Glavni meni

Korona/graðani vs ¹izoje...

Započeo DebeliZmaj, 01 Jul, 2020, 14:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: dzimika poslato 13 Jul, 2020, 16:02
Njima trebaju zrtveni jagnjici, ne trebaju pravi krivci, a pravi krivci za sranja su njihovi ljudi jer narod nije hteo da unistava i pali i to se videlo jos prve veceri
Dovoljno je da pogledas malo, mozda 2min sta oni pricaju a sta je prava stvarnost da bi shvatio cemu sve ovo

Meni baba ka¾e da su trebali i vi¹e da tuku ove ¹to su hteli da ru¹e Beograd. Ona gleda Pink i rijalitije 24/7. I Vuèiæ joj je Isus. Bio je nekad Milo¹eviæ.
Ono ¹to èoveku najvi¹e smeta je ¹to neko veruje vi¹e la¾ima na TV nego nekom svom.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

despic

Ko bre ima 70000? Za 30 se ubise skupljajuci potpise za zaposlenje i jos se sutiraju u dupe.
klasican divljak

zVuk

sistem je do te mere automatizovan, da njime moze da upravlja i mongoloid...sve sto treba da zna je da prekuca podatke sa licne isprave i tamo mu zasvetli gde je poslednji put vidjen i kada se negde ponovo pojavi...

..neki kazu da nije dokaz, sto uopste nije ni bitno, jer sistem sluzi za istragu i pracenje...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

TEEfqd

https://www.youtube.com/watch?v=FeFD3vM70Iw#

komentari su kljuc. velika podrska od nemackog naroda u borbi protiv ropstva.
ovo su samo neki...


Die Serben haben noch Eier in der Hose....

... die Bürger in Serbien zeigen wie es geht! Lasst euch nicht versklaven! Weiter so!!!

Die haben offenbar mehr Hirn, als die Deutschen.

Wunderbar,  lasst nicht zu das sie euch versklaven.

provucite kroz translate

https://translate.google.com/?rlz=1C1CHBD_deDE847DE847&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQDFAAWABg8BZoAHAAeACAAQCIAQCSAQCYAQCqAQdnd3Mtd2l6&um=1&ie=UTF-8&hl=de&client=tw-ob#de/sr/

Kostić

никита рулес добра серија апропо боли их курац требају им жртве па јуре оне који су се сликали пред камером тевеа не би ли их наплашили јер су факат памперс генерација значке не добијају никите него силеџије које живе негде у неком комшилуку и увек су намрштени а народ и заболе курац али ако нечији ћале састави куршлус у глави оде никита небитно не треба се тући између себе ионако нас јебе како ко стигне обрезани опет прете да нам јебу жене стиска курта и мурта ми се табамо због неког лика који је требао да дипломира драму тензије између народа и мурије могу да оду једног дана у курац и да избије рат и пандури су на селфијима исто као и сви остали и данас нико не може да се сакрије на улици превише је камера што државних што народних

Kostić

Citat: zVuk poslato 13 Jul, 2020, 17:31
sistem je do te mere automatizovan, da njime moze da upravlja i mongoloid...sve sto treba da zna je da prekuca podatke sa licne isprave i tamo mu zasvetli gde je poslednji put vidjen i kada se negde ponovo pojavi...

..neki kazu da nije dokaz, sto uopste nije ni bitno, jer sistem sluzi za istragu i pracenje...

то да се има увид у све и ако то неко користи ресурсе у сврхе да хвата клинце са протеста то је смешно они нису опасност по државу

и да поновим жена с двоје деце слика на слику али није тражена особа

mareskin

Citat: despic poslato 13 Jul, 2020, 16:44
Ko bre ima 70000? Za 30 se ubise skupljajuci potpise za zaposlenje i jos se sutiraju u dupe.

Ja znam neke koji imaju 70-80000 tako ¹to su zaposleni na poziciji koja nosi toliku platu, ali na tom poslu niti rade niti dolaze. Tako da sve zavisi koji si na lestvici.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

водио се неки дијалог око пандемије из неког тамо времена и нако каже 200 000 000 људи најебало и налети нека риба мало писмена и запита се да ли је у то време на овој планети било десет посто од наведеног

службе за праћење и службе које брину о држави ефикасно раде милион година уназад не треба њима компјутер препознавач али ако може да припомогне није греда али је добар у наплати прекршајних казни

и како рече цицерон:- што је империја ближа крају то су јој закони све гори и гори

Slaninar

Citat: mareskin poslato 13 Jul, 2020, 18:13
Citat: despic poslato 13 Jul, 2020, 16:44
Ko bre ima 70000? Za 30 se ubise skupljajuci potpise za zaposlenje i jos se sutiraju u dupe.

Ja znam neke koji imaju 70-80000 tako ¹to su zaposleni na poziciji koja nosi toliku platu, ali na tom poslu niti rade niti dolaze. Tako da sve zavisi koji si na lestvici.

To im ostane toliko kad daju procenat kome treba, ili je to "bruto"?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

despic

Citat: mareskin poslato 13 Jul, 2020, 18:13
Citat: despic poslato 13 Jul, 2020, 16:44
Ko bre ima 70000? Za 30 se ubise skupljajuci potpise za zaposlenje i jos se sutiraju u dupe.

Ja znam neke koji imaju 70-80000 tako ¹to su zaposleni na poziciji koja nosi toliku platu, ali na tom poslu niti rade niti dolaze. Tako da sve zavisi koji si na lestvici.
Ok znas neke, svi znamo neke...al ja pricam o vecini u tom sistemu. Koga briga za neke pojedince...pojedinci imaju i 150000+
Dakle ljudi cute rade i smrde za 30-40k din...aj nek je i 50 (u administraciji)
A zabrana zaposljavanja u javnom sektoru i dalje na snazi
klasican divljak

Kostić

политичари ће да се мењају систем неће да се промени осим ако не избије трећи рат па васкрсне тиле у супротном никад омладина то не схвата они желе добро али добро више не постоји и избиће рат кад тад као север југ у америци и не само код нас свуда ће људско биће има степен толеранције који кад пређе границу постаје звер кад више од једног постане звер ето невоље звер наравно није онај што баца бакље на зграду а пандури играју мице и корњаче звер је синоним за колективно беснило тема коју прате само психијатри и која је нажалост неизбежна судбина

и смешно је да у 21 веку неко иде да пали зграду да упадне у њу и да освоји власт ахахахахххххххх мда оће ал може лепо да се накупи клопе у кесу за да се има нешто за јести кући

dzimika

Citat: despic poslato 13 Jul, 2020, 18:45
Citat: mareskin poslato 13 Jul, 2020, 18:13
Citat: despic poslato 13 Jul, 2020, 16:44
Ko bre ima 70000? Za 30 se ubise skupljajuci potpise za zaposlenje i jos se sutiraju u dupe.

Ja znam neke koji imaju 70-80000 tako ¹to su zaposleni na poziciji koja nosi toliku platu, ali na tom poslu niti rade niti dolaze. Tako da sve zavisi koji si na lestvici.
Ok znas neke, svi znamo neke...al ja pricam o vecini u tom sistemu. Koga briga za neke pojedince...pojedinci imaju i 150000+
Dakle ljudi cute rade i smrde za 30-40k din...aj nek je i 50 (u administraciji)
A zabrana zaposljavanja u javnom sektoru i dalje na snazi

Zabrana jeste ali oni ne zaposle direktno nego preko agencije, agencija ima ugovor sa opstinom i eto, resen problem stranackog zaposljavanja, mogu i da ih otpuste kad hoce a rade svi za plate od 30k
Kao sto Mareskin kaze, ima ljudi koji imaju vece plate, a i ja sam napomenuo, neki rade za platu a neki zato sto moraju, nisam rekao da je ta plata dobra vec da je bolja od minimalca a to sto bi mogao da ima negde u privatnom sektoru vecu nadomescuje lecenjem kompleksa

Slaninar

Upravo mala plata znaèi da se ljudi bore od prvog, do prvog - pa su u veæem problemu ako izgube posao i onda su poslu¹niji.

U nekoj od (pra)starih verzija igre Civilizacija, bila je fora - kad stanovni¹tvo u gradovima poèinje bivati nezadovoljno, pored drugih metoda koje su komplikovanije i skuplje, ako si u frci, mo¾e¹ samo skloniti hranu na neko vreme, da minimalan procenat populacije umre od gladi. Posle im samo vrati¹ hranu i oni sretni. Jeste - igra, tako je programer napravio, ali mislim da je dosta dobro pogoðeno.

Kad ti je plata 30-40 hiljada, onda nema ¹trajka, jer bude¹ gladan bez plate.

©to se ovih kamera i "dokaza na sudu" tièe - tu je stvar sledeæa:
ne mo¾e uvek biti kao dokaz na sudu zbog za¹tite privatnosti, ne zato ¹to su snimci neupotrebljivi kao dokaz. Tj. ostalo je jo¹ ne¹to instrumenata koji ¹tite graðane od dr¾ave.
Da bi neki snimak va¾io kao dokaz na sudu, mora ili da postoji saglasnost onog koji se snima (i da je obave¹ten), ili dozvola suda za snimanje, pre snimanja (ako se snima bez znanja snimanog).

Opet, ¹to reèe zVuk - èak i bez "va¾enja na sudu" mo¾e pomoæi u identifikovanju & pronala¾enju, pa se posle mogu skupiti dokazi drugim putem.

Kolièina nadzora i kontrole je ogromna. Globalno, ne samo kod nas. Mi tu jo¹ i kaskamo za "razvijenim zemljama". I zastra¹ujuæa je kolièina infomacija koja se mo¾e sakupiti "jednim klikom".
Gotovo svako danas nosi sa sobom ureðaj koji daje na¹u lokaciju (dosta precizno & taèno), ima kameru i mikrofon! Uz to, bele¾i sve ¹to volimo i ¹to ne volimo. Ovo drugo mo¾e i bez ureðaja - dovoljno je poseæivati dru¹tvene mre¾e, forume i sl. (dru¹tvene mre¾e imaju puno moænije alate za prikupljanje i analizu podataka - to im je i glavna namena). Dodao bih jo¹ i Gugl koji prati interesovanja.

Na sve to, jo¹ ako plaæa¹ on-line, ili u radnji kreditnom karticom - prièa se zaokru¾uje. Ti podaci, u kombinaciji sa gore navedenim, omoguæavaju da algoritam (kompjuktor, je li) proceni sa velikom taèno¹æu: kolika je verovatnoæa da kupi¹ motor u narednih 3 meseca,  da se preseli¹, promeni¹ posao, ko je glavni u tvojoj organizaciji i slièno...

Ovde, u potpuno drugom kontekstu, pi¹e malo na temu navigacije i praæenja mobilnog:

https://io.bikegremlin.com/16303/gps-gsm-pracenje/
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 14 Jul, 2020, 08:23
Upravo mala plata znaèi da se ljudi bore od prvog, do prvog - pa su u veæem problemu ako izgube posao i onda su poslu¹niji.

U nekoj od (pra)starih verzija igre Civilizacija, bila je fora - kad stanovni¹tvo u gradovima poèinje bivati nezadovoljno, pored drugih metoda koje su komplikovanije i skuplje, ako si u frci, mo¾e¹ samo skloniti hranu na neko vreme, da minimalan procenat populacije umre od gladi. Posle im samo vrati¹ hranu i oni sretni. Jeste - igra, tako je programer napravio, ali mislim da je dosta dobro pogoðeno.

Kad ti je plata 30-40 hiljada, onda nema ¹trajka, jer bude¹ gladan bez plate.

©to se ovih kamera i "dokaza na sudu" tièe - tu je stvar sledeæa:
ne mo¾e uvek biti kao dokaz na sudu zbog za¹tite privatnosti, ne zato ¹to su snimci neupotrebljivi kao dokaz. Tj. ostalo je jo¹ ne¹to instrumenata koji ¹tite graðane od dr¾ave.
Da bi neki snimak va¾io kao dokaz na sudu, mora ili da postoji saglasnost onog koji se snima (i da je obave¹ten), ili dozvola suda za snimanje, pre snimanja (ako se snima bez znanja snimanog).

Opet, ¹to reèe zVuk - èak i bez "va¾enja na sudu" mo¾e pomoæi u identifikovanju & pronala¾enju, pa se posle mogu skupiti dokazi drugim putem.

Kolièina nadzora i kontrole je ogromna. Globalno, ne samo kod nas. Mi tu jo¹ i kaskamo za "razvijenim zemljama". I zastra¹ujuæa je kolièina infomacija koja se mo¾e sakupiti "jednim klikom".
Gotovo svako danas nosi sa sobom ureðaj koji daje na¹u lokaciju (dosta precizno & taèno), ima kameru i mikrofon! Uz to, bele¾i sve ¹to volimo i ¹to ne volimo. Ovo drugo mo¾e i bez ureðaja - dovoljno je poseæivati dru¹tvene mre¾e, forume i sl. (dru¹tvene mre¾e imaju puno moænije alate za prikupljanje i analizu podataka - to im je i glavna namena). Dodao bih jo¹ i Gugl koji prati interesovanja.

Na sve to, jo¹ ako plaæa¹ on-line, ili u radnji kreditnom karticom - prièa se zaokru¾uje. Ti podaci, u kombinaciji sa gore navedenim, omoguæavaju da algoritam (kompjuktor, je li) proceni sa velikom taèno¹æu: kolika je verovatnoæa da kupi¹ motor u narednih 3 meseca,  da se preseli¹, promeni¹ posao, ko je glavni u tvojoj organizaciji i slièno...

Ovde, u potpuno drugom kontekstu, pi¹e malo na temu navigacije i praæenja mobilnog:

https://io.bikegremlin.com/16303/gps-gsm-pracenje/

Drugari...ne znam da li vam je jasno, ali ove informacije mo¾e da ima samo neko ko je i sam deo ekipe koja nas prati!!!

[panic] [flashing] [panic] [ninja] [policaja] :o [bejzbolka]
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

castor

Pogre¹no, te informacije mo¾e da ima svako ko je u igri, tj. uèestvuje u igri sa ekipom. U zavisnosti od potreba i interesa. Tu je zapravo problem.
It's the ride that matters, not the bike…

Kostić

шта као ми не знамо да се сланинар сад прави да није пандур

Slaninar

Citat: mareskin poslato 14 Jul, 2020, 09:33
Citat: Slaninar poslato 14 Jul, 2020, 08:23
Upravo mala plata znaèi da se ljudi bore od prvog, do prvog - pa su u veæem problemu ako izgube posao i onda su poslu¹niji.

U nekoj od (pra)starih verzija igre Civilizacija, bila je fora - kad stanovni¹tvo u gradovima poèinje bivati nezadovoljno, pored drugih metoda koje su komplikovanije i skuplje, ako si u frci, mo¾e¹ samo skloniti hranu na neko vreme, da minimalan procenat populacije umre od gladi. Posle im samo vrati¹ hranu i oni sretni. Jeste - igra, tako je programer napravio, ali mislim da je dosta dobro pogoðeno.

Kad ti je plata 30-40 hiljada, onda nema ¹trajka, jer bude¹ gladan bez plate.

©to se ovih kamera i "dokaza na sudu" tièe - tu je stvar sledeæa:
ne mo¾e uvek biti kao dokaz na sudu zbog za¹tite privatnosti, ne zato ¹to su snimci neupotrebljivi kao dokaz. Tj. ostalo je jo¹ ne¹to instrumenata koji ¹tite graðane od dr¾ave.
Da bi neki snimak va¾io kao dokaz na sudu, mora ili da postoji saglasnost onog koji se snima (i da je obave¹ten), ili dozvola suda za snimanje, pre snimanja (ako se snima bez znanja snimanog).

Opet, ¹to reèe zVuk - èak i bez "va¾enja na sudu" mo¾e pomoæi u identifikovanju & pronala¾enju, pa se posle mogu skupiti dokazi drugim putem.

Kolièina nadzora i kontrole je ogromna. Globalno, ne samo kod nas. Mi tu jo¹ i kaskamo za "razvijenim zemljama". I zastra¹ujuæa je kolièina infomacija koja se mo¾e sakupiti "jednim klikom".
Gotovo svako danas nosi sa sobom ureðaj koji daje na¹u lokaciju (dosta precizno & taèno), ima kameru i mikrofon! Uz to, bele¾i sve ¹to volimo i ¹to ne volimo. Ovo drugo mo¾e i bez ureðaja - dovoljno je poseæivati dru¹tvene mre¾e, forume i sl. (dru¹tvene mre¾e imaju puno moænije alate za prikupljanje i analizu podataka - to im je i glavna namena). Dodao bih jo¹ i Gugl koji prati interesovanja.

Na sve to, jo¹ ako plaæa¹ on-line, ili u radnji kreditnom karticom - prièa se zaokru¾uje. Ti podaci, u kombinaciji sa gore navedenim, omoguæavaju da algoritam (kompjuktor, je li) proceni sa velikom taèno¹æu: kolika je verovatnoæa da kupi¹ motor u narednih 3 meseca,  da se preseli¹, promeni¹ posao, ko je glavni u tvojoj organizaciji i slièno...

Ovde, u potpuno drugom kontekstu, pi¹e malo na temu navigacije i praæenja mobilnog:

https://io.bikegremlin.com/16303/gps-gsm-pracenje/

Drugari...ne znam da li vam je jasno, ali ove informacije mo¾e da ima samo neko ko je i sam deo ekipe koja nas prati!!!

[panic] [flashing] [panic] [ninja] [policaja] :o [bejzbolka]

Sve te informacije su javno dostupne - mada nisam siguran da li su proverljive.
Èovek izdao i knjigu o tome:

https://www.amazon.com/Permanent-Record-Edward-Snowden/dp/1250237238

S tim ¹to kupovinom knjige finansirate SAD, jer plene svu zaradu, po¹to je autor zvanièno kriminalac u bekstvu.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

телевизор каже: - време је да албанци уђу у српске институције


сланинар је запалио контејнер и возила  [ninja] ;D

нема трика да посечем кожуру после нема дркања а и не знам латиницу

eclipse4

Citat: redshadow poslato 13 Jul, 2020, 17:41
https://www.youtube.com/watch?v=FeFD3vM70Iw#

komentari su kljuc. velika podrska od nemackog naroda u borbi protiv ropstva.
ovo su samo neki...


Die Serben haben noch Eier in der Hose....

... die Bürger in Serbien zeigen wie es geht! Lasst euch nicht versklaven! Weiter so!!!

Die haben offenbar mehr Hirn, als die Deutschen.

Wunderbar,  lasst nicht zu das sie euch versklaven.

provucite kroz translate

https://translate.google.com/?rlz=1C1CHBD_deDE847DE847&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQDFAAWABg8BZoAHAAeACAAQCIAQCSAQCYAQCqAQdnd3Mtd2l6&um=1&ie=UTF-8&hl=de&client=tw-ob#de/sr/

mora da im javim da je to bilo to,ponestalo im jaja u gacama.

mareskin

Citat: Slaninar poslato 14 Jul, 2020, 15:36
Citat: mareskin poslato 14 Jul, 2020, 09:33
Citat: Slaninar poslato 14 Jul, 2020, 08:23
Upravo mala plata znaèi da se ljudi bore od prvog, do prvog - pa su u veæem problemu ako izgube posao i onda su poslu¹niji.

U nekoj od (pra)starih verzija igre Civilizacija, bila je fora - kad stanovni¹tvo u gradovima poèinje bivati nezadovoljno, pored drugih metoda koje su komplikovanije i skuplje, ako si u frci, mo¾e¹ samo skloniti hranu na neko vreme, da minimalan procenat populacije umre od gladi. Posle im samo vrati¹ hranu i oni sretni. Jeste - igra, tako je programer napravio, ali mislim da je dosta dobro pogoðeno.

Kad ti je plata 30-40 hiljada, onda nema ¹trajka, jer bude¹ gladan bez plate.

©to se ovih kamera i "dokaza na sudu" tièe - tu je stvar sledeæa:
ne mo¾e uvek biti kao dokaz na sudu zbog za¹tite privatnosti, ne zato ¹to su snimci neupotrebljivi kao dokaz. Tj. ostalo je jo¹ ne¹to instrumenata koji ¹tite graðane od dr¾ave.
Da bi neki snimak va¾io kao dokaz na sudu, mora ili da postoji saglasnost onog koji se snima (i da je obave¹ten), ili dozvola suda za snimanje, pre snimanja (ako se snima bez znanja snimanog).

Opet, ¹to reèe zVuk - èak i bez "va¾enja na sudu" mo¾e pomoæi u identifikovanju & pronala¾enju, pa se posle mogu skupiti dokazi drugim putem.

Kolièina nadzora i kontrole je ogromna. Globalno, ne samo kod nas. Mi tu jo¹ i kaskamo za "razvijenim zemljama". I zastra¹ujuæa je kolièina infomacija koja se mo¾e sakupiti "jednim klikom".
Gotovo svako danas nosi sa sobom ureðaj koji daje na¹u lokaciju (dosta precizno & taèno), ima kameru i mikrofon! Uz to, bele¾i sve ¹to volimo i ¹to ne volimo. Ovo drugo mo¾e i bez ureðaja - dovoljno je poseæivati dru¹tvene mre¾e, forume i sl. (dru¹tvene mre¾e imaju puno moænije alate za prikupljanje i analizu podataka - to im je i glavna namena). Dodao bih jo¹ i Gugl koji prati interesovanja.

Na sve to, jo¹ ako plaæa¹ on-line, ili u radnji kreditnom karticom - prièa se zaokru¾uje. Ti podaci, u kombinaciji sa gore navedenim, omoguæavaju da algoritam (kompjuktor, je li) proceni sa velikom taèno¹æu: kolika je verovatnoæa da kupi¹ motor u narednih 3 meseca,  da se preseli¹, promeni¹ posao, ko je glavni u tvojoj organizaciji i slièno...

Ovde, u potpuno drugom kontekstu, pi¹e malo na temu navigacije i praæenja mobilnog:

https://io.bikegremlin.com/16303/gps-gsm-pracenje/

Drugari...ne znam da li vam je jasno, ali ove informacije mo¾e da ima samo neko ko je i sam deo ekipe koja nas prati!!!

[panic] [flashing] [panic] [ninja] [policaja] :o [bejzbolka]

Sve te informacije su javno dostupne - mada nisam siguran da li su proverljive.
Èovek izdao i knjigu o tome:

https://www.amazon.com/Permanent-Record-Edward-Snowden/dp/1250237238

S tim ¹to kupovinom knjige finansirate SAD, jer plene svu zaradu, po¹to je autor zvanièno kriminalac u bekstvu.  :)

Ovo je ba¹ ono ¹to bi svaki ¹pijun napisao  [panic] [panic] [panic] [panic] [panic] [panic] [panic] [panic] [panic] [panic]
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu