlje


neko se raspitao ?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gašpar

Nemaèka jo¹ nije otvorena i ne zna se.
Austrija i Maðarska jeste otvorena.
Slovenija zvanièno jeste otvorena, ali drugara su vratili.
Hrvatska je par dana bila zatvorena, pa su je otvorili zbog izbora jer dosta ljudi iz BiH glasa. Oèekuje se da æe sledeæe nedelje opet zatvoriti.

bucko

Jutros sam se raspitivao

Madjarska moze ulaz
Austrija zabranjen ulaz
Nemacka takodje
Italija otvorila uz obavezan karantin 14 dana osim za retke izuzetke-studenti i rezidenti,poslovnjaci
Cro -tranzit 5 sati
Slo 12 sati tranzita

mareskin

Citat: bucko poslato 02 Jul, 2020, 11:06
Jutros sam se raspitivao

Madjarska moze ulaz
Austrija zabranjen ulaz
Nemacka takodje
Italija otvorila uz obavezan karantin 14 dana osim za retke izuzetke-studenti i rezidenti,poslovnjaci
Cro -tranzit 5 sati
Slo 12 sati tranzita


S obzirom da se stvari menjaju kako vetar duva, najbolje je i ne kretati na put.
Doðe¹ u nekom trenutku u situaciju da te uhvati karantin 14 dana i sjebe ti celu koncepciju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bucko

Znam ljude koje je zakljucavanje snaslo na Kubi
Sest sati u redu za jedan lebac , ono kao Karibi, zezenje , loodnica

Gašpar

Drugar je prespavao u Zagrebu i krenuo za Sloveniju.
Pre¹ao je Hrvatsku granicu bez problema i na ulazu u Sloveniju su mu rekli da je grenica zatvorena i da ne mo¾e da uðe.
Ok, kud æe, ¹ta æe - Re¹i on da se vrati nazad u Hrvatsku.
Ali su mu i tu rekli da je granica zatvorena  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]


Jedva ga nekako pusti¹e, tranzitno da do ponoæi uðe u Srb.

mareskin

Citat: bucko poslato 02 Jul, 2020, 11:29
Znam ljude koje je zakljucavanje snaslo na Kubi
Sest sati u redu za jedan lebac , ono kao Karibi, zezenje , loodnica

Sreæom na dijeti sam i ne jedem lebac, ali opet mi se ne ide na Kubu :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

jevta

Ja sam alpe otkzao i prema mom iskustvu zaboravite za ovu godinu te destinacije.

Kostić

мудро размишљање неће живот да побегне ако се не оде негде и не направи себи евентуална нелагодност ја знам једну рибу која грлата ко фока и оде у дубаји и заглави игром случаја на аеродрому и кукала је ко рањена на србију земљу нејбану једва се вратила

SSZGO

#9
pozdrav

ima li iko informaciju moze li se uci u rumuniju , dve opcije, ili kroz madjarsku ili iz srbije... neko ko je bio na granicnim prelazima?

da li bih na malecnim prelazima imao vise sansi?

mogu da udjem u madjrasku, hoce mi biti lakse da prodjem sa madjarske granice?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

usputno pitanje - madjarska daje 24h ulaz, i 30 km udaljenost, kako oni znaju koliko sam presao km ili koliko sam se zadrzao?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dzimika

Ako si kolima, imaju kamere svuda i kao sto kontrolisu vinjetu tako kontrolisu i kretanje zbog korone, u Rumuniju ne mozes jos uvek, mozes u Bugarsku

SSZGO

Sta se desava na granici sa rumunijom ako pokusas da udjes, pogotovo iz madjarske. Treba mi neko ko je bio na granici i ima informacije iz prve ruke.
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dzimika

Osim ako nemas pasos neke druge drzave neces uci, to ti kazem zbog toga sto imam posla sa rumunima, nema veze odakle ulazis

SSZGO

A za bosnu i crnu goru kakva je situacija. Moze li se uci u cg bez testa,  mozda na manjim prelazima?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Ivicat

Mozda da se konsultujes sa migrantima. Imaju vise iskustva oko prelaska granica od nas.

dzimika

Citat: SSZGO poslato 04 Septembar, 2020, 11:42
A za bosnu i crnu goru kakva je situacija. Moze li se uci u cg bez testa,  mozda na manjim prelazima?
Za CG mozes sa PCR testom, u Bosni je 20e test, bude gotov za 2, 3h i mozes da narucis gde hoces da stignu rezultati, tipa uradis u Banja Luci a posalju ti u Trebinje i tako neke kombinacije
za Bosnu mozes bez icega

SSZGO

Citat: dzimika poslato 04 Septembar, 2020, 12:03
Citat: SSZGO poslato 04 Septembar, 2020, 11:42
A za bosnu i crnu goru kakva je situacija. Moze li se uci u cg bez testa,  mozda na manjim prelazima?
Za CG mozes sa PCR testom, u Bosni je 20e test, bude gotov za 2, 3h i mozes da narucis gde hoces da stignu rezultati, tipa uradis u Banja Luci a posalju ti u Trebinje i tako neke kombinacije
za Bosnu mozes bez icega

Ako u bosnu udjem sa tare,  visegrad, imas ideju gde moze taj test da se radi najblize? Vidim da ima dva testa, jedan je pcr a drugi seriloski, jedan je 20e a drugi 70, koji mi treba za cg?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

®or¾

Od juèe,je na snazi za CG,malèice drugaèije,nemam pojma odakle ulazi¹ ali postoje dve liste,odnosno tri.Zelena,¾uta i crvena.15 dana,pre ulaska u CG,nesme¹ da boravi¹ u nekoj dr¾avi sa crvene liste.Inaèe pcr test ili serolo¹ki( nije seriolo¹ki,nego tako kako sam napisao)

UFF

sszgo bas zeli da sebi priredi avanturu :)
srecno i otvori bar temu kad krenes pa nas obavestavaj detaljno ovde kao sto si i dogovore na svoja pitanja trazio