Glavni meni

Preporuka za kameru, stalak, mikrofon

Započeo Slaninar, 04 Jun, 2020, 08:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

despic

Ima li bolja alternativa na trzistu za canon m50? 500e je kit...
Cisto me zanima jer sve sto videh i procitah, nije bolje od ove za te pare. Ima jedino onaj olympus omde kurac palac 10 mark 3. Al trenutno nmg da mi donesu
klasican divljak

K_A_W_A

Evo od pre 3 nedelje sam vlasnik ove kamere, skuplja je od 500e i mene je izasla 750e. Ukoliko neko planira da kupi ovu novu Sony kameru, ja sam je malo opisao u ovom mom videu. Nisam jos nasao recenziju ove kamere na nasim prostorima, pa sam je ja (onako amaterski)  malo opisao iz mog ugla i onako kako sam je ja doziveo. Rekao sam i sve sta mi se svidja, a i sve ono sto mi se ne svidja kod ove kamere. Nemam bas iskustva sa ovakvom prezentacijom, tako da ne zamerite nesto :) Nadam se da ce nekom biti bar nesto od koristi. Jer Sony kaze da je ovo trenutno njihova najbolja kamera za vlogovanje i putovanja.

https://www.youtube.com/watch?v=uQfs0VJ5lWk&t#

Inace sam se u vreme korone bas zaludeo za ovaj hobi.  ;D


despic

Hm, mozda je to sonijeva kamera najbolja za vlogovanje...al za razliku od m50 npr nema webcam opciju. Ima bolju stabilizaciju koliko vidim, ali svakako nisam siguran da je 250e veca cena bas za pohvalu.
klasican divljak

DebeliZmaj

koliko kosta dron da moe da ponese 550grama tereta na 2km daljine ?
\
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

K_A_W_A

Citat: despic poslato 17 Avgust, 2020, 17:26
Hm, mozda je to sonijeva kamera najbolja za vlogovanje...al za razliku od m50 npr nema webcam opciju. Ima bolju stabilizaciju koliko vidim, ali svakako nisam siguran da je 250e veca cena bas za pohvalu.
Druze moj, to je Sony rekao da je najbolja za Vlog i putovanja, ja tako ne mislim, ali svi su je hvalili. I u pravu si, 750e je jako puno za to. Da je bila oko 500e, sve bi bilo drugacije. Dok sam kupio jos mikrofon, stalak, kabl i torbu za sve to, izaslo me je sve 1000e. Sto je bas dosta, al sta da se radi. Gledao recenzije tih stranih jutjubera i stvarno kod njih je to sve vrhunski izgledalo. Slika jako koloritna, ostra, ma sve je to izgledalo perfektno. Cak sam razmisljao da uzmem G7X Mark 3, tu su slicne cene oko 750e. I u G7X Mark 2 se i dan danas kunu svi jutjuberi i dosta njih je koristi. Ja reko uzecu Mark 3 nek ide zivot. A, onda se pojavila ova Sonyjeva ZV1 i BOOOM. Narucim je, sacekam da stigne i onda se uverim u sve te neke stvari koje mi se bas i nisu svidele. Kamera ta nije jeftina, tako da je Sony te neke greske morao da ispravi. ali sta je tu je. Povratka nema nazad.
Evo ti video koji je meni presudio da ne uzmem G7X M3, nego da uzmem ZV-1. Razlika je ocigledna i ne verujem da ga je Sony nesto platio.

https://www.youtube.com/watch?v=Kr_MeIrVAV8&t#

despic

Sta je zmaje? treba ti za dostavu hrane? :)
Kawa, a nisi razmisljao o nekom dlsr ili mirrorles aparatu? Bas gotivis te kompakt varijante?
sad videh da te obe kamere snimaju 4k u 30p...
nije lose, al opet...
klasican divljak

zVuk

Citat: despic poslato 17 Avgust, 2020, 17:26
Hm, mozda je to sonijeva kamera najbolja za vlogovanje...al za razliku od m50 npr nema webcam opciju. Ima bolju stabilizaciju koliko vidim, ali svakako nisam siguran da je 250e veca cena bas za pohvalu.

sta radi webcam opcija..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

K_A_W_A

#67
Citat: despic poslato 17 Avgust, 2020, 19:45
Kawa, a nisi razmisljao o nekom dlsr ili mirrorles aparatu? Bas gotivis te kompakt varijante?
sad videh da te obe kamere snimaju 4k u 30p...
nije lose, al opet...
Pa nisam, jer ne volim neke glomazne kamere. Treba to tegliti, a zelim neki mali, lagani aparat sto stane u dzep, a da ima vrhunske performanse. Inace mi je ovo sve hobi, tako da nisam neki vrhunski  poznavalac foto materije. A, sto se tice 4K, moze ona da snima u tom rezimu, ali ti onda za neko vikend snimanje treba 2-3 kartice od po 256gb i to one najbolje performanse, onda ti treba jedno 3-4 baterije za kameru i onda ti treba i neka vrhunska masina koja ce to sve da obradi i izrenderuje. Sto znaci minimalno neki I 7 sa nekom grafickom min 6GB i minimalno 16GB rama. To ti je druze moj, kao bure bez dna. Samo ula¾i u opremu. Slièno kao i sa moto prièom. Uvek ti nesto fali od moto opreme ili uvek bi nesto da zamenis za bolje   ;D

despic

Kawa, pa dobro istina za render 4k treba malo bolja konfa i grafa iliti godisnji odmor ako imas neki stariji komp. Al sto se tice kompaktosti, i ovi novi dslr i mirr su poprilicno konpaktni...jedino objekrivi jbg, u zavisnosti od zelje.

zVuk, to je izgleda ono sto sam isprva i trazio. Ne trebaju nikakvi capture cardovi, hdmi output na kameri i qrci palci. Samo usb i njihov neki software i direktno snimas na komp sa usba. Mada iskreno nema sanse da moze da snima 4k direktno sa usba pa makar i 3.0 al videcemo. To cu morati malo da proguglam.
Iskreno ne volim canon (ne znam zasto). Vise sam naginjao ka nikon oduvek, ovo ce mi biti prvi canon izgleda ako ne nadjem neku dobru zamenu...al za sad ovaj malisa m50 vodi sto se tice odnosa cene i onoga sto nudi.
klasican divljak

Ivicat

Kada ih mrzi da vuku svoju opremu, mnogi fotografi sa sobom nose RX100 koju (koliko vidim) po karakteristikama nasledjuje zv-1. 750e je dosta novca, ali za te pare tesko da moze bolje a da je kompaktno kao ovo. Ni kod babe nema dzabe.

K_A_W_A

#70
Citat: Ivicat poslato 17 Avgust, 2020, 22:47
Kada ih mrzi da vuku svoju opremu, mnogi fotografi sa sobom nose RX100 koju (koliko vidim) po karakteristikama nasledjuje zv-1. 750e je dosta novca, ali za te pare tesko da moze bolje a da je kompaktno kao ovo. Ni kod babe nema dzabe.
Prvi RX100 Mark I se pojavio jos davne 2012 godine. Ima ih 7 generacija od tada. A, zadnja, sedma generacija je izasla prosle godine u leto. Dobar je aparat, ali drzi cenu i to je negde oko 1200 eura, sto je stvarno punoo. E, jedino RX100 MARK 7 porede sa ZV-1 koji se pojavio pre dva meseca. Sve ispod serije VII su slabiji modeli. Isto kao i kod Canon aparata, jedino je G7X Mark III  onako kao dobar aparat, ostalo je sve dosta slabije.  Pricamo o malim kompaktnim aparatima. Danima i nocima sam ja proveo na internetu, Youtube itd, dok nisam malo usao u tu materiju. :D