Glavni meni

Cloud preporuka

Započeo durmitor2000, 11 Jun, 2020, 23:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

durmitor2000

Znam da ovde ima dosta ljudi IT struke.
Potreban mi je neki online servis za skladi¹tenje fajlova i deljenje sa kolegama.

Ono ¹to mi je va¾no jeste da svi koji imaju link za pristup folderu mogu da menjaju i uplouduju.
Imam one drive ali da bi neko uploadovao tra¾i da taj otvori Microsoft nalog.
A Dropbox imam ali dugo nisam koristio.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

despic

klasican divljak

Glava Dole

Uze mi rec iz usta despicu :D Samo se podesi da ono sto je deljeno moze da menja svako s linkom i to je to :D

durmitor2000

Citat: Glava Dole poslato 12 Jun, 2020, 00:31
Uze mi rec iz usta despicu :D Samo se podesi da ono sto je deljeno moze da menja svako s linkom i to je to :D
A jel mogu da uplouduju fajlove na gdrive? Jel to radi ovaj klasika gdrive ili je potrebna nadgradnja valjda na Google one

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

despic

Ja bogme koristim gdrive i neam pojma sta je google one :)
Sa gdrive svako sa linkom, kao sto rece glava dole, moze da upravlja, skida, uploaduje, renamuje... sta god....naravno ako das dozvolu.
Ista je prica sa dokumentima, google docs dobra forica skroz. Mozda jedino svi trebaju da imaju google naloge da bi upravljali, ali to je danas norm stvar, svako ko koristi andoid ima g nalog fazon
klasican divljak

Gašpar

I ja koristim sve Google servise i ne znam ¹ta je Google One.

Google Drive radi odlièno, imam 100 GB za 2$ meseèno, mislim da je 1T oko 10$ meseèno. Koristim ga za privatne stvari, povezan lepo sa Windowsom, Androidom i iOSom.

Takoðe koristim i One Drive, ali je user interface ba¹ komplikovan, ali na poslu koristim Microsoft servise, tako sam i na to navikao. Usklaðeni su sa svim servisima, radi se automatski sync sa kompa, ... preporuka ako se inaèe koriste svi Microsoft servisi, pa da se zaokru¾i prièa.

Za privatni posao koristim Zoho servise. Skupi su, ali su izuzetno kvalitetni i imaju ono ¹to mi treba.

Takoðe, koristim i privatni server, ali mislim da ti to ne igra u ovoj prièi.

Dakle, zavisno od tvojih potreba, kupuje¹ ono ¹to ti treba. Cene su uglavnom sliène meðu najveæim igraèima.

durmitor2000

Hvala svima na preporukama i iskustvu.
Veæ imam 1tb na one drive ali sa probao sa kolegom da ne¹to uplouduje i tra¾i mu da kreira Microsoft nalog a to mi je cimanje tj kolegama da otvaraju pride jo¹ tu nalog.
Sad sam najbli¾i izmeðu dodatnog plaæanja gdrive ili Dropbox mada cu za vikend da probam da li kolege mogu da pristupe, preuzimaju, menjaju sadr¾aj i da postavljaju sadr¾aj na cloudu.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

mareskin


I ja koristim Google Drive poprilièno za neke stvari. Mada najvi¹e verujem mom serveru i bekapima. A imam servere i na Linuxu i na Windowsu, pa ako sam toliki baksuz da izgubim podatke onda jbg.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

in qnap qes series we trust ... :")
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Ja vec par godina na poslu koristim gdrive, najbitnija stavka koja meni treba u poslu da vise ljudi ima pristup i da se svaka izmena vidi u roku od par sekundi na tabelama, odlicna stvar je i sto se vidi ko je uneo uzmenu ako zatreba i kad je uneta
Fajlove u folder i podeli se sa ljudima koji treba da ga vide i opet izmene se vide odmah, po meni ono sto je besplatno zavrsava posao za osnovne stvari koje treba dnevno da se menjaju, opet za vise prostora je doplata mala sto je Gaspar naveo

Splinter

Небитни пролазник